V.Strolia tęsia sėkmingų startų seriją – gali patekti į bendro starto rungtį

Geriausias karjeros rezultatas ne sprinto rungtyje – tokia maža pergale po sekmadienį Antholce (Italija) vykusių pasaulio biatlono čempionato 12,5 km persekiojimo lenktynių gali pasidžiaugti Vytautas Strolia. 27-erių lietuvis finišo liniją kirto 31-as ir sutvirtino galimybes startuoti prestižinėje bendro starto rungtyje, kurioje dalyvaus 30 geriausių planetos biatlonininkų.
Vytautas Strolia
Vytautas Strolia / Andrejaus Ivanovo nuotr.

Sprinte 28 vietą užėmęs V.Strolia persekiojime į trasą iššliuožė atsilikęs 1 min. 36 sek. Vienas netaiklus šūvis pirmoje šaudymo zonoje jį bloškė į 35 vietą, dar vienas netaiklus antrojoje – į 43-iąją, o po trečios šaudyklos, kurioje taip pat suklydo sykį, jis rikiavosi 38-as.

Nors lemiamą šaudymo zoną lietuvis pasiekė būdamas 42-as, ten jam pavyko užversti visus taikinius ir palypėti iki 29 pozicijos. Per paskutinį distancijos ratą mūsiškį aplenkė greiti vokiečiai Johannesas Kuehnas ir Benediktas Dollis, tad finišą jis pasiekė 31-as.

Už 31 vietą persekiojime V.Stroliai atiteko 10 įskaitinių pasaulio taurės taškų. Sprinte jis iškovojo dar 13, tad išvis turi 23 taškus. Praėjusiais metais pasaulio čempionate patekti į bendro starto rungtį pakako 32 taškų, prieš trejus metus – 33. Tad norint startuoti prestižinėse varžybose mūsiškiui 20 km asmeninėje rungtyje reikia užimti ne žemesnę nei 30 vietą.

Andrejaus Ivanovo nuotr./Vytautas Strolia

Iki šiol vienintelis lietuvis dalyvavęs planetos pirmenybių bendro starto rungtyje yra Tomas Kaukėnas – tą jam pavyko pasiekti 2013 metais Nove Mesto (Čekija).

Pasaulio čempionu tapo pirmą karjeros pergalę tokio rango varžybose iškovojęs prancūzas Emilienas Jacquelinas. Nė karto neprašovęs 24-erių biatlonininkas vos 0,4 sek. pranoko septyniskart planetos čempioną Johannesą Thingnesą Boe iš Norvegijos (šaudymas 1+1+0+1). Bronza atiteko sprinto varžybų nugalėtojui rusui Aleksandrui Loginovui (0+0+0+1, atsiliko 23,9 sek.).

V.Strolia čempionui nusileido 3 min. 27,7 sek., o kitas persekiojime startavęs Lietuvos atstovas Karolis Dombrovskis (0+1+2+1) pralaimėjo 4 min. 36,4 sek. bei užėmė 48 vietą. Tai – aukščiausia pastarojo biatlonininko pozicija pasaulio čempionatuose. Teisę startuoti persekiojimo rungtyje iškovojo 60 geriausiai sprinte pasirodžiusių sportininkų.

Moterų 10 km persekiojimo varžybose Natalija Kočergina užėmė 56 vietą. Į rikiuotės galą ją nubloškė netaiklūs šūviai – mūsiškė iš viso suko net 9 baudos ratus (1+4+2+2).

Čempione šeimininkų džiaugsmui tapo italė Dorothea Wierer (0+0+0+1), 9,5 sek. aplenkusi vokietę Denisę Herrmann (1+0+1+1) bei 13,8 sek. – norvegę Marte Roeiseland (1+0+0+2).

Pasaulio čempionate jau įvyko 5 rungtys iš 12. Antradienį moterys varžysis 15 km asmeninėje rungtyje, o vyrų analogiška 20 km rungtis lauks trečiadienį.