Lietuviai ledo ritulininkai patyrė pirmąjį pralaimėjimą: nusileista Didžiajai Britanijai

Pasaulio jaunių iki 18-os metų ledo ritulio čempionato IIA diviziono trečios dienos antrose rungtynėse Lietuvos jauniai po dar vienos dramatiškos kovos 1:3 (0:0, 0:2, 1:1) nusileido Didžiajai Britanijai ir patyrė pirmąją nesėkmę. Lietuvai liko dvejos rungtynės su Kroatija ir Estija, o palankiai susiklosčius aplinkybėms rinktinė vis dar gali iškovoti pirmąją vietą.
Lietuvos jaunių ledo ritulio rinktinė
Lietuvos jaunių ledo ritulio rinktinė / hockey.lt inf.
Temos: 1 Lietuviai

Įvartį Lietuvai pelnė Egidijus Binkulis (42:10, Arvidas Domeika).

Dar prieš rungtynes pačiūžas teko keisti antrojo penketuko puolėjui Villiui Bučiui, kuriam prieš pat apšilimą skilo pačiūžos geležtė. Skubiai teko ieškoti kitų pačiūžų ir čia išgelbėjo trenerio asistentas Casey Fratkinas.

Galbūt pačiūžas reikėjo keisti anksčiau, nes su naujomis V.Bučys buvo aktyviausias komandos žaidėjas, vien per pirmą kėlinį uždirbęs du varžovų pašalinimus.

Tiesa, lietuviai ir toliau niekaip nerado būdų kaip čempionate pirmą kartą išnaudoti daugumą. Aktyviau už varžovus atrodę mūsiškiai sukūrė keletą pavojingų momentų, bet atrakinti varžovų vartų per pirmąsias 20 minučių nesugebėjo.

Po pirmojo kėlinio pagal metimus pirmavo Didžioji Britanija 10-8.

Antrajame kėlinyje po truputį ėmė sekti lietuvių jėgos, o varžovai išnaudojo savo progas. Kėlinio viduryje pirmąjį rungtynių įvartį pelnė Calumas Robertsonas (30:28), o dar po keturių minučių jis padvigubino rezultatą (34:34).

Netrukus prie lietuviai ir vėl įgijo kiekybinę persvarą ir vėl jos neišnaudojo. Po sumaišties prie mūsiškių vartų varžovą į nugarą stūmęs Lukas Vashco užsidirbo 10 minučių pašalinimą.

Antrajame kėlinyje vėl dažniau metė britai: 16-10.

Trečiajame kėlinyje Lietuva įjungė aukštesnę pavarą ir kėlinio pradžioje A.Domeikos metimą pataisė E.Binkulis, sumažinęs skirtumą iki minimumo.

Kėlinio viduryje po varžovų smūgio į galvą Laisvydui Kudrevičiui, lietuviai turėjo net 5 minutes ant ledo vienu žaidėju daugiau, tačiau šio čempionato prakeiksmo įveikti nesugebėjo ir toliau lieka neįmušę daugumoje.

Rungtynių pabaigoje mūsiškiai bandė gelbėtis keisdami vartininką aikštės žaidėju, tačiau gavo įvartį į tuščius ir pirmąjį įrašą turnyrinės lentelės pralaimėjimų grafoje.

Pagal metimus Lietuva pralaimėjo 25-38.

Geriausiu Lietuvos rinktinės žaidėju rungtynėse pripažintas Egidijus Binkulis.

„Daugumas reikia realizuoti. Patys kalti, kai turime progų, o nesugebame įmušti. Turime dar dvejas rungtynes, tad dar viską galime pakeisti ir kautis dėl aukščiausių vietų“, - sakė gynėjas Kostas Gusevas.

„Atrodo, vykdome trenerių nurodymus, turėjome daug gerų metimų, bet įvarčio nebuvo, pritrūko ir sėkmės. Pirmajame antrajame kėliniuose galėjome žaisti ir geriau, įdėti daugiau jėgų“, - sakė dar vienas gynėjas Paulius Macijauskas.

Paskutinėse dienos rungtynėse susitiks Korėja ir Kroatija. Ketvirtadienį čempionate laisva diena. Penktadienį lietuviai 10.30 val. Lietuvos laiku žais su Pietų Korėja, šeštadienį tuo pačiu laiku su Estija.

Pasaulio jaunių ledo ritulio čempionato IIA diviziono lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Rumunija 3 2 0 1 0 14:5 7
2. Lietuva 3 1 1 0 1 9:8 5
3. Estija 3 0 2 0 1 10:12 4
4. Didžioji Britanija 3 1 0 1 1 10:10 4
5. Korėja 2 1 0 0 1 5:6 3
6. Kroatija 2 0 0 1 1 4:11 1