Pavykęs debiutas: čiuožėjai Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas Europos čempionate užėmė 12 vietą (video)

Lietuvai atstovaujanti pora amerikietė Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas pirmajame savo Europos dailiojo čiuožimo čempionate užėmė 12 vietą. Po trumposios programos mūsų pora taip pat buvo dvylikta. Europos čempionais pirmą kartą tapo prancūzai Nathalie Pechalat ir Fabianas Bourzatas.
I.Tobias ir D.Stagniūnas puikiai debiutavo Europos čempionate.
I.Tobias ir D.Stagniūnas puikiai debiutavo Europos čempionate. / „Scanpix“ nuotr.

Lietuviai laisvojoje programoje užėmė tryliktą vietą, bet sugebėjo išaugoti galutinę dvyliktą poziciją. Iš viso Lietuvai atstovaujanti pora I.Tobias ir D.Stagniūnas surinko 121,36 balo.

Aukso medalius pirmą kartą savo karjeroje iškovojo Pranzūzijos pora Nathalie Pechalat ir Fabianas Bourzatas. Jie surinko 167,40 balų ir buvo stipriausi tiek trumpojoje, tiek laisvojoje programoje. Praėjusiais metais Europos ir pasaulio čempionatuose ši pora liko per žingsnį nuo medalių.

Sidabro medaliai atiteko Europos čempionato debiutantams rusams Jakaterinai Bobrovai Dimitrijui Solovijevui.

Bronza pasidabino britai Sinead Kerr ir jos brolis Johnas Kerras. Tokios pat prabos medaliai šiai porai atiteko ir prieš dvejus metus. Aukščiau trečiosios vietos senojo žemyno pirmenybėse jie nebuvo palypėję.

Ketvirtąją vietą iškovojo perspektyviausia Rusijos šokių ant ledo pora vadinami 16-metė Jelena Ilinykh ir 19-metis Nikita Katsalapovas. Jie pirmą kartą dalyvavo toki aukšo rango varžybose, o praėjusias metais tapo pasaulio jaunimo čempionais.

Tik penktąją vietą iškovojo sportinę karjerą baigiantys Italijos čiuožėjai Federica Faiella ir Massimo Scali. Ši pora dukart tapo Europos vicečempione, tačiau taip nė sykio ir neužlipo ant auksčiausio apdovanojimų laiptelio.

Dėl medalių ledo šokių varžybose kovėsi 20 stipriausių Senojo žemyno čiuožėjų porų.