Moterų sprinte – apgintas titulas, vyrų – susigrąžintas po 8 metų pertraukos

Šeštadienį Vilniaus apylinkėse esančiame Senasalyje 217 orientacininkų varžėsi Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionato sprinto distancijoje. Čempionės titulą moterų grupėje apgynė Šiaulių „Sako“ atstovė Gabrielė Andrašiūnienė, o tarp vyrų po aštuonerių metų pertraukos greičiausiu sprinteriu tapo orientavimosi sporto klubo „Telšiai“ sportininkas Vitalijus Petrulis.
Vitalijus Petrulis
Vitalijus Petrulis / LOSF nuotr.

4,4 km distanciją su 17 kontrolinių punktų telšiškis įveikė per 24 min. 14 sek. ir susigrąžino čempiono titulą. V.Petrulis paskutinį kartą triumfavo Lietuvos čempionato sprinto distancijoje 2010-ais metais Visagine.

Nuo V.Petrulio 11 sek. atsilikęs jo klubietis Regimantas Kavaliauskas užėmė antrą vietą. Nugalėtojo titulo nepavyko apginti vilniečiui Nerijui Šulčiui. Vilniaus „Perkūno“ atstovas distanciją įveikė per 25 min.

Nedaug iki geriausiųjų trijulės trūko Šiaulių „Sako“ atstovui 18-mečiui Ignui Ambrazui, kuris prieš porą savaičių vykusiame pirmajame Lietuvos čempionato etape tarp vyrų vidutinėje distancijoje buvo greičiausias.

Moterų grupėje kol kas visus įmanomus aukščiausios prabos medalius Lietuvos čempionato etapuose laimėjusi G.Andrašiūnienė šiandien laimėjo gana solidžiu atotrūkiu. 3,5 km distanciją su 15 kontrolinių punktų ji įveikė per 25 min. 37 sek.

Sidabro medalį iškovojo Ignalinos „Būdakalnio“ atstovė Ramunė Arlauskienė (27:01 min.), o trečia vieta atiteko Vilniaus „Perkūno“ atstovei Jolantai Šulčienei.

Jaunimo grupės merginos įveikė tą pačią trasą kaip ir suaugusiųjų grupės atstovės. Jaunimo grupėje užtikrintai nugalėjusi Vilniaus „Fortūnos“ / Vilniaus m. sporto centro atstovė Judita Traubaitė distanciją įveikė per 26 min. 18 sek. ir tarp moterų būtų užėmusi antrą vietą.

Antrą vietą jaunimo merginų grupėje iškovojo jos bendraklubė Miglė Sušinskaitė, o trečia buvo Ignalinos „Būdakalnio“ / Sporto mokyklos „Gaja“ atstovė Austėja Kalvaitytė.

Vaikinų grupėje iki 20 metų nugalėjo Šiaulių „Sako“ / „ŠJTC“ atstovas Rokas Vaitkus, suaugusių vyrų distanciją įveikęs per 27 min. 1 sek. Antrą vietą iškovojo Vilniaus „Perkūno“ / Vilniaus m. sporto centro atstovas Deividas Januška, o trečias buvo Prienų „Šilo“ / sporto mokyklos „Gaja“ auklėtinis Rokas Lipnickas.

Merginų iki 18 metų grupėje 3,3 km distanciją su 14 kontrolinių punktų greičiausiai įveikė Kauno „Tako“ / sporto mokyklos „Gaja“ auklėtinė Ugnė Liegutė. Panevėžio „KKSC“ atstovė Sandra Maižvilaitė laimėjo sidabrą, o Šiaulių „ŠJTC“ atstovė Martina Kotlova buvo trečia.

Tarp vaikinų greičiausias buvo Vilniaus „Perkūno“ / Vilniaus m. sporto centro atstovas Andojas Lapinskas. Antra vieta atiteko jo bendraklubiui ir broliui Ramojui Lapinskui, trečias buvo Šiaulių „ŠJTC“ atstovas Rokas Norvilis.

Sekmadienį čempionate vyks estafetės rungtis, kur įvairiose amžiaus grupėse varžysis 67 komandos.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius