Lietuvos dailiojo čiuožimo talentas 13-metė Aleksandra Golovkina triumfavo prestižinėse varžybose „NRW Trophy 2011“

Sekmadienį Dortmunde (Vokietija) pasibaigusiose Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) varžybose „NRW Trophy 2011“ be apdovanojimų neliko lietuviai.
Aleksandra Golovkina
Aleksandra Golovkina / LČF nuotr.

Čempionės vardą bei didžiulę taurę jaunių grupėje Lietuvai iškovojo trylikametė, Vilniaus Ateities vidurinės mokyklos 7 klasės mokinė, Aleksandra Golovkina, treniruojama Dmitrijaus Kozlovo. Jos amžiaus grupėje startavo 39 sportininkės iš 11 valstybių.

Po trumposios programos čiuožėja buvo 3-ioje vietoje, nežymiai atsilikusi nuo dviejų Rusijos atstovių, tačiau sėkmingai atlikusi itin sudėtingą laisvąją programą, pademonstravusi 6 trigubus šuolius bei 2 šuolius su 2,5 apsisukimais ir pagerinusi savo asmeninį rezultatą, aplenkė varžoves ir tapo šių prestižinių varžybų nugalėtoja.

„Tai didžiulis sportininkės ir jos trenerio laimėjimas ir rimta paraiška atstovauti Lietuvai 2014 metų Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse“, – džiaugiasi Lietuvos čiuožimo federacija (LČF).

Toje pačioje amžiaus grupėje, tik tarp vaikinų, septintą vietą užėmė Edvinas Jakonis, o trylikametis Deividas Kizala liko 10-as.

Dar vieną apdovanojimą Lietuvai jaunučių grupėje iki 13 metų iškovojo Eglės Kliučakienės treniruojama čiuožėja Miglė Mažeikaitė, kuri užėmė trečią vietą. Vilniaus dailiojo čiuožimo klubo „Axelis“ sportininkė Dovilė Didžgalvytė, treniruojama Danguolės Pilkauskaitės, atsiliko tik per žingsnį – ketvirta.

Penkias dienas vykusiose varžybose suaugusių, jaunimo, jaunių bei jaunučių kategorijose dalyvavo iš viso 236 sportininkai iš 20 pasaulio valstybių.

Jaunimo grupėje 11 vietą užėmė Inga Janulevičiūtė, o 13-ą – Rimgailė Meškaitė.

Suaugusiųjų grupėje puikiai startavo Saulius Ambrulevičius. Šiose varžybose jis pasiekė geriausią rezultatą savo karjeroje ir surinkęs 143,17 taškus užėmė 13 vietą. Sportininkui pavyko surinkti reikiamus įskaitinius taškus, suteikiančius galimybę dalyvauti 2012 metų Europos dailiojo čiuožimo čempionate .

Trys aukščiau paminėti sportininkai yra Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltų ainiai“ auklėtinai, informuoja LČF.

Gruodžio 17–18 dienomis Kaune vyks Lietuvos dailiojo čiuožimo čempionatas, kuriame išaiškės, kas atstovaus Lietuvai 2012 m. Europos bei pasaulio jaunimo dailiojo čiuožimo čempionatuose.