Rusų triumfas: Europos čempionato porų varžybose niekas neprilygo Rusijos čiuožėjams

Europos dailiojo čiuožimo čempionate Anglijoje, Šefilde, išdalyti pirmieji medalių komplektai. Porų varžybose visų trijų spalvų medalių komplektus išsidalijo Rusijos čiuožėjai. Auksas atiteko Tatjanai Volosožar ir Maksimui Trankovui, sidarbu pasipuošė Vera Bazarova ir Yuri Larionovas, o bronzos medalius iškovojo Ksenia Stolbova ir Fedoras Klimovas.
Nugalėtojų pjedestalas
Nugalėtojų pjedestalas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Rusijos pilietybę priėmusi T.Volosožar ir jos partneris M.Trankovas pirmą kartą kartu čiuožė Senojo žemyno pirmenybėse ir debiutas jiems tapo auksinis. Pora pirmavo po trumposios programos ir laimėjo laisvosios programos pasirodymą. Susumavus abiejų programų rezultatus T.Volosožar ir M.Trankovas surinko 210.45 balus.

„Žinoma, kad esame labai laimingi, ypač dėl to, kad visus tris medalių komplektus laimėjo rusai. Mes esame viena didelė šeima, todėl kartu lipti ant pjedestalo buvo ypač malonu“, – džiaugėsi čempionas M.Trankovas.

Įdomu, kad nuo 1959 metų Europos čempionato porų varžybas laimi tik rusai arba vokiečiai. Paskutinį kartą visą nugalėtojų pjedestalą Rusijos porų varžybų čiuožėjai buvo okupavę 2005 metais Turine.

Šiame Europos čempionate dėl traumų dalyvauti negalėjo dvi favoritų poros: rusai Yuko Kawaguti ir Aleksandras Smirnovas bei į Šefildą atvykę, bet čiuožti negalėję vokiečiai Aliona Savchenko ir Robinas Szolkowy.