Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 15d. 17:15

Aistė Jasaitytė: trylika metų jaučiausi kaip prekė

Foto naujienai: Aistė Jasaitytė: trylika metų jaučiausi kaip prekė
zmones24.lt / Gedimino Žilinsko nuotrauka

Šiandien Aistę Jasaitytę pasaulis pažįsta kaip perspektyvų modelį, tačiau kadaise, jos žodžiais tariant, ji buvo bjaurusis ančiukas.

Vardas, pavardė: Aistė Jasaitytė.

Gimimo data, vieta: 1980 11 29, Vilnius.

Šeima, kurioje gimė: mama dirba masažuotoja, jaunesnysis brolis Simas - garsus krepšininkas.

Šeiminė padėtis: netekėjusi.

Pasiekimai: įgijo psichologijos bakalauro ir andragogikos magistro laipsnius, 13 metų dirbo tarptautiniu modeliu, dvejus metus dirbo garsiame JAV restorane administratore, šiuo metu dirba savanore Valgymo sutrikimų centre.


Šiandien Aistę Jasaitytę pasaulis pažįsta kaip perspektyvų modelį, tačiau kadaise, jos žodžiais tariant, ji buvo bjaurusis ančiukas.


Nevadinkite manęs verslininke!


Nors veikli mergina dalyvaudavo šauniausio moksleivio konkursuose, režisuodavo spektaklius, į Aistę klasės draugai nekreipė jokio dėmesio. Kai paauglystėje mergina laimėjo tarptautinį konkursą, o jos nuotrauka papuošė didžiausio šalies dienraščio pirmąjį puslapį, visi iš nuostabos išsižiojo: „Nejaugi čia ta pati Aistė?!“

Prieš pusę metų spaudos leidiniuose mirgėte mirgėjo antraštės: „Aistė atsisveikina su modelio darbu.“ Ko gero, nustebo ne vienas, juk merginai buvo žadama puiki ateitis, ji dešimt metų keliavo po užsienį, demonstravo žymių dizainerių kurtus drabužius. „Aš neatsisakiau modelio darbo, tiesiog pasirinkau gyvenimą Lietuvoje, tad durys į tarptautinę rinką pamažu užsiveria. Kad gautumei užsakymų, turi važinėti į atrankas“, - aiškina Aistė, jau kurį laiką dirbanti savanore Valgymo sutrikimų centre.

Ne paslaptis, kad savanoriai pinigų už darbą negauna, todėl įdomu, iš ko jauna mergina gyvena? „Daug žmonių manęs to klausia. Ne veltui tiek metų keliavau, pasirašiau pelningų sutarčių... Kol kas galiu sau leisti gyventi iš santaupų“, - paaiškina Aistė.

Nesunku pastebėti, kad merginos akys švyti. Netrukus Aistė pradės savo verslą. „Kaip nemėgstu žodžio „verslas“! Kokia iš manęs verslininkė?! - juokiasi Aistė. - Tiesiog dirbsiu širdžiai mielą darbą: privačiai konsultuosiu žmones, kurie nori atsikratyti kompleksų, kuriuos kamuoja pasitikėjimo savimi stoka. Man baisu, kad šiuolaikinės panelės stengiasi eiti „prieš gamtą“. Jos bijo to momento, kai pradeda ryškėti moteriškos formos. Dauguma jų tiesiog svajoja likti „lentomis“.“


Modelius vilioja turtingi dėdės


Nors gamta Aistę apdovanojo dailiomis formomis ir dietų jai laikytis niekada neteko, tačiau mergina žino, ką patarti merginoms, kurios bet kokia kaina stengiasi pasiekti savo grožio etaloną. „Būdavo, per atranką man pasako: „Numesk du kilogramus!“ Iš karto kildavo nerimas: juk kai tau draudžia valgyti - tik apie tai ir galvoji. O mesti jau nebebūdavo nuo ko... - sako Aistė ir atskleidžia dar daugiau liūdnų modelių gyvenimo užkulisių. - Vienos mergaitės įnikdavo į narkotikus, kitos piktnaudžiaudavo alkoholiu, trečios viskuo nusivildavo ir susirasdavo vyresnius turtingus dėdes. Ir man paramą siūlė ne vienas turtingas ponas. Mados pasaulyje daug pagundų ir kėslų. Kartą viename vakarėlyje pajutau, kad kažko pripilta į mano šampano taurę - po vieno gurkšnio apsisuko galva. Tuoj pat atsistojau ir puoliau išėjimo link, dar ir nuo laiptų nusiritau, bet sugebėjau išsikviesti taksi ir saugiai grįžti namo.“

Kai Aistė dirbo užsienyje, jos dažnai neapleisdavo mintis, kad užsiima kažkokiomis nesąmonėmis. „Mano draugai studijavo, kūrė ateities planus, o aš vaikščiojau po atrankas, prižiūrėjau savo odą, rūpinausi kūno linijomis ir vis dažniau savęs klausdavau: „O kas toliau?“ Ypač liūdna būdavo tada, kai pajusdavau, kad agentai mane vertina kaip prekę. Jie apžiūri tave nuo galvos iki kojų ir pasako verdiktą - tinki arba netinki. Niekam nebuvo įdomu, kuo aš domiuosi, ką sugebu. Pradėjo kankinti namų ilgesys, buvo nebesvarbu, kad uždirbu kur kas daugiau už savo bendraamžius. Pamažu supratau, jog jau išaugau iš tos profesijos ir laikas važiuoti namo“, - pasakoja Aistė.


Širdyje žiba kibirkštys


Prieš metus visi laukė Aistės ir jos ilgamečio draugo Stepo vestuvių. Tuomet mergina dalyvavo projekte „Lietuvos šokių dešimtukas“, kuriam pasibaigus, žadėjo susikrauti lagaminus ir ilgam išsikraustyti į Londoną, kur Aistės laukė mylimasis. Tačiau ji liko Lietuvoje, o faktas, kad jos bei Stepo draugystė nutrūko, taip ir prasprūdo pro žiniasklaidos akis. „Iki šiol tą žmogų myliu ir gerbiu, bet vieną dieną supratome, kad mums ne pakeliui. Jis užaugo užsienyje, o aš - Lietuvoje. Jis kūrė ambicingus planus ten, o mane vis labiau traukė gimtinė. Išsiskyrimas buvo labai skaudus“, - neslepia Aistė.


Galbūt dėl to, kad visada labai atvirai žurnalistams pasakojo apie savo ir Stepo meilę, Aistė nusprendė taip drąsiai nebeatverti savo širdies. Ne paslaptis, kad jau beveik metus visi nori sužinoti, ar Aistė ir jos šokių partneris Romanas - pora. „Tegul tai lieka maža paslaptis... - šypsosi Aistė. - Nesakau, kad tarp mūsų visiškai nieko nėra, įsižiebė kibirkštys, tačiau viskas taip trapu, kad bijau apie tai garsiai šnekėti.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką