Dabar populiaru

Lietuvos jūreivystės mokykla

Tema Visos temos

Klaipėdos jūreivystės mokykla įsteigta 1948 m. balandžio 8 d. Tai buvo uždaro tipo sukarinta mokslo įstaiga. Kursantai privalėjo gyventi mokykloje, laikytis griežto režimo, nešioti uniformą ir mokykloje, ir už jos ribų.

Pirmaisiais metais reikiamų kabinetų mokykla neturėjo. Šturmanai žinojo navigacijos prietaisus tik iš knygų, o navigacinius kurso nustatymo uždavinius spręsdavo, naudodami daugiausia turimus Suomių įlankos jūrlapius. Nebuvo elektronavigacinių ir radionavigacinių prietaisų, jūrinės praktikos, astronomijos ir meteorologijos, vidaus degimo variklių ir laivų remonto kabinetų, mechaninių dirbtuvių.

Atkūrus nepriklausomybę, 1991 m. Klaipėdos jūreivystės mokykla buvo pavadinta Klaipėdos aukštesniąja jūreivystės mokykla (KAJM). Prasidėjo mokyklos perorientavimas rengiant specialistus ne tik žvejybos, bet ir visam Lietuvos laivynui. 1991 m. spalio 12 d. Lietuva prisijungė prie 1978 m. tarptautinės konvencijos dėl jūrininkų rengimo, atestavimo ir budėjimo normatyvų. 1996 m. prasidėjo aktyvus mokymo bazės atnaujinimo ir kūrimo etapas. Per trumpą laiką buvo pasiekta, kad Lietuvos jūrininkų rengimo bazė atitiktų tarptautinės STCW 95 konvencijos reikalavimus.

1998 m. pavadinta Klaipėdos universiteto Jūreivystės instituto kolegija.

2001 m. reorganizuota į Lietuvos jūreivystės kolegiją - aukštąją  jūrininkų mokymo įstaigą, kurios steigėjas – LR Vyriausybė.

2008 m. Lietuvos jūreivystės kolegija šventė 60-metį ir buvo pervadinta į Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą (Lithuanian Maritime Academy). Nuolat modernizuojama mokymo bazė, įrengiami mokymo elektroniniai treniruokliai laivavedžiams ir laivų mechanikams. 2011 m. įrengtas Jūrų krovinių informacinių sistemų treniruoklis ir uosto ir laivybos vadybininikams.
Per daugiau nei 60 metų mokykla yra išleidusi virš 12 tūkst. jūreivystės  specialistų. 

Parašykite atsiliepimą apie 15min