2019 05 26 /23:31

Nesulaikė ir Kanada: stebukladariai suomiai – pasaulio ledo ritulio čempionai!

Suomijos rinktinė buvo vadinama ir kuklia, ir vidutinio lygio, tačiau pavydėtiną kovinę dvasią demonstravę suomių ledo ritulininkai nukeliavo iki pat viršūnės. Pasaulio ledo ritulio čempionato finale Suomija rezultatu 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) įveikė Kanados rinktinę.
Suomija – Kanada
Suomija – Kanada / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

„Ondrej Nepela“ arenoje, Bratislavoje, Theodore'as Shea (10:02) išvedė Kanadą į priekį, bet Marko Anttila, pergalingo įvarčio pusfinalio mače su Rusija autorius, antrajame kėlinyje išlygino rezultatą (22:35).

Trečiajame – tas pats M.Anttila pasižymėjo dar kartą (42:35) – Suomija atsidūrė priekyje. Tašką rungtynėse padėjo Harri Pesonenas (55:54) ir suomiai po 8 metų pertraukos – vėl pasaulio čempionai.

Suomiai pastarąjį kartą taurę į viršų buvo kėlę 2011 metais, o po to pralaimėjo du finalus (2014 ir 2016 m.).

2016 metais finale žaidė būtent su Kanada ir tąsyk triumfavo kanadiečiai. Tai paskutinis kartas, kai kanadiečiai tapo čempionais.

„Scanpix“ nuotr./Rusijos ledo ritulininkai

Bronzos medalius iškovojo Rusijos ledo ritulininkai, mažajame finale po baudinių serijos 3:2 (1:2, 1:0, 0:0, 1:0) nugalėję Čekiją.

Rusams įvarčius pelnė Michailas Grigorenko (13:00) ir Artiomas Anisimovas (20:39), čekams – Michalas Repikas (13:41) ir Dominikas Kubalikas (18:34).

Baudinių serijoje Čekijos ledo ritulininkai nė karto neįveikė rusų vartininko Andrejaus Vasilevskio, o Ilja Kovalčukas ir Nikita Gusevas smūgiavo tiksliai ir pelnė Rusijai bronzą.

Rusams pasaulio pirmenybių bronza atiteko trečią kartą per pastaruosius ketverius metus.