Kanibalu vadinamas rogučių sporto meistras – nenugalimas pasaulio taurėje

Latvijoje Siguldoje vykusiame finaliniame pasaulio taurės rogučių etape triumfavo italas Arminas Zoeggeleris. 37-erių metų sportininkas 10 kartą karjeroje nugalėjo pasaulio taurės varžybose ir pasiekė 54 pergalę šiame turnyre.
Arminas Zoeggeleris
Arminas Zoeggeleris / AFP/„Scanpix“ nuotr.

A.Zoeggeleris per savo karjerą rogučių sporte net šešis kartus tapo pasaulio čempionu, triskart Europos čempionu ir du kartus olimpiniu čempionu. Jis vadinamas geriausiu visų laikų rogutininku ir turi pravardę „kanibalas“, mat net ir po didžiausių pergalių išlieka rimtas bei ramus.

Latvijoje vykusiame paskutiniajame 2011-ųjų pasaulio taurės finaliniame etape A.Zoeggeleris distanciją įveikė per vieną minutę 36.998 sekundes.

„Šis sezonas man buvo fantastiškas, gal net vienas geriausių per mano karjerą. Net neabejoju, kad varžysiuosi ir kitą sezoną ir jei būsiu sveikas priimsiu sprendimą dalyvauti olimpinėse žaidynėse ar ne“, – sakė A.Zoeggeleris.

Pasaulio taurę rogutininkas iškovojo šeštą kartą iš eilės.

Bendroje pasaulio taurės įskaitoje italas surinko 765 taškus. Antrąją vietą užėmė olimpinis čempionas vokietis Felixas Lochas, o trečioji vieta atiteko rusui Albertui Demčenko.