„Kings“ trečią kartą tapo NHL Vakarų konferencijos čempionais

Septintosiose NHL Vakarų konferencijos finalo rungtynėse "Los Angeles Kings" klubas sekmadienį svečiuose 22 tūkst. žiūrovų akivaizdoje po pratęsimo 5:4 (2:3, 1:1, 1:0, 1:0) įveikė Stenlio taurės savininkus "Chicago Blackhawks" ledo ritulininkus, laimėjo seriją iki keturių pergalių 4-3 bei trečią kartą tapo konferencijos čempionu.
„Kings“ ledo ritulininkai
„Kings“ ledo ritulininkai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Ledo ritulys NHL

Pirmąjį mačą savo arenoje Čikagos ekipa, siekusi trečiosios Stenlio taurės per penkerius pastaruosius metus, laimėjo 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), o antrąjį pralaimėjo 2:6 (1:0, 1:1, 0:5).

Trečiajame bei ketvirtajame mačuose Stenlio taurės savininkai išvykoje turėjo pripažinti arenos šeimininkų bei 1993 ir 2012 metų Vakarų konferencijos čempionų „Kings“ ledo ritulininkų pranašumą – 3:4 (2:1, 0:2, 1:1) ir 2:5 (0:3, 1:1, 1:1).

Serijai sugrįžus į Čikagą, penktąsias rungtynes „Blackhawks“ laimėjo po dviejų pratęsimų 5:4 (3:2, 0:2, 1:0, 0:0, 1:0), bei varžovus svečiuose privertė pasiduoti šeštajame mače – 4:3 (0:1, 2:0, 2:2).

Sekmadienio susitikime įvarčius nugalėtojams, kurie Stenlio taurės savininkais buvo vienintelį kartą 2012 metais, pelnė Jeffas Carteris (16:31), Justinas Williamsas (17:22; 1 rezultatyvus perdavimas), Tyleris Toffoli (30:31; 1 rezultatyvus perdavimas), Marianas Gaborikas (52:43) ir Alecas Martinezas (65:47).

Arenos šeimininkų gretose įvarčiais pasižymėjo Brandonas Saadas (5:06), Jonathanas Toewsas (8:36) bei Patrickas Sharpas (17:34 ir 38:25).

„Kings“ ekipos varžove NHL Stenlio taurės finale bus keturiskart (1928, 1933, 1940 ir 1994 metais) šio prizo savininkės „New York Rangers“ komanda, Rytų konferencijos finale 4-2 (7:2, 3:1, 2:3 (po pratęsimo), 3:2 (po pratęsimo), 4:7, 1:0) nugalėjusi „Montreal Canadiens“ ledo ritulininkus. Pirmąjį serijos iki keturių pergalių mačą klubai trečiadienį žais Los Andžele.