Lietuva apsisprendė: į žiemos olimpines žaidynes deleguoja devynis atletus

Visi devyni sportininkai, kurie kitą mėnesį varžysis žiemos olimpinėse žaidynėse Pjongčange, šliuoš slidėmis. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) penktadienį patvirtino, kad Pjongčange mūsų šaliai atstovaus keturi biatlonininkai, trys slidininkai ir du kalnų slidininkai.
Tomas Kaukėnas
Tomas Kaukėnas / Andrei Ivanovo nuotr.

Lietuvos biatlono olimpinį ketvertą sudarys patyrę atletai.

33 metų Diana Rasimovičiūtė startuos jau penktosiose olimpinėse žaidynėse.

Aukščiausią vietą iš Ignalinos kilusi atletė užėmė 2006 metais Turine, kai finišavo 18-oje pozicijoje sprinto rungtyje, tačiau pastaraisiais metais taip aukštai nebekilo ir kitose varžybose.

27 metų Tomas Kaukėnas prieš ketverius metus Sočyje buvo išgąsdinęs biatlono favoritus, kai 20 km lenktynėse po trijų šaudymo serijų buvo antras, o finišavo 23-ias. Šį mėnesį pasaulio taurės etape jis pateko į penktąjį dešimtuką, bet vis dar neturi įskaitinių taškų.

Būtent T.Kaukėnas neš trispalvę per Pjongčango olimpinių žaidynių atidarymą.

„Vėliavą neš Tomas Kaukėnas, kuris buvo Sočyje tas didvyris, kuris suvirpino mūsų širdis“, – sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

organizatorių nuotr./Tomas Kaukėnas

Kitas biatlono olimpietis – Vytautas Strolia. 85 vietą biatlono pasaulio taurės įskaitoje užimantis 25 metų biatloninkas kovoje dėl vietos olimpinėje rinktinėje įveikė Karolį Dombrovskį. Tai bus antrosios olimpinės žaidynės V.Stroliai, bet 2014 m Sočyje jis startavo ne biatlono, o slidinėjimo varžybose. Po Sočio buvęs slidininkas kasmet vis tvirčiau jaučiasi ir sporto šakoje su šautuvu.

Vienintelė olimpinė biatlono debiutantė bus Natalija Kočergina. 32 metų biatlonininkė prieš ketverius metus bandė patekti į žaidynes kaip slidininkė, bet paskui vėl užsimetė šautuvą ant peties.

Lietuvos biatlonininkai varžysis ne tik asmeninėse, bet ir mišrios estafetės varžybose.

Alfredo Pliadžio nuotr./Biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė startuos jau penktosiose žiemos olimpinėse žaidynėse.

Slidininkų komandą sudarys trys atletai: Modestas Vaičiulis, Mantas Strolia ir Marija Kaznačenko.

24 metų buvusi biatlonininkė M.Kaznačenko debiutuos žaidynėse.

28 metų M.Vaičiulis ir 31 metų M.Strolia į olimpines žaidynes grįžta po aštuonerių metų pertraukos. Jie dalyvavo 2010 metų Vankuverio olimpinėse žaidynėse, bet praleido žaidynes Sočyje.

Pjongčange M.Strolia planuoja varžytis net penkiose rungtyse, M.Vaičiulis – trijose.

Donato Lazausko nuotr./Modestas Vaičiulis

Kalnų slidinėjimo varžybose Lietuvai atstovaus Ieva Januškevičiūtė ir Andrejus Drukarovas.

23 metų I.Januškevičiūtė prieš ketverius metus Sočyje užėmė 71 vietą didžiojo slalomo rungtyje pirmajame nusileidime, bet antrojo įveikti nepavyko, tad galutinės pozicijos neužfiksavo. Slalomo rungties ji nebaigė dėl pamestos slidės.

A.Drukarovas konkurencinėje kovoje įveikė 2014 m. Sočio žaidynėse dalyvavusį kalnų slidininką Roką Zavecką. 18-metis kalnų slidininkas bus jauniausias Lietuvos rinktinės atletas Pjongčange.

Ir A.Drukarovas, ir I.Januškevičiūtė startuos slalomo ir didžiojo slalomo rungtyse.

Alfredo Pliadžio nuotr./Ieva Januškevičiūtė

Liko teorinė galimybė dėl dailiojo čiuožimo poros. Ji yra už brūkšnio pirma ir gautų šansą, jei dėl kurios nors priežasties nestartuotų kuri nors kita pora.

„Viltis dar gyva, daugiau gal paaiškės po šiuo metu vykstančio Europos čempionato Maskvoje“, – sakė LTOK vadovė Daina Gudzinevičiūtė.

Olimpinėse žaidynėse Pjongčange vasario 9-25 d. iš viso startuos apie tris tūkstančius atletų, kurie kovos dėl 102 olimpinių medalių komplektų penkiolikos sporto šakų rungtyse.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius