Pasaulio čempionate – Vokietijos smūgis JAV ledo ritulininkams

Prancūzijoje ir Vokietijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate užfiksuota pirmoji staigmena rungtynėse tarp vietos rinktinės ir amerikiečių. Antrosiose A grupės rungtynėse Kelne savų sirgalių palaikoma Vokietijos rinktinė 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) parbloškė JAV ledo ritulininkus.
Vokietijos ledo ritulininkai švenčia pergalę
Vokietijos ledo ritulininkai švenčia pergalę / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Įvartį pirmajame kėlinyje vokiečiams pelnė Tobiasas Riederis (11 min.).

Vokiečių vartininkas Thomasas Greissas buvo atrėmęs net 36 varžovų metimus į vartus, tačiau 37-uoju amerikiečiai išlygino rezultatą, kai Connoras Murphy pasižymėjo 51-ąją minutę.

Vis dėlto vokiečiai netrukus ir vėl išsiveržė į priekį. Amerikietis Danny DeKeyseras buvo nubaustas 2 min. bauda ir daugumoje žaidę vokiečiai persvėrė rezultatą – 54-ąją minutę pasižymėjo Patrickas Hageris.

JAV rinktinė mače į varžovų vartus atliko net 43 metimus, o vokiečiai tik 27.

B grupės rungtynėse Paryžiuje pasaulio ir olimpiniai čempionai Kanados ledo ritulininkai lengvai 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) nugalėjo Čekiją.

Kanados ekipos gretose pasižymėjo Ryanas O'Reilly (7 min.), Michaelas Mathesonas (21 min.), Tysonas Barrie (55 min.) ir Jeffas Skinneris (60 min.). Čekijos ekipos gretose rezultatą buvo sušvelninęs Lukašas Radilas (53 min.).

A grupėje Kelne žaidžia JAV, Rusija, Slovakija, Švedija, Italija, Vokietija, Latvija, Danija.

B grupėje Paryžiuje rungtyniauja Čekija, Kanada, Baltarusija, Suomija, Šveicarija, Slovėnija, Norvegija, Prancūzija.