Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 24d. 20:00

Pirma kalnų slidininkė lietuvė, dalyvavusi olimpiadoje: „Po pirmųjų varžybų buvau visiškai sugniuždyta“

Ieva Januškevičiūtė
Asmeninio albumo nuotr. / Ieva Januškevičiūtė

Prieš daugiau nei dešimtmetį Ieva Januškevičiūtė pirmą kartą pajuto, ką reiškia slidėmis skrosti šviežią slidinėjimo trasų sniegą. Tąkart dar nedidelė mergaitė su šeima išvyko į Čekijoje esantį Špindleruv Mlyno slidinėjimo kurortą, kuriame dėjo pirmuosius slidininkės žingsnius.

Tada I.Januškevičiūtė tikrai nesitikėjo, kad būdama devyniolikos techniškoje kalnų slidinėjimo sporto šakoje varžysis žiemos olimpinėse žaidynėse, o po dar ketverių metų – kartos šį nuotykį.

„Pati labai mėgstu sportą, – kalbėjo I.Januškevičiūtė. – Nuo vaikystės vis kažką sportavau. Užsiiminėjau gimnastika, vėliau lankiau plaukimą, važinėjau dviračiais. Nebuvo užsiėmimo žiemai, todėl tėtis pamokė slidinėti. Tuomet atradome ką tik įsikūrusį slidinėjimo klubą „Kalnų ereliai“. Tėtis nusprendė, kad man reikėtų užsiėmimo žiemai. Taip viskas po truputį rutuliojosi, bet tikrai nebuvo taip, kad pradėjau slidinėti ir buvo nuspręsta, ką daryti ar kuo tapti. Tai daugiau buvo laisvalaikio praleidimas žiemos metu.“

Laisvo laiko praleidimo būdas 2012 metais vilnietei tapo daugiau nei pomėgiu. Prieš aštuonerius metus Italijoje 18-metė tapo geriausią rezultatą moterų varžybose kada nors pasiekusia Lietuvos kalnų slidininke, o po dar dvejų metų – pirmąja kalnų slidininke moterimi, atstovavusią šaliai žiemos olimpinėse žaidynėse.

Kalbėdama apie 2014 metų Sočio olimpines žaidynes I.Januškevičiūtė dar dabar sunkiai renka žodžius – pasak jos, šis pasiekimas buvo garbės ir nepažintos atsakomybės mišinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką