Lietuvos aštuoniolikmečių ledo ritulio rinktinė pergale pradėjo pasaulio čempionatą

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinė pirmadienį sėkmingai startavo pasaulio čempionato II diviziono A grupės varžybose Didžiosios Britanijos mieste Dumfryje.
Lietuvos aštuoniolikmečių ledo ritulio rinktinė
Lietuvos aštuoniolikmečių ledo ritulio rinktinė / hockey.lt
Temos: 1 Ledo ritulys

Kovo 24-31 dienomis vykstančiame turnyre lietuviai 4:0 (0:0, 3:0, 1:0) nugalėjo Kroatijos rinktinę ir šiuo metu užima pirmą vietą šešių komandų turnyre.

Lietuviai pasaulio čempionatą pradėjo aktyviai, nuolatos puldami ir stipriais smūgiais grasindami Kroatijos rinktinės vartininkui. Įpusėjus kėliniui gerą progą įmušti įvartį turėjo Vilius Krakauskas ir rinktinės kapitonas Domantas Čypas, tačiau lietuvių smūgius sėkmingai gaudė Kroatijos vartų sargas.

Pirmasis pašalinimas už neleistinus veiksmus buvo tik 19-ąją minutę, tačiau Lietuvos jaunių rinktinė nesugebėjo pasinaudoti kiekybine persvara.

Po pertraukos tarp pirmojo ir antrojo kėlinių, Lietuvos rinktinės nariai ant ledo iščiuožė su dviguba energija ir jau antrąją kėlinio minutę Artūras Laukaitis po Ilja Četvertako ir Eriko Sadausko perdavimų įmušė pirmąjį rungtynių įvartį (1:0).

Lietuviai nemažino apsukų, o 26-ąją rungtynių minutę Deividas Četvertakas po Edgaro Protčenko perdavimo padidino lietuvių pranašumą iki dviejų – 2:0.

Įpusėjus kėliniui lietuvių zonoje sėkmingai įsitvirtino kroatai, tačiau visų žaidėjų pastangomis varžovų bandymus smūgiuoti pavykdavo nutraukti. Į greitą ataką nuskubėjusius lietuvius varžovai sustabdė neleistinai, o T.Boričius buvo nubaustas dviems baudos minutėms. Kiekybinę persvarą puikiai išnaudojo E.Protčenko, kuris įmušė trečią Lietuvos rinktinės įvartį (3:0).

Kėlinio pabaigoje lietuviai turėjo dar keletą puikių progų padidinti persvarą, tačiau vienas smūgiuotas ritulys pataikė į virpstą, o kitus kartus sėkmingai dirbo Kroatijos rinktinės vartininkas.

Po antrojo kėlinio lietuviai triuškinančiai laimėjo smūgių į vartus kategorijoje: 26 – 7.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Kroatijos ledo ritulininkų baudos minutėmis. Iš pradžių Toni Boričius, o vėliau Renato Platužičius sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio, tačiau kiekybinės persvaros lietuviams išnaudoti nepavyko.

Nors kroatai aktyviai puolė, tačiau visas rungtynes patikimai vartus saugojęs Artūras Pavliukovas toliau sėkmingai dirbo savo darbą. Rungtynių pabaigoje dar kartą varžovų vartininką pavyko nuginkluoti Edvinui Boroškai, o rezultatas tapo 4:0.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju Lietuvos rinktinės gretose buvo pripažintas vartininkas A.Pavliukovas, atrėmęs visus 13 varžovų smūgių. Lietuviai šiose rungtynėse nei karto nesėdėjo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio.

Kitas rungtynes lietuviai žais antradienį 18.30 val. su Nyderlandų ekipa.