Lietuvos čempionė „Energija“ įmušė 17 įvarčių Kauno klubui

Nei vieno pralaimėjimo Lietuvos ledo ritulio čempionate šį sezoną dar nepatyrusi Elektrėnų „Energija“ pirmadienį namuose 17:3 (4:0, 7:2, 6:1) sutriuškino Kauno „Tigrų“ komandą ir iškovojo didžiausią sezono pergalę.
„Energijos“ ledo ritulininkai
Temos: 1 Ledo ritulys

Tai buvo jau ketvirtosios „Energijos“ ir „Tigrų“ rungtynės šiame sezone – pirmame susitikime „Energija“ varžovus iš Kauno įveikė rezultatu 6:3, antrose – 10:1, o trečiose – 16:3.

Nuo pat pirmų rungtynių minučių „Energija“ laikė iniciatyvą savo rankose ir nuolat kūrė pavojingas atakas. Nors elektrėniečiai buvo vieninteliai, kurie pirmame kėlinyje rinkosi baudos minutes, tačiau žaidžiant mažumoje „Energijai“ dar geriau pavykdavo realizuoti progas – trys iš keturių pirmame kėlinyje pelnytų įvarčių buvo įmušti žaidžiant mažumoje.

Iš pradžių „Energijos“ įvarčių sąskaitą atidarė Aimas Fiščevas (6:00), vėliau įvartį pridėjo Lukas Veželis (7:42), o įpusėjus kėliniui du techniškus įvarčius įmušė Povilas Verenis (8:45 14:05).

Antrame kėlinyje savo įvarčių sąskaitą atidaryti pavyko ir „Tigrams“, kurie po Jurijaus Kvitkovskio (27:08) tolimo metimo įmušė pirmą savo įvartį – 1:4. Vos po 44 sekundžių keturių įvarčių pranašumą elektrėniečiams sugrąžino A.Fiščevas (27:52).

Po šio įvarčio „Energijos“ treneriai vartininką Elviną Karlą pakeitė Aurimu Uscila.

Įpusėjus kėliniui „Energija“ surengė tikrą varžovų vartų šturmą ir įmušė dar šešis įvarčius – du kartus pasižymėjo P.Verenis (34:32 ir 38:17), o po vieną įvartį įmušė A.Bendžius (29:52), Justinas Vėželis (30:03), Vytautas Jagelavičius (39:08) ir Artiomas Sidorovas (39:59). Į tai „Tigrai“ atsakė vienu M.Lomakino (36:57) įvarčiu.

Trečiame kėlinyje „Energija“ ir toliau negailėjo vos dviem penketais į Elektrėnus atvykusių kauniečių bei mušė vieną įvartį po kito. Per 10 trečiojo kėlinio minučių „Energija“ įmušė dar šešis įvarčius ir pirmavo net penkiolikos įvarčių skirtumu – 17:2.

„Energijos“ gretose trečiame kėlinyje pasižymėjo A.Gaidauskas (40:33), A.Fiščevas (44:19), Deividas Kazlauskas (45:48), Edvinas Boroška (49:19), Mantas Marcinkevičius (49:31) bei A.Sidorovas (49:50).

Vienintelį įvartį „Tigrų“ ekipai trečiojo kėlinio pabaigoje įmušė M.Lomakinas (58:47).

„Energija“ į varžovų vartus atliko 69 smūgius (26, 19, 24), tuo tarpu „Tigrai“ – 26 (13, 5, 8).

„Išėjome nusiteikę kaip į Baltarusijos aukščiausiosios lygos rungtynes, todėl toks ir rezultatas. Manau, kad net ir tokios rungtynės yra geriau nei treniruotė. Pirmame kėlinyje užsidirbome nemažai baudos minučių, tačiau tai tik parodo mūsų norą kovoti dėl kiekvieno ritulio“, – po rungtynių sakė įvartį ir 4 rez. perd. atlikęs „Energijos“ gynėjas A.Gaidauskas.