Pasaulio biatlono taurės pirmajame etape Švedijoje lietuvius pavedė netaiklūs šūviai

Švedijoje vykstančio 2014-2015 metų sezono pirmojo pasaulio biatlono taurės varžybų etapo 20 km lenktynėse netaikliai šaudę Lietuvos atstovai liko toli nuo lyderių – šešis kartus šaudykloje suklydęs Karolis Dombrovskis užėmė 77-ąją vietą, o net aštuonis kartus į taikinį nepateikęs Tomas Kaukėnas liko 82-as tarp 100 lenktynes baigusių (startavo 102-u) sportininkų.
Biatlonininkas Tomas Kaukėnas
Biatlonininkas Tomas Kaukėnas / Alfredo Pliadžio nuotr.

Pirmasis Lietuvos biatlonininkas nuo pergalę iškovojusio dukart Sočio olimpinio čempiono norvego Emilio Helges Svendseno atsiliko 10 minučių 5,1 sekundės, o antrasis – 10 min. 24,2 sekundės.

Be klaidų šaudęs norvegas finiše net 1 minute 17,6 sekundės aplenkė antroje vietoje likusį ukrainietį Sergejų Semionovą ir 2 minutėmis 8,3 sekundės – trečiąją poziciją užėmusį čeką Michalą Slesingerį.

Nesėkmingos lenktynės buvo ir favoritu laikomam pasaulio taurės savininkui prancūzui Martinui Fourcade'ui, kuris sekmadienį padėjo šalies rinktinei laimėti mišrios estafetės varžybas. Net šešis kartus į taikinį nepataikęs prancūzas liko tik 81-as:

1. Emilis Helge Svendsenas (Norvegija) 53 min. 25,6 sek. (0 baudos minučių)
2. Sergejus Semionovas (Ukraina) atsiliko 1 min. 17,6 sek. (1 b. min.)
3. Michalas Slesingeris (Čekija) 2:08,3 (1)
4. Erikas Lesseris (Vokietija) 2:11,5 (1)
5. Fredrikas Lindstroemas (Švedija) 2:15,1 (2)