Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 26d. 09:50

Rusijos čiuožėjų dominavimas – pribloškiantis: Austrijoje triumfavo revoliucionierės ant ledo

Aliona Kostornaja 15min iš Graco
„Scanpix“ nuotr. / Aliona Kostornaja

Paskutinį kartą tokį Rusijos čiuožėjų dominavimą Europoje dailusis čiuožimas matė seniai, dar prie Jevgenijaus Pliuščenkos ir Irinos Slutskajos laikų. Europos čempionate Grace (Austrija) visose disciplinose auksas atiteko Rusijos čiuožėjams, o paskutinę varžybų dieną moterų podiumą okupavo trys jaunosios rusės. Pirmą kartą Europos čempione tapo Aliona Kostornaja.

Keista, čiuožėjų palapine praminta, laikina ledo arena Grace skendo Rusijos vėliavose. Tai nebuvo iš Rusijos atvykę sirgaliai. Patys austrai labiausiai palaikė Rusijos čiuožėjas ir taip vyksta daugelyje miestų, kur pasirodo žymiausi Rusijos ledo meistrai. Ši šalis vis labiau ir labiau dominuoja čiuožime, o Austrijoje vykusį Europos čempionatą žiniasklaidos atstovai pavadino „Rusijos čempionatu plius“.

Paskutinį kartą Rusijos sportininkai visų rungčių kategorijas Europos čempionate laimėjo 2006 metais. Po keturiolikos metų tai pasikartojo. Buvo ir staigmenų, ir iš anksto lengvai prognozuotų rezultatų.

Labiausiai netikėtas buvo Rusijos šokėjų ant ledo Viktorijos Sinitsinos ir Nikitos Katsalapovo triumfas bei Dmitrijaus Alijevo auksas vyrų varžybose.

O štai tarp moterų buvo tik vienas klausimas: kuri iš trijų Eteri Tutberidzės auklėtinių šįkart užkops ant aukščiausio apdovanojimo laiptelio?

Čempionė persekiojama Rusijoje

Rusės sukėlė revoliuciją moterų dailiajame čiuožime ir pirmosios ėmė atlikti keturgubus šuolius ant ledo.

Europos čempione tapo 16-metė Aliona Kostornaja. Pasaulio rekordininkė (247,59 balo) naujo rekordo nepasiekė, bet su 240,81 balo laimėjo auksą. Rusė laisvojoje programoje krito atlikdama lutzo šuolį, bet pagrindinės jos konkurentės irgi klydo. Ši mergina dar neatlieka keturgubų šuolių, užtat jos arsenale – du neįtikėtinai aukšto lygio, revoliuciniais vadinami trigubi akselio šuoliai.

Europos čempionato užkulisiuose kalbėta, kad ši rusė yra persekiojama Maskvoje – esą du įtartini vyrai jau kurį laiką seka čiuožėją, todėl jai yra suteikta papildoma apsauga. Bet Austrijoje ši mažylė galėjo bent trumpam pamiršti kasdienius rūpesčius – Austrija jai taps ta šalimi, kurioje ji pirmą kartą karjeroje tapo Europos čempionate.

„Tikrai nesitikėjau, kad tapsiu Europos čempione. Esu labai laiminga, man tai didelis siurprizas. Pirmieji metai suaugusiųjų sporte ir aš iškart tampu čempione. Oho! Buvau įsitikinusi, kad tos kelios klaidos laisvojoje programoje, man kainuos labai brangiai“, - džiaugėsi A.Kostornaja.

Aliona, kartu su savo čiuožimo partnerėmis Aleksandra Trusova ir Anna Šerbakova „3A” (visų merginų vardai prasideda raide A), į suaugusiųjų sportą perėjo tik šį sezoną. Rusijos „troika“ (treniruojasi pas tą pačią trenerę) tapo nenugalima visą šį sezoną.

Sidabrą Grace laimėjo dar jaunesnė – vos 15-os metų – rusė A.Ščerbakova su 237,36 balo.

Bronza atiteko 15-metei rusei A. Trusovai (225,34).

Karjera – labai trumpa

Rusijos pranašumas prieš likusią Europą – tiesiog pribloškiantis. Ketvirtą vietą užėmusi šveicarė Alexia Paganini (192,88) karjeros rekordą viršijo 10 balų, bet iki bronzos jai vis tiek trūko daugiau nei 30 balų. Rusės parodė, kaip stipriai yra nutolusios nuo likusių čiuožėjų iš Europos.

Europos čempionato auksas moterų varžybose Rusijai atitenka septintus metus iš eilės. Įdomiausia tai, kad titulai priklauso šešioms skirtingoms čiuožėjoms ir tai tik parodo, kokia trumpa Rusijoje būna čiuožėjų karjera. Kita vertus, tai parodo ir kiek daug naujų talentų kasmet atsiranda šioje šalyje.

Praėjusių metų Europos čempionė Sofija Somodurova šių metų Rusijos čempionate liko vos devinta.

Olimpinė ir praėjusių metų pasaulio čempionė Alina Zagitova laikinai sustabdė karjerą. Jevgenija Medvedeva treniruojasi Kanadoje, bet su jaunosiomis Rusijos čiuožėjomis jai konkuruoti per sunku.

Eteri Tutberidzė yra pasakiusi: „Kai tavęs nebelieka ant podiumo, tu esi niekas. Turi su tuo susitaikyti prieš kitas varžybas. Jeigu laimėjai medalį praeityje, jis tau nepadės ateityje.“

Grace lietuvė Aleksandra Golovkina trumpojoje programoje liko 26-a, o laisvąją programą atliko tik 24 geriausios čiuožėjos.

Rusijoje dailusis čiuožimas išgyvena aukso amžių. Šis sportas transliuojamas geriausiu televizijų laiku, o ledo šou pritraukia daugiau žiūrovų nei futbolo mačai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką