Agonija ant ledo: pažeminta Lietuvos rinktinė iškrito į žemesnį divizioną

Lietuvos ledo ritulio svajonė dužo į šipulius. Mūsų šalies rinktinė triuškinančiu pralaimėjimu baigė pasirodymą pasaulio čempionato 1A divizione ir tai reiškia, kad Danielio Lacroix auklėtiniai iškrito atgal į žemesnį divizioną, kurį praėjusiais metais laimėjo.
Lietuva – Pietų Korėja
Lietuva – Pietų Korėja / nuotr. Marato Akimzhanovo

Paskutinėse rungtynėse lietuviai dar turėjo šansą pasidabinti ir bronzos medaliais, bet Slovėnijos nacionalinė komanda net 9:0 suvarpė Lietuvą.

Mūsų šalies komanda šešių komandų turnyre užėmė paskutinę vietą ir kitai metais grįš į žemesnį 1B divizioną.

Jau 4-ąją rungtynių minutę Robertas Saboličius išvedė slovėnus į priekį, kai lietuviai aikštėje turėjo vienu žaidėju mažiau.

Skirtumą 17-ąją minutę padvigubino 20-metis Janas Drozgas, kuris puikiu smūgiu į viršutinį vartų kampą nuginklavo Mantą Armalį.

Trečiąjį varžovų įvartį pelnė NHL rungtyniaujantis Anže Kopitaras, kuris vienas pats sudraskė visą Lietuvos gynybą ir patupdė ritulį į tinklą.

Nepraėjo nei minutė ir M.Armalis traukė ketvirtą ritulį iš savo vartų. Maticas Podlipnikas baudė lietuvius ketvirtuoju tiksliu savo komandos smūgiu.

Bostjanas Goličičius 35-ąją mačo minutę iššoko vienas prieš vartininką, mušė penktąjį įvartį ir tęsė Lietuvos rinktinės talžymą.

Prieš pat antrojo kėlinio pabaigą Kenas Ograjensekas mušė šeštąjį įvartį.

Trečias kėlinys prasidėjo keliais neblogais lietuvių išpuoliais, bet įvartį pelnė varžovai. 50-ąją minutę pasižymėjo J.Drozgas.

Aštuntąją vinį į Lietuvos ledo ritulio rinktinės karstą 55-ąją minutę įkalė Aleksandaras Magovacas.

Paskutinį smūgį lietuviams sudavė 60-ąją minutę trečią savo įvartį mušęs J.Drozgas.