Dainius Zubrus pelnė įspūdingą įvartį NHL lygoje (rezultatai, video)

Vienuoliktą įvartį 54-ose šio sezono Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) reguliariojo sezono rungtynėse pelnė Dainius Zubrus, o tryliktą vietą Rytų konferencijoje užimantis lietuvio Naujojo Džersio „Devils“ (46 tšk.) klubas iškovojo trečią pergalę iš eilės.
Dainius Zubrus pergudravo „Senators“ vartininką.
Dainius Zubrus (kairėje) įvartį pelnė čiuoždamas nugara į vartus. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ketvirtadienį svečiuose „Devils“ ledo ritulininkai po pratęsimo 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0) nugalėjo dvyliktoje pozicijoje Rytuose esančią Toronto „Maple Leafs“ (52 tšk.) komandą.

Tai buvo 21-oji „Devils“ komandos pergalė per 55 reguliariojo sezono rungtynes bei dvyliktoji per 14 pastarųjų mačų.

Po įspūdingo 32 metų lietuvio įvarčio trečio kėlinio pradžioje (43:23) mačo rezultatas tapo lygus (1:1). Sulaukęs komandos draugo Marko Fayne'o perdavimo D.Zubrus čiuožė nusisukęs nuo vartų, o jam į nugarą dar kvėpavo varžovas, tačiau lietuvis klastingu smūgiu pakeitė ritulio skriejimo kryptį ir šis, suklaidinęs „Maple Leafs“ vartininką, suspurdėjo Toronto ekipos vartų tinkle.

Per daugiau nei 22 žaidimo minutes (22:10) Lietuvos ledo ritulininkas 4 kartus metė į varžovų vartus bei išvengė baudos minučių.

Be 11 įvarčių, D. Zubraus sąskaitoje šiame NHL sezone per 54 mačus – 11 rezultatyvių perdavimų bei 37 baudos minutės.

Pergalingo įvarčio autoriumi „Devils“ gretose tapo individualų meistriškumą pademonstravęs rusas Ilja Kovalčiukas (64:36), o arenos šeimininkai ketvirtadienio rungtynėse pirmavo po Nikolajaus Kuliomino (25:18) įvarčio.

Naujojo Džersio „Devils“ komandai vadovaujantis Jacques'as Lemaire'as tapo aštuntuoju treneriu per visą NHL istoriją, kuris su klubu čempionatuose iškovojo 600 pergalių.

Slogiai čempionatą pradėję „Devils“ ledo ritulininkai pamažu įsibėgėja ir iš pastarųjų dešimties rungtynių laimėjo net aštuonerias. Pagal šį rezultatą Naujojo Džersio ekipa pirmauja visoje NHL lygos Rytų konferencijoje.

Į pergalių kelią grįžusi ekipa jau svajoja ir apie atkrintamąsias NHL lygos rungtynes. Tam „Devils“ klubui Rytų konferencijoje reikia pakilti bent iki 8-os vietos, kurią šiuo metu užima Karolinos „Hurricanes“ (59 tšk.) ledo ritulininkai.

„Mes apie tai nekalbame, bet visi to trokštame, – prisipažino D.Zubrus. – Tai yra didžiausias mūsų noras, tačiau aš manau, kad mūsų tikslai šiuo metu yra šiek tiek mažesni.“