Europos biatlono čempionato starte – Gabrielės Leščinskaitės rekordas

Dušnikos Zdrujuje (Lenkija) prasidėjo Europos biatlono čempionatas, į kurį išvyko visi pajėgiausi Lietuvos biatlonininkai. Trečiadienį medalių komplektai buvo dalijami moterų 15 km bei vyrų 20 km asmeninėse rungtyse, kuriose triumfavo kaimyninių šalių atstovai – lenkė ir latvis.
Gabrielė Leščinskaitė
Gabrielė Leščinskaitė / Cristian Manzoni, IBU nuotr.
Temos: 1 Biatlonas

Moterų varžybose sėkmingai pasirodė Gabrielė Leščinskaitė. Biatlonininkė šaudykloje suklydo dukart (šaudymas 1+1+0+0) bei tarp 119 sportininkių užėmė 37 vietą. Tai aukščiausia pozicija lietuvės karjeroje, kurią jai pavyko užimti Europos čempionatuose.

„Jokių tikslų šioms varžyboms nekėliau ir bendrai šį startą vertinu labai vidutiniškai. Sugebėjau susigadinti gerą savijautą likus dviem dienoms iki starto, todėl šiandien kūnas buvo pavargęs, tuščias. Be to, ši trasa visiškai neatitinka mano šliuožimo technikos ir stiliaus, o pridėjus šiandienos sudėtingas sniego sąlygas ir neypatingai gerą slydimą, rezultate turiu didelį atsilikimą nuo lyderių. Aišku, smagu žinoti, kad tai mano aukščiausia vieta Europos čempionatuose, bet ji nėra tokia įspūdinga, kad teiktų man džiaugsmo“, – komentavo G.Leščinskaitė.

Lietuvos biatlonininkė tolygiai įveikė pirmuosius keturis ratus, tuo tarpu paskutiniame parodė net 33 laiką (bendra vieta pagal greitį – 64-a).

Šį sezoną asmeninėse varžybose G.Leščinskaitė demonstruoja stabiliai aukštus rezultatus: pasaulio taurės etape Kontiolahtyje buvo 54-a (1 baudos minutė), praėjusią savaitę Antholce – 55-a (2 baudos minutės). Aukštesnę poziciją nei šios pasaulio čempionatuose ir pasaulio taurės varžybose lietuvei yra pavykę užimti sykį – 2015 metais.

„Progresą jaučiu, bet, manau, jis pernelyg kuklus ir beveik nepastebimas. Žinoma, sėkmingi startai suteikia kruopelę pasitenkinimo, bet nežinau, kiek reikėtų tokių varžybų, kad pradėčiau labiau pasitikėti savimi“, – šyptelėjo G.Leščinskaitė.

Kitoms Lietuvos biatlonininkėms Europos čempionato startas susiklostė prasčiau: Natalija Kočergina užfiksavo 17-ą laiką greičiu trasoje, bet prašovė 6 kartus (3+1+1+1) bei liko 66-a. Tuo tarpu tokio rango varžybų debiutantė Sara Urumova užėmė 114 vietą (2+2+1+0). Čempione tapo lenkė Monika Hojnisz-Starega, kuri vos 2,9 sek. pranoko ukrainietę Anastasiją Merkušiną bei 15,5 sek. – rusę Larisą Kukliną.

Vyrų 20 km asmeninę rungtį praleido sprinto varžyboms besiruošiantis Vytautas Strolia. Sėkmingiausiai iš Lietuvos biatlonininkų pasirodė Karolis Dombrovskis, užėmęs 30 vietą (0+1+0+1). Tačiau didžiausią intrigą iki paskutinės šaudyklos išlaikė Tomas Kaukėnas. Per tris šaudymo ruožus lietuvis suklydo tik sykį, pretendavo į geriausiųjų šešetuką bei galėjo pasivaržyti dėl medalio, tačiau trys paskutiniai jo šūviai buvo netaiklūs – mūsiškis liko 37-as (1+0+0+3).

Linas Banys užėmė 50 vietą (0+0+0+1), o Nikita Romanovas – 104-ąją (1+0+2+1). Varžybose dalyvavo 142 biatlonininkai.

Europos čempiono titulą iškovojo latvis Andrejus Rastorguvejas, kuris atitinkamai 1 min. 27,5 sek. bei 1 min. 41,4 sek. pranoko sidabrą ir bronzą iškovojusius norvegus Erlendą Bjoentegaardą bei Endrę Stroemsheimą.

Pastaruosiuose dviejuose Europos čempionatuose Lietuvos biatlonininkams pavyko prasibrauti tarp lyderių: 2019 metais asmeninėse lenktynėse K.Dombrovskis buvo šeštas, o pernai sprinte V.Strolia – ketvirtas.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius