Kovingame kontroliniame mače Lietuvos ledo ritulio rinktinė nusileido estams

Lietuvos ledo ritulio rinktinė sekmadienį žaidė antrąsias kontrolines rungtynes su Estijos ekipa, kuri ateinančią savaitę pradės kovas pasaulio ledo ritulio čempionato II diviziono A grupėje. Rungtynes rezultatu 7:5 (2:0, 3:1, 2:4) laimėjo Estija. Pirmąją dvikovą 3:1 laimėjo lietuviai.
Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjas Andrius Židkovas
Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjas Andrius Židkovas / hockey.lt

Lietuvos komandos treneriai antrosioms rungtynėms pasirinko kiek kitokią sudėtį, norėdami išbandyti kuo daugiau įvairių žaidėjų derinių: vartininkai Nerijus Dauksevičius ir Donatas Žukovas. I

Pirmasis penketas: Tomas Vyšniauskas – Rolandas Aliukonis, Darius Pliskauskas – Dovydas Kulevičius – Šarūnas Kuliešius, antrasis penketas: Justinas Vėželis – Karolis Kubilius, Aimas Fiščevas – Danielius Bogdziulis – Paulius Gintautas, trečiasis penketas: Mindaugas Kieras (kapitonas) – Andrius Kaminskas, Karolis Šlikas – Edgaras Rybakovas – Andrius Židkovas, ketvirtasis penketas: Artūras Katulis – Romanas Aliapkinas, – Ugnius Čižas –E.Rybakovas – Mauras Baltrukonis. E.Rybakovas pirmajame kėlinyje buvo bandomas dviejuose penketuose.

Pirmajame kėlinyje komandos žaidė drausmingai ir kūrė nedaug progų prie varžovų vartų. Pirmieji pasižymėti galėjo aikštelės šeimininkai, tačiau neišnaudojo dėkingos progos, pataikę į skersinį. Netrukus tuo pačiu atsakė ir lietuviai. Vos porą kartų stabdytame kėlinyje Estijos rinktinė pelnė pirmąjį įvartį po kurioziškos situacijos prie svečių vartų 17 minutę, kai lazdą kyštelėjęs vartininkas N.Dauksevičius ritulį nukreipė į savo vartus.

Įvarčiu atsakyti galėjo ir pirmasis Lietuvos rinktinės penketas, tačiau pritrūko sėkmės.

Iki kėlinio pabaigos likus 15 sekundžių, Estija pasižymėjo dar kartą ir pabėgo nuo lietuvių 2:0.

Greičiau žaidę estai ir antrajame kėlinyje nemažino tempo ir kūrė atakas prie lietuvių vartų. Lietuvos rinktinė tik ketvirtąją kėlinio minutę pirmą kartą smūgiavo į varžovų vartus.

Estai ir toliau aktyviai reiškėsi varžovų gynybos zonoje ir dar kartą nuginklavo N.Dauksevičių 26 rungtynių minutę po rikošeto į lietuvių vartus – 3:0.

Netrukus lietuvių pyktis išsiveržė per M.Kiero kumščius, kai šis susimušė su estu, o abu mušeikos užsidirbo po 2+10 baudos minučių. Tuo pačiu būdu santykius su varžovu aiškinosi ir A.Kaminskas, o estai pasinaudojo lietuvių pražangomis ir 29 min. pelnė ketvirtąjį įvartį.

Po minutės D.Bogdziulis (29:31, E.Rybakovas) sušvelnino skirtumą iki 1:4.

Neatvėsęs nuo „bokso“ A.Kaminskas dar kartą užkabino varžovą prie borto ir vėl sėdosi 2 minutėms ant prasižengusiųjų žaidėjų suolo, o estas Vasilijus Titarenka po gražios kombinacijos nubaudė lietuvius – po dviejų kėlinių 5:1.

Paskutiniajame kėlinyje pabirusius lietuvius šeimininkai baudė ir toliau. 45-ąją minutę Aleksejus Sibircevas pelnė jau šeštajį Estijos rinktinės įvartį.

Lietuvos rinktinės treneriai po šio epizodo leido pasireikšti antrajam rinktinės vartininkui Donatui Žukovui, kuris įvartį praleido jau po pusantros minutės, o komanda tuo metu žaidė mažumoje – estai pirmavo jau 7:1.

Lietuvos rinktinė realizavo daugumos persvarą, o pasižymėjo Dovydas Kulevičius (54:29, Š.Kuliešius, D.Pliskauskas). Įsibėgėjęs D.Kulevičius pelnė dar vieną įvartį (54:49) ir sušvelnino atsilikimą iki 3:7. Netrukus kiekybinę persvarą išnaudojo ir A.Židkovas (56:38).

Lietuva nesudėjo ginklų ir pakeitę vartininką šeštu aikštės žaidėju įvartį pelnė D.Pliskauskas 58:48 (D.Kulevičius, T.Vyšniauskas).

Lietuviai patyrė pralaimėjimą, tačiau pademonstravo kovotojų charakterį.

Ateinantį savaitgalį Lietuvos rinktinė planuoja sužaisti dvejas draugiškas rungtynes su Žlobino „Metalurgo“ (Baltarusija) klubu.