Deimantė Kizalaitė tarptautinėse dailiojo čiuožimo varžybose Latvijoje – trečia

22-ą kartą Rygoje vyko ISU tarptautinės dailiojo čiuožimo varžybos „Volvo Open Cup 2013“, kuriose įvairaus amžiaus grupėse dalyvavo daugiau nei 500 dalyvių iš 20 šalių.
Deimantė Kizalaitė

Kadangi iki Sočio olimpinių žaidynių liko mažiau nei 100 dienų, visuose tarptautiniuose dailiojo čiuožimo turnyruose dalyvauja daug būsimų olimpiečių, todėl jaučiamas didžiulis pakilimas.

Minėtos varžybos  –  taip pat ne išimtis.  Jevgenijus Pliuščenko  – olimpinis čempionas – po traumų pirmą kartą šį sezoną dalyvavo būtent šiose tarptautinėse varžybose Rygoje. Beje, jis ir tapo nugalėtoju suaugusių vyrų rungtyje, labai pakeldamas šių varžybų lygį. Džiugu, kad merginų (jaunimo iki 19 m.) grupėje puikiai startavo keturiolikmetė Deimantė Kizalaitė ir, surinkusi 132,41 balo, iškovojo 3 vietą. Šioje rungtyje dalyvavo net 37 sportininkės. Daugiau nei 15 sportininkių buvo pasaulio jaunimo čempionato dalyvės bei pasaulio jaunimo Grand Prix etapų dalyvės ir nugalėtojos.

Trumpojoje programoje D.Kizalaitė be klaidų atliko visus elementus ir užėmė 2 vietą, o už suktukus teisėjai jai skyrė aukščiausią 4 lygį, tačiau laisvojoje programoje, padariusi keletą klaidų, bendroje įskaitoje iškovojo 3 vietą. Nugalėtoja tapo Rusijos atstovė Serafina Sakmanovich, kuri gruodžio mėnesį dalyvaus pasaulio jaunimo Grand Prix etapų finale Japonijoje. Antroje vietoje liko kita Rusijos atstovė – Maria Gorokhova, kuri Deimantę aplenkė vos 0,1 taško. Džiugu, kad sportininkė net 10 taškų pagerino savo rezultatą pasiektą prieš keletą mėnesių. Deimantės rezultatas Rygoje buvo 132,41.

Aukštus Deimantės rezultatus taip pat lemia geros treniruočių sąlygos. Jau keletą metų iš eilės kelis kartus per metus sportininkė vyksta į treniruočių stovyklas Sankt Peterburge, kur treniruojasi pas olimpinį čempioną Aleksejų Urmanovą. Kaune sportininkei sudarytos taip pat geros sąlygos. Prie jų prisideda Kauno žiemos sporto mokykla “Baltų ainiai” ir Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo mokykla, kuri sportininkei sudaro sąlygas lankyti treniruotes du kartus per dieną. Šį sezoną sportininkę treniruoja Lilija Vanagienė, tačiau prie tokių rezultatų ženkliai prisidėjo ir pirmosios Deimantės trenerės – Ingrida Snieškienė ir Loreta Vitkauskienė.

Artimiausios dailiojo čiuožimo varžybos, kuriose dalyvaus Lietuvos atstovai vyks lapkričio 13-17 dienomis Varšuvoje (Warsaw Cup 2013). Jose startuos stipriausi pavienio čiuožimo atstovai,  o gruodžio mėnesį vyksiančiose tarptautinėse varžybose Zagrebe „Golden Spin of Zagreb“ planuoja pasirodyti šokių ant ledo atstovai Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas.