Rusai pralaimėjo paskutines grupės rungtynes suomiams ir pusfinalyje išvengs kanadiečių

Čekijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate baigėsi pirmasis etapas.
Ledo ritulys: Rusija – Suomija
Ledo ritulys: Rusija – Suomija / „Scanpix“ nuotr.

Intriguojančiose rungtynėse dėl antrosios B grupės vietos Suomija po baudinių serijos 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 0:0, 1:0) nugalėjo Rusijos rinktinę.

Pirmame kėlinyje rusai atliko dvigubai daugiau smūgių į vartus ir Sergejus Mozyakinas (18:04) išvedė savo komandą į priekį - 1:0.

Visgi Aleksanderis Barkovas (24:54) išnaudojo kiekybinę persvarą ir pelnė išlyginamąjį įvartį - 1:1.

Mačui baigiantis, Artemijus Panarinas (54:54) vėl išvedė rusus į priekį (2:1), tačiau jų džiaugsmas truko mažiau nei tris minutes - suomis Joonas Donoskoi (57:41) greitai atstatė pusiausvyrą - 2:2.

Pratęsimo metu įvarčių pelnyta nebuvo, o baudinių serijoje sublizgėjo suomių vartininkas Pekka Rinne'as, atrėmęs visus penkis rusų smūgius.

Po šios pergalės suomiai gali krautis lagaminus ir vyks ketvirtfinalio žaisti į Prahą, kur jų lauks šeimininkė Čekijos komanda. Pralaimėjusiems rusams teks kautis su antrą vietą A grupėje užėmusiais švedais.

Pusfinalyje šios poros nugalėtojos lauks JAV arba Šveicarijos rinktinė.

Nieko nelėmusiose A grupės rungtynėse trečioje vietoje esanti Čekija po baudinių serijos 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 1:0) įveikė ketvirtoje pozicijoje likusią Šveicarijos rinktinę.

Šveicarus į priekį pirmąjame kėlinyje išvede Kevinas Fialas (16:56), o trečiojo kėlinio viduryje čekas Martinas Zatovičius (50:44) rezultatą išlygino (1:1). Per pratęsimą įvarčių nebuvo pelnyta, o čekų pergalę nulėmė taiklus Michalo Vondrko bulitas.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):
8 Austrija 7 0 2 1 4 10:29 5

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Čekija - Suomija

Paskutines vietas grupėse užėmusios ekipos Slovėnija ir Austrija iškris į I diviziono A grupę, o jas elite pakeis Kazachstano ir Vengrijos rinktinės.