-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!

Pasaulio ledo ritulio čempionatas: milžinų spektakliai ketvirtfinalyje suvedė Rusiją ir JAV

Pasaulio ledo ritulio čempionate baigėsi grupių etapo varžybos ir paaiškėjo, kurios komandos susigrums ketvirtfinalyje. Jau šiame etape lazdas surems JAV ir Rusijos ledo ritulininkai.
Rusijos ledo ritulininkai
Rusijos ledo ritulininkai / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

Kanadiečiai paskutinėse A grupės rungtynėse 3:0 nukovė Jungtines Valstijas. JAV komanda patyrė antrąją nesėkmę ir B grupėje finišavo ketvirtoje vietoje. Kanada su šešiomis pergalėmis užėmė pirmąją poziciją.

Pierre'as-Lucas Dubois (2 min.) ir Kyle'as Turrisas (9 min.) jau pirmajame kėlinyje išvedė Kanadą į priekį.

Skirtumą iki trijų įvarčių padidino Jaredas McCannas, pasižymėjęs 36-ąją minutę.

Kitame mače Rusija net 7:4 nugalėjo Švediją. Rusai savo grupėje iškovojo visas 7 pergales ir užėmė pirmąją vietą, švedai laimėjo 5 kartus ir tai garantavo jiems trečiąją poziciją.

Pirmajame kėlinyje pasižymėjo tik švedai, kuriems įvartį 8-ąją minutę pelnė Gabrielis Landeskogas.

Tačiau antrajame kėlinyje Rusija mušė net šešis įvarčius. Švedus triuškinti leido Artiomo Anisimovo (21 min.), Jevgenijaus Dadonovo (25 min.), Aleksandro Ovečkino (29 min.), Kirilo Kaprizovo (35 min.), Michailo Grigorenkos (38 min.) ir Jevgenijaus Malkino (38 min.) įvarčiai.

Trečiajame kėlinyje skirtumą sušvelnino Williamas Nylanderis (53 min.), o penkių įvarčių persvarą Rusijai grąžino Dimitris Orlovas (53 min.). Vis tik švedams dar du paguodos įvarčius pelnyti sugebėjo Oliveris Ekmanas-Larssonas (57 min.) ir Johnas Klingbergas (59 min.).