Pasaulio čempionate: rusų ir amerikiečių muštynės, įspūdinga kova ir JAV pergalė

Prancūzijoje ir Vokietijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate sužaistos ketverios rungtynės, o iki grupės varžybų pabaigos liko vos du susitikimai. Pirmąją nesėkmę patyrė iki šiol visas dvikovas laimėjusi Rusijos rinktinė, praradusi pirmąją grupės vietą.
Rungtynių akimirka / „Scanpix“/AP nuotr.

A grupėje pirmąją vietą iš rusų atėmė gražią pergalę iškovojusi JAV rinktinė, įveikusi iki tol visas šešias pergales laimėjusią Rusiją 5:3 (0:1, 3:2, 2:0).

Iki šių rungtynių rusai į savo vartus per šešis susitikimus buvo praleidę tik 5 įvarčius.

Pirmajame kėlinyje rusai užsidirbo net 10 baudos minučių, vienu metu žaidė be dviejų ledo ritulininkų ir atliko vos tris smūgius į vartus, tačiau sugebėjo pasižymėti (N.Gusevas, 13 min.). Net 16 kartų į vartus metę amerikiečiai įvarčio nepasiekė.

Antrajame kėlinyje komandos keitėsi įvarčiais viena po kitos – JAV ledo ritulininkams tris kartus teko lyginti rezultatą. Du įvarčius kėlinyje pelnė K.Hayesas (21 ir 38 min.), kartą pasižymėjo D.Larkinas (33 min.), rusų gretose įmetė A.Belovas (28 min.) ir antrą kartą pasižymėjęs N.Gusevas (37 min.).

Trečiajame kėlinyje pašalinus rusų žaidėją A.Lee (53 min.) išvedė JAV į priekį, o mačo pabaigoje į tuščius vartus penktąjį įvartį pasiuntė B.Nelsonas (60 min.).

Ketvirtąją pergale iš eilės grupės varžybas užbaigė Švedijos rinktinė, kuri 4:2 (2:0, 1:1, 1:1) nugalėjo be pergalių likusius Slovakijos ledo ritulininkus.

Švedams įvarčius pelnė W.Nylanderis (5 min.), O.Ekmanas-Larssonas (9 min.), D.Everbergas (26 min.) ir mačo pabaigoje į tuščius vartus įmušęs W.Karlssonas (60 min.). Slovakijos gretose pasižymėjo T.Matousekas (25 min.) ir A.Kudrna (42 min.).

8. Italija 7 0 0 1 6 6:32 1

B grupės dvikovoje dėl antrosios vietos Šveicaraijos ledo ritulininkai 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) įveikė Čekiją ir aplenkė ją turnyro lentelėje.

Nugalėtojams įvarčius pelnė V.Praplanas (3 min.), R.Suri (29 min.) ir D.Brunneris (33 min.), o čekų gretose pasižymėjo R.Cervenka (35 min.).

Po šios pergalės Šveicarijos rinktinė iš trečiosios vietos pakilo į antrąją, taip aplenkdama Čekiją. Į trečiąją vietą dar gali pakilti Suomijos rinktinė, tačiau jai antradienio vakarą reikia įveikti Kanadą.

Kitose rungtynėse pasaulio čempionatą antra iš eilės pergale užbaigė vietą aukščiausiame divizione išsaugojusi Baltarusijos rinktinė, kuri po atkaklios kovos 4:3 (0:0, 2:1, 2:2) įveikė Norvegiją.

Pastarieji čempionatą baigė keturiais pralaimėjimais iš eilės. Nepaisant pergalės, Baltarusija liko žemiau už savo varžovus.

Nugalėtojams du įvarčius pelnė J.Lisoviecas (27 ir 57 min.), po kartą pasižymėjo A.Kulakovas (38 min.) ir I.Šinkevičius (55 min.). Norvegams po įvartį pelnė D.Sorvikas (35 min.), A.Reichenbergas (42 min.) ir J.Holosas (44 min.).