„Energijos“ ledo ritulininkai nušlavė „Metallurgs“ klubą Baltarusijos čempionate

Sekmadienį Baltarusijos aukščiausiosios ledo ritulio lygos rungtynėse Elektrėnuose du „Energijos“ žaidėjai už grubų žaidimą susitikimą užbaigė rūbinėje, tačiau Edvinas Boroška įmušė keturis, Povilas Verenis – tris įvarčius, o puikiai tiek puolime, tiek gynyboje žaidęs Elektrėnų klubas namuose 12:1 (6:0, 3:1, 3:0) sutriuškino Žlobino „Metallurg“ komandą.
Elektrėnų „Energija“
Elektrėnų „Energija“ / Energijos klubo nuotr.

Tai buvo rezultatyviausios E.Boroškos rungtynės Baltarusijos čempionate šį sezoną. Iš viso ledo ritulininkas per 30 rungtynes yra pelnęs 12 įvarčių bei atlikęs 13 rezultatyvių perdavimų.

„Energija“ vakar dienos rungtynėse varžovus iš Žlobino įveikė rezultatu 8:6, o 2016-ų metų rugsėjo mėnesį vykusiose rungtynėse Žlobine elektrėniečiai pirmose rungtynėse varžovus įveikė 9:3, tačiau antrose pralaimėjo 2:4.

Rungtynių pradžia nė iš tolo nepriminė pirmojo susitikimo Elektrėnuose. „Energija“ du kartus tolimais metimais ir du kartus iš arti nuginklavo varžovų vartininką ir jau po aštuonių minučių pirmavo 4:0 – du kartus pasižymėjo E.Boroška (5:24 ir 8:06), o po kartą Justinas Vėželis (dauguma, 3:37 min.) ir P.Verenis (5:14). Po trijų iš eilės įvarčių per mažiau nei šešias minutes „Metallurg“ pakeitė vartininką.

„Metallurg“ nesurengė jokių pavojingų išpuolių, tuo tarpu „Energija“ toliau didino pranašumą – įvarčius įmušė P.Verenis (11:19) ir Aivaras Bendžius (16:08, dauguma).

Kėlinio pabaigoje „Energijos“ kapitonas A.Bendžius už neleistiną jėgos veiksmą į galvą buvo nubaustas 2+10 baudos minutėmis, o netrukus nubaustųjų žaidėjų suolelyje lazdą ant žemės metęs ledo ritulininkas buvo pašalintas iki rungtynių pabaigos.

Antrame kėlinyje „Energija“ nemažino tempo ir aktyviai puldama bei puikiai gindamasi per 1 minutę ir 24 sekundes pelnė dar tris įvarčius – pasižymėjo Lukas Veželis (25:40), P.Verenis (6:40) ir E.Boroška (27:07). Skirtumas tapo triuškinantis – 9:0.

Nors nugalėtojas jau buvo aiškus, tačiau kietos kovos aikštelėje netrūko. Kėlinio pradžioje už neleistiną veiksmą 2+20 buvo nubaustas Vytautas Jagelavičius, kuris prisijungė prie rūbinėje jau laiką leidusio A.Bendžiaus. „Metallurg“ ekipa taip pat rinkosi baudos minutes, o šeštą kėlinio minutę Maksimas Nikitinas užsidirbo 2+10 baudos minutes.

Kėlinio pabaigoje „Metallurg“ ekipai pirmą kartą pavyko pralaužti „Energijos“ gynybą, kai Nikita Ovsianikovas (37:52) įmušė pirmą svečių įvartį – 1:9.

Trečiame kėlinyje komandos sumažino tempą, tačiau netrūko nei kietos vyriškos kovos, nei gražių įvarčių. Kėlinio viduryje vos tik iš nubaustųjų žaidėjų suolelio išėjęs E.Boroška (51:41) perėmė ritulį aikštės viduryje ir iščiuožęs vienas prieš vartininką įmušė ketvirtą savo įvartį – 10:1.

Vėliau dar pasižymėjo Aimas Fiščevas (55:22), o fantastišką įvartį susitikimo pabaigoje įmušė Ilja Četvertakas (59:07), kuris sulaukė idealaus P.Verenio perdavimo ir iščiuožęs vienas prieš vartininką persimetė ritulį tarp kojų bei įmušė gražų dvyliktąjį „Energijos“ įvartį.

Pasibaigus rungtynėms už nesportinį elgesį 25 baudos minutėmis buvo nubaustas „Energijos“ žaidėjas Rolandas Aliukonis.

Energija“ šiose rungtynėse užsidirbo 15 pašalinimų ir net 100 baudos minučių, tuo tarpu „Metallurg“ gavo 13 pašalinimų ir surinko 34 baudos minutes.

Visas rungtynes „Energijos“ vartus gynė 17-metis Elvinas Karla.

„Energija“ per 38 rungtynes yra iškovojusi 19 pergalių ir su 56 taškais tarp dvylikos komandų žengia aštuntoje pozicijoje. Nuo septintoje pozicijoje esančios Gardino „Neman“ komandos elektrėniečiai atsilieka 10 taškų, tačiau iki reguliariojo sezono pabaigos dar sužais šešerias rungtynes. „Metallurg“ ledo ritulininkai per 42 susitikimus iškovojo 9 pergales ir su 27 taškais žengia dešimtoje pozicijoje.