Suomija ir Rusija užsitikrino vietas planetos ledo ritulio pirmenybių ketvirtfinalyje

Šeštadienį sužaistos ketverios pasaulio ledo ritulio čempionato Slovakijoje antrojo etapo rungtynės, po kurių vietas atkrintamosiose varžybose užsitikrino Suomijos ir Rusijos komandos.
Suomijos rinktinės žaidėjas M.Granlundas
Suomijos rinktinės žaidėjas M.Granlundas. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Rusija Ledo ritulys

Suomijos ledo ritulininkai 2:1 (0:1, 0:0, 2:0) įveikė Slovakijos ekipą, o vietą ketvirtfinalyje Rusijos rinktinei užtikrino Danijos komandos pergalė po baudinių 4:3 (1:1, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0) serijos prieš Vokietijos rinktinę.

Pirmauja E grupėje visus tris susitikimus laimėjusi Čekijos (9 tšk.) rinktinė.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Čekija     3 3 0 0 0  11:3   9
2. Suomija    4 2 1 0 1  13:8   7
3. Vokietija  4 2 0 2 0  13:12  7
4. Rusija     3 2 0 0 1   8:8   6
5. Danija     4 0 1 0 3   8:18  2
6. Slovakija  4 0 0 0 4   9:13  0

F grupės vienvalde lydere tapo Kanados (10 tšk.) rinktinė, 3:2 (1:0, 1:0, 1:2) įveikusi ketvirtoje vietoje esančius Norvegijos ledo ritulininkus.

Kitose grupės rungtynėse JAV komanda 3:2 (1:1, 2:0, 0:1) nugalėjo autsaiderę Prancūziją ir su 7 taškais pakilo į trečiąją poziciją.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Kanada     4 2 2 0 0  20:9  10
2. Švedija    3 2 0 1 0  14:7   7
3. JAV        4 2 0 1 1  12:14  7
4. Norvegija  4 1 1 0 2  12:13  5
5. Šveicarija 3 0 1 1 1   6:7   3
6. Prancūzija 4 0 0 1 3   3:17  1

Keturios geriausios antrojo etapo E ir F grupių rinktinės iškops į čempionato ketvirtfinalį.