Pirmuosius naujosios biatlono rungties čempionų titulus iškovojo L.Banys ir G.Leščinskaitė

Penktadienį Ignalinoje baigėsi dvi dienas vykęs Lietuvos biatlono čempionatas. Pirmą kartą mūsų šalyje buvo surengta ir neseniai tarptautinių varžybų kalendoriuje atsidūrusi supersprinto rungtis – istorinius čempionų titulus iškovojo Linas Banys bei Gabrielė Leščinskaitė.
Linas Banys
Linas Banys / Christian Manzoni IBU nuotr.
Temos: 1 Biatlonas

Tiek vyrai, tiek moterys varžėsi 5 km distancijoje su keturiais šaudymo ruožais. Šioje rungtyje už netaiklų šūvį biatlonininkai turi įveikti 75 m baudos ratą (dvigubai mažesnį nei įprastai), o ypač didelę reikšmę varžybose turi tokios detalės, kaip šaudymo laikas.

Kiek netikėtai pirmą suaugusiųjų čempionato aukso medalį karjeroje iškovojo L.Banys. 22-ejų biatlonininkas suko 4 baudos ratus (šaudymas 0+2+1+1) ir tik po paskutinio šaudymo ruožo atitrūko nuo ilgą laiką pirmavusio Karolio Dombrovskio. Pastarasis nugalėtojui pralaimėjo 18 sekundžių (0+0+3+2) bei finišavo antras. Bronzos medalį iškovojo 34 sekundėmis atsilikęs Tomas Kaukėnas (0+2+2+2).

Supersprintas dar pernai buvo įtrauktas į Europos čempionato programą. Buvo planuojama, kad 2020-2021 metų sezone jis papildys ir pasaulio taurės programą, tačiau dėl COVID-19 pandemijos šių planų buvo atsisakyta.

„Man tai paranki rungtis, mėgstu matyti varžovus ir kontroliuoti situaciją, kai žinau, ar važiuoju pirmas, ar esu trečias, – sakė L.Banys. – Labai norėčiau, kad šią rungtį įtrauktų į olimpinių žaidynių programą. Atsirastų daug naujų lyderių.“

L.Banys ketvirtadienį vykusiame 10 km sprinte nusileido tik Vytautui Stroliai ir čempionate pasirodė sėkmingiausiai tarp visų Lietuvos biatlonininkų vyrų. Mažiau patirties už rinktinės lyderius turintis anykštėnas pergalės supersprinte tikėjosi.

„Kaip bebūtų keista, tikėjau, kad šiandien galiu užlipti ant aukščiausio laiptelio. Po vakar sprinto varžybų savijauta buvo gera, naktį gerai miegojau, pailsėjau ir žinojau, kad šiandien laukia kontaktinė rungtis – man kontaktinės rungtys patinka. Džiaugiuosi, kad šiandien pavyko laimėti“, – teigė L.Banys.

A komandos nariu sportininkas tapo šiemet – dar pernai jis varžėsi jaunimo grupėje. Karjeros rekordą pasaulio taurės varžybose olimpinės rinktinės kandidatas pasiekė gruodį Kontiolahtyje, sprinte užėmęs 66 vietą.

„Visų iškeltų sezono tikslų neįvykdžiau, bet apie juos garsiai nekalbėsiu. Sezono pradžia, galima sakyti, buvo teigiama, bet po Naujųjų metų buvo nuosmukis. Tačiau Europos čempionate sudalyvavau sėkmingai ir į sezono pabaigą atsigavau“, – pasakojo L.Banys.

Tuo tarpu moterų varžybose triumfavusi G.Leščinskaitė pasidabino antru aukso medaliu iš tiek pat galimų. Biatlonininkė supersprinte šaudė taikliausiai tarp visų dalyvių (0+0+1+1) bei 21 sekunde aplenkė Nataliją Kočerginą (1+0+2+0). Moterų grupėje bronzą iškovojo Sara Urumova, atsilikusi 5 min. 5 sek. (3+1+2+2).

Jaunimo grupės čempionais tapo Maksimas Fominas ir S.Urumova, jaunių – Darius Dinda bei Marija Kresik.