Grupės varžybas Kanada baigė įmušdama 10 įvarčių austrams – ketvirtfinalyje žais su Baltarusija

Pasaulio ledo ritulio pirmenybės A grupėje Kanados rinktinės užbaigė triuškinančia pergale 10:1 prieš Austrijos rinktinę. Tuo tarpu B grupėje jau anksčiau ketvirtąją vietą užsitikrinusi Baltarusija 3:2 įveikė Norvegiją. Pirmajame ketvirtfinalyje nugalėjusios ekipos susitiks tarpusavyje.
Ledo ritulys: Austrija – Kanada
Ledo ritulys: Austrija – Kanada / „Scanpix“ nuotr.

Kanados ledo ritulininkai į austrų vartus smūgiavo net 46 kartus, o varžovai atsakė vos 15 metimų.

Dar pirmajame kėlinyje kanadiečiai įmušė keturis kartus – pasižymėjo T.Barrie (06:04), M.Duchene'as (09:09), T.Hallas (11:17) ir A.Ekbladas (14:10).

Antrajame kėlinyje Kanada įmušė dukart – J.Spezza (21:58), J.Eberle (35:52).

Trečiojo kėlinio pradžioje austrai pagaliau atsakė D.Heinricho (42:44) įvarčiu, tačiau netrukus gavo dar keturis atgal. Taikliai smūgiavo N.MacKinnonas (42:53), J.Spezza (43:05), B.Schennas (46:09) ir M.Duchene'as (54:43).

B grupės rungtynės klostėsi kur kas įdomiau. Dar pirmajame kėlinyje šešias baudos minutes užsidirbę norvegai leido A.Kaliužinui (07:29) įmušti įvartį daugumoje, o patys baltarusių baudos minutėmis nepasinaudojo.

Antrajame kėlyjne baltarusiai pridėjo dar du įvarčius – abu žaisdami daugumoje. D.Korobovas įmušė (29:01), kai A.Bonsaksenas iš aikštės buvo pašalintas net 4 minutėms, o vėliau persvarą padidino A.Kosticinas (32:03).

Vis dėlto, jau po 17 sek. įmušė P.Thoresenas ir intriga sugrįžo. Norvegija ketvirtąjį kėlinį pradėjo dar vienu įvarčiu, pasižymėjo M.Norstebo (45:13), tačiau rezultato išlyginti nepavyko.

Norvegai iš viso surinko net 16, o baltarusiai – 10 baudos minučių.