Geriausias Kanados metų sportininkas – dailiojo čiuožimo rekordininkas Patrickas Chanas

Geriausiu 2011 metų Kanados sportininku pripažintas ir specialaus prizo – „Lionel Conacher Award“ – savininku tapo pasaulio dailiojo čiuožimo čempionas Patrickas Chanas, kuriam Naujųjų išvakarėse sukaks 21-eri.
Patrickas Chanas
Patrickas Chanas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šalies sporto žurnalistų apklausoje laureatas surinko 102 balsus bei aplenkė tenisininką Milošą Raoničių (70) ir kovos be taisyklių planetos čempioną savo svorio kategorijoje Georgesą St. Pierre'ą (66).

Tai jau antrasis P. Chano gruodžio mėnesį pelnytas prizas. Anksčiau jis tapo „Lou Marsh Trophy“ prizo savininku, kuris skiriamas geriausiam metų Kanados sportininkui – tiek profesionalui, tiek mėgėjui.

P. Chanas – trečiasis dailiojo čiuožimo atstovas, kuris gimtinėje pripažintas geriausiu metų sportininku. Anksčiau „Lionel Conacher Award“ prizai buvo įteikti pasaulio dailiojo čiuožimo čempionams Kurtui Browningui (1990 ir 1991 metais) bei Elviui Stojko (1994).

Kanados dailiojo čiuožimo rinktinės lyderis šiemet laimėjo visas varžybas – ketvirtą kartą iš eilės triumfavo šalies pirmenybėse, Rusijoje tapo pasaulio čempionu, surinkęs rekordinę balų sumą trumpojoje ir laisvojoje programoje bei galutinėje įskaitoje.

Be to, P. Chanas laimėjo du Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Grand Prix“ varžybų etapus bei triumfavo šio turnyro finale gimtinėje.