Elektrėnų „Energija-Orakulas“ triuškinama pergale baigė reguliarųjį Latvijos ledo ritulio sezoną

Elektrėnų „Energija-Orakulas“ užtikrintai parklupdė antruosius priešininkus šį savaitgali – nugalėjo Rygos „LSPA“ ir pergalingai pabaigė atvirojo Latvijos čempionato reguliarųjį sezoną. Elektrėnų komanda varžovus įveikė rezultatu 1:5 (1:2; 0:1; 0:2).
Andrejus Židkovas jau pelnė 14 įvarčių
Rezultatyviausias „Energijos-Orakulo“ ledo ritulininkas Andrejus Židkovas jau pelnė du įvarčius. / Energija-Orakulas
Temos: 1 Ledo ritulys

Paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse „Energija“ pašalino problemas, vis sezono metu komandai kainavusias ne vieną pergalę. „Energija“ sumažino savo gaunamų baudos minučių skaičių ir jomis varžovus aplenkė dvigubai – 8 prieš 16. Taip pat „Energija“ savo nuolatinę silpnybę – įvarčių praleidinėjimą žaidžiant mažumoje, primetė varžovams ir taip pelnė net keturis įvarčius.

Nuo pat rungtynių pradžios iniciatyva buvo Elektrėnų komandos rankose. Per pirmąjį kėlinį varžovai surinko aštuonias baudų minutes, tiek kiek „Energija“ per visus tris kėlinius.

Pirmasis Elektrėnų komandoje pasižymėjo Arnoldas Bosas, pirmąjį tos dienos įvartį pelnęs jau devintąją rungtynių minutę (08:48). Tik mėnesio pradžioje prie komandos prisijungęs žaidėjas jau spėjo pelnyti penkis įvarčius ir įsitvirtino kaip vienas svarbiausių antrojo penketo žaidėjų.

Pelnę įvartį „Energijos“ žaidėjai kiek atsipalaidavo ir sukrutę latviai, nors ir žaisdami keturiese, jau po pusės minutės (09:13) išlygino rezultatą. „Energija“ pakilo į naują šturmą ir dar net nespėjus ant ledo sugrįžti penktajam „LSPA“ žaidėjui vėl persveria rezultatą. Šį kartą pasižymėjo Andrejus Židkovas, rezultatyviausias šio sezono komandos žaidėjas.

Antrajame kėlinyje „LSPA“ sudrausmino savo žaidimą ir gavo tik dvi baudos minutes, tačiau to užteko patyrusiam ir visada naudingai žaidžiančiam komandos kapitonui Rolandui Aliukoniui. Šis pasinaudojo Aurelijaus Kriščiūno perdavimu ir dvidešimt trečiąją rungtynių minutę (22:27) padidino savo komandos skirtumą iki dviejų – 1:3.

Paskutiniajame kėlinyje vėl pasižymėjo A. Židkovas. Rezultatyviausias komandos žaidėjas įvartį pelnė keturiasdešimt ketvirtąją minutę (43:31). Šio įvarčio bendrautoriai Donatas Žukovas ir Petras Nausėda.  Beje, pirmasis tik iš reikalo paėmė gynėjo lazdą. Pusei komandos iškritus dėl gripo, žaidėjas iškeitė vartininko apsaugas ir žaidė gynėjo pozicijoje, o beveik kiekvienas rungtynes po rezultatyvų perdavimą atliekantis P. Nausėda rungtyniavo sirgdamas gripu ir turėdamas temperatūros.

„Energijos“ įvarčių  seriją užbaigė ją pradėjęs A. Bosas. Žaidėjas paskutinįjį įvartį, po A. Židkovo ir Rolando Aliukonio perdavimų pelnė iki rungtynių pabaigos likus dviem su puse minutės (57:26).

Per dvi dienas „Energijos“ ledo ritulininkai iškovojo dvi pergales ir reguliarųjį sezoną užbaigė šeštoje turnyrinės lentelės pozicijoje. Pirmaisiais „Energijos“ varžove bus Daugpilio „Latgalė“ ekipa, užėmusi trečiąją vietą.

Komandos vyriausiasis treneris Rimantas Sidaravičius nesureikšmino pergalingos reguliaraus sezono pabaigos. „Rungtynės nebuvo pačios sunkiausios, nes rezultatas nieko nebereiškė – visi taškai jau sudėlioti. Per tokias rungtynės žaidėjai labiau saugojasi, tad ir baudos minučių mažiau surinkom. Tikrosios rungtynės bus šis trečiadienį prieš „Latgalę“. Tada pamatysime, ko esame verti ir ko išmokę, o mokytis buvo ko,“ – kalbėjo treneris.