MHL: „Baltica“ ledo ritulininkai išplėšė dramatišką pergalę

Vilniaus „Baltica“ komanda žemyninės jaunimo ledo ritulio (MHL) varžybas po baudinių serijos 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 1:0) Rusijos Odincovo mieste įveikė OGI ekipą, kuriai atsirevanšavo už šeštadienio nesėkmę 2:3. Trečiajame kėlinyje šeimininkai dar pirmavo 2:0, bet „Balticos“ žaidėjai nepalūžo ir išplėšė pergalę.
„Baltica“ žaidėjai švenčia pergalę
„Baltica“ žaidėjai švenčia pergalę / Tomo Permino nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

Du taškus už pergalę po baudinių serijos užsidirbęs „Balticos“ klubas pirmauja MHL pirmenybių B grupės Vakarų zonoje – po 11 žaistų rungtynių turi 23 taškus.

„Baltica“ vyriausiasis treneris Dmitrijus Medvedevas sakė, šia reikšminga pergale džiaugėsi ypač. „Vaikinai parodė tvirtą charakterį. Trečiajame kėlinyje komanda po šiurkščios teisėjo klaidos nepalūžo, o priešingai – dar labiau susitelkė ir perlaužė rungtynių eigą“, – kalbėjo Vilniaus klubo strategas.

D.Medvedevas pasakojo, kad per savo trenerio karjerą pirmą kartą susidūrė su tokiu neobjektyviu teisėjo sprendimu, kokį trečiajame kėlinyje priėmė arbitras iš Rusijos Voskresensko miesto.

„Teisėjas pažiūrėjęs jam pasirodžiusio ginčytino epizodo kartojimą atšaukė mūsų visiškai „švarų“ įvartį, o įskaitė varžovų nepelnytą įvartį. Nors aiškiai matėsi, kad ritulys praskriejo šalia mūsų vartų ir tik rikošetu atsimušęs nuo borto lietė vartų tinklelį. Tačiau teisėjo nuomone vartų tinklelis buvo praplyšęs. Tad vietoj turėjusio tapti rezultato 1:1, buvo 0:2. Tačiau ši neteisybė tik dar labiau užvedė mūsų komandą“, – dėstė D.Medvedevas.

Pirmajame kėlinyje daugiau atakavo „Baltica“ žaidėjai. Jie ritulį į varžovų vartus metė 11 kartų, bet OGI nė vieno vartininko „nuginkluoti“ nepavyko. 12-minutę po ritulininkų susidūrimo prie šeimininkų vartų traumą gavo Odincovo komandos vartų sargas ir toliau tęsti rungtynių negalėjo – jis buvo pakeistas.

Antrojo kėlinio pradžioje, 23-ą minutę OGI išsiveržė į priekį. Kai „Baltica“ ritulininkai žaidė keturiese (iš aikštelės buvo pašalintas Andrejus Burakovas) pasižymėjo Aleksejus Kolendinas – 0:1.

Antrajame kėlinyje iniciatyva priklausė Rusijos komandai, o mūsiškiai į varžovų vartus metė tik tris kartus.

45-ą minutę teisėjas po Ivano Ragulino metimo, nors ritulys praskriejo šalia vartų, įskaitė įvartį – 0:2. 48-ą minutę slovakas Richardas Pinka, išnaudojęs vieno žaidėjo kiekybinę persvarą, sušvelnino rezultatą – 1:2. 51-ą minutę R.Pinka po individualios atakos pelnė savo antrąjį įvartį – 2:2.

Pagrindiniam rungtynių pasibaigus lygiosiomis buvo skirtos papildomos penkios minutės, bet per jas įvarčių nepelnyta.

Nugalėtojas paaiškėjo po baudinių (bulitų) serijos. Vienintelį baudinį realizavo „Baltica“ puolėjas Leonidas Kozlovas. Mūsų ekipos vartininkas Nikiforas Ščerba atrėmė keturis bulitus.

Antradienį „Baltica“ su OGI susitiks trečią kartą.

Rungtynių statistika

Odincovo OGI (Rusija) – Vilniaus „Baltica“ 2:3 (0:0, 1:0, 1:2, 0:1)

Įvarčiai: 23 min. A.Kolendinas – 1:0, 45 min. I.Ragulinas – 2:0, 48 min. R.Pinka (D.Jaško, B.Rejžekas) – 2:1, 51 min. R.Pinka – 2:2. Baudinį realizavo L.Kozlovas – 2:3.

Metimai į vartus: 27:31. 1 kėlinys – 7:11, 2 kėlinys – 10:3, 3 kėlinys – 5:10, pratęsimas – 5:7.

Baudos minutės: 10:10.