Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 29d. 16:04

Alexanderis Rybakas. Mylimoji nugalėtojo nepasitiko

Foto naujienai: Alexanderis Rybakas. Mylimoji nugalėtojo nepasitiko
zmones24.lt / AOP nuotrauka

Šis žavus vaikinukas paneigė mitus, kad norint laimėti „Eurovizijos“ konkursą, reikalingi didžiuliai pinigai, žinomas vaizdo klipo režisierius, kietas choreografas, įmantrūs kostiumai ir koncertinis turas po Europą.

Gimimo data, vieta: 1986 05 13, Minskas, Sovietų Sąjunga.

Šeima, kurioje gimė: tėvai - žinomi Norvegijoje muzikantai; tėtis Igoris - smuikininkas, orkestro dirigentas ir vienos iš žinomiausių Norvegijos muzikos mokyklos dėstytojų; mama Natalija - pianistė, taip pat skambina vargonais.

Meilės nuotykiai: pirmoji meilė - mergina, vardu Ingrid Berg Methus (21); jaunuoliai išsiskyrė prieš penkerius metus; apie jausmus šiai merginai Alexanderis pasakojo dainoje „Fairytale“.

Šeiminė padėtis: nevedęs, neturi draugės.

Pasiekimai: mokosi Oslo konservatorijoje; bendradarbiavo su poproko grupe A-HA; koncertavo su žymiu Norvegijos smuikininku Arve'u Tellefsenu (64), dainininkais Mortenu Harketu (49) ir  Hane'u Krogu (53); 2006 m. Alexanderis su daina „Foolin“ laimėjo Norvegijos talentų šou „Kjempesjansen“; koncertavo su vienu žinomiausių pasaulyje smuikininkų Pinchu Zukermanu (60); 2004 m. laimėjo Anderso Jahre'o prizą kultūros srityje; yra didžiausio Norvegijos jaunimo simfoninio orkestro „Ung Symfoni“ koncertmeisteris; vaidino smuikininką Oslo teatro spektaklyje „Fiddler On The Roof“ (lietuvių k. „Smuikininkas ant stogo“); nusifilmavo kino juostoje „Yohan - Child Wanderer“ (2009); dainų konkurso „Eurovizija 2009“ nugalėtojas.


Šis žavus vaikinukas paneigė mitus, kad norint laimėti „Eurovizijos“ konkursą, reikalingi didžiuliai pinigai, žinomas vaizdo klipo režisierius, kietas choreografas, įmantrūs kostiumai ir koncertinis turas po Europą.


Įminė „Eurovizijos“ paslaptį?


Rybakas neturėjo nei didžiulės pinigų sumos, nei pritrenkiančio vaizdo klipo, nei įmantrių drabužių ir nebuvo išvykęs į reklaminį turą po Europą. Koks rezultatas? Išėjo berniūkštis, niekuo neišsiskiriančiu balsu atliko savos kūrybos dainą, pagrojo smuikeliu ir... Europa jam krito po kojomis. Per „Eurovizijos“ finalą surinkti 387 taškai galėtų drąsiai pretenduoti į Gineso rekordų knygą. Kur slypi sėkmės paslaptis? Svarbiausia - Alexanderio nuoširdumas ir žavesys, t. y. tai, ko neįmanoma nupirkti ar pelnyti per koncertinį turą. Juk meilę sunku apskaičiuoti pagal matematikos formules. Prieš konkursą jaunuolis, kai dar nežinojo, kuo viskas baigsis, bandė atspėti  „Eurovizijos“ sėkmės paslaptį: „Nerengėme specialaus koncertinio turo, nes esu įsitikinęs, kad 95 procentai konkurso žiūrovų sprendimą, ką palaikyti ir už ką balsuoti, priima tada, kai pirmą kartą televizoriaus ekrane pamato dainininko atliekamą dainą.“ „Kai ruoši numerį, reikia galvoti ne tik apie tai, kaip sudainuoti, bet apie viską: kokius žmones pasirinkti, kaip dainą pristatyti... Gal man buvo daug paprasčiau, nes aš pats sukūriau dainą „Fairytale“. Manau, esu daug geresnis smuikininkas nei dainininkas. Be to, kai supranti, ką sakai ir darai, daug lengviau sulaukti atsakomosios žmonių reakcijos“, - po konkurso savo sėkmės fenomeną aiškino dainininkas.


Kas jis - baltarusis ar norvegas?


Visi girdėjo, kad Alexanderis - baltarusis, turintis Norvegijos pilietybę. Jo mama žurnalistams papasakojo Rybakų šeimos istoriją: „Buvo 1993 metai. Mano vyras Igoris ilgai grojo Minsko kameriniame orkestre. Aš dirbau muzikos redaktore Baltarusijos televizijoje. Vyrui pasiūlė darbą Norvegijoje. Tuomet buvo gana sudėtingas metas. Ėmė vystytis verslas, o mes -  ne verslo žmonės, todėl išvykome į Norvegiją. Čia buvo ramu. Aš iš karto radau darbą, o vyras dirbo Oslo operos orkestre.“

Mama patvirtino, kad Saša - Norvegijos pilietis: „Kai mes pradėjome važinėti į koncertinius turus, kildavo daug nesusipratimų su baltarusiškais pasais. Todėl mes pasikeitėme pasus ir tapome Norvegijos piliečiais. Tačiau sūnaus prigimtis - baltarusiška, temperamentas ir muzikalumas - irgi baltarusiški. Čia jau nieko nepakeisi.“

Norvegijoje Alexanderį vadina norvegu. Kai šeima persikraustė į šią šalį, Rybakas iš karto pradėjo lankyti mokyklą ir išmoko norvegų kalbą. Norvegijoje žmonėms nelabai rūpi, iš kur esi atvažiavęs. Jei žmogus čia gyvena, dirba, mokosi, jį ir priimamas kaip savas. Teigti, kad Alexanderis populiarus Norvegijoje, būtų per švelniai pasakyta. Šioje Skandinavijos šalyje vykstant atrankai į dainų konkursą „Eurovizija“, Alexanderį  žmonės ypač palaikė: už jį trumposiomis žinutėmis balsavo daugiau nei 700 000 norvegų, o tai labai daug, žinant, kad Norvegijoje yra apie 4,5 mln. gyventojų. Dainininkę, likusią 2-ojoje vietoje, tąsyk palaikė tik 120 000 žiūrovų. Nebuvo nė vieno fiordų šalies regiono, kuris Rybakui būtų skyręs žemesnę nei 1-ąją vietą.

Smagiausia, kad pasibaigus „Eurovizijos“ konkurso finalui, laimingi buvo net trijų valstybių žmonės. Be iš laimės apsvaigusių norvegų po „Olimpijskij“ maniežą vaikščiojo švytintys Baltarusijos atstovai, tvirtindami, kad Rybakas - baltarusis. Rusai irgi neslėpė džiugesio: „Juk Alexanderis gimė Sovietų Sąjungoje, vadinasi, pergalė antrąkart atiteko Rusijai.“ Tačiau dainininkas, nenorėdamas nieko įžeisti, paaiškino: „Rusijoje labai daug melancholijos, nostalgijos, o Norvegijoje - atvirkščiai, nes čia gyvena patys laimingiausi žmonės. Turbūt šių savybių mišinys man ir padėjo.“


Daina apie pirmąją meilę


Prieš kelerius metus Alexanderis buvo įsimylėjęs. Tų jausmų jis nepamiršo. „Fairytale“ autorius teigia, kad jis dainuoja labiau apie pasakišką meilę nei apie meilės pasaką. Daina gimė praėjusią vasarą, kai Rybakas keliavo po Norvegijos kaimus. Kiekvieną dieną jis beldėsi į skirtingų namų duris ir prašydavo, kad žmonės priimtų jį permiegoti. Kaip atlygį jis pasisiūlydavo pagriežti smuiku. Vietos gyventojai jam pasakojo įvairiausias istorijas, o gražios apylinkės įkvėpė muzikantą. „Už vieno kaimo pamačiau beprotiškai gražų kalną, įkopiau į jį ir sugrojau melodiją, skambėjusią mano galvoje“, - pasakoja hitu tapusios dainos „Fairytale“ gimimo istoriją Alexanderis. Vėliau gimė žodžiai...
Norvegija šių metų „Eurovizijos“ didvyrį pasitiko karališkai. Oro uoste susirinko apie 3 000 žmonių. Gerbėjos prie naujai iškepto dievuko ėjo pasikabinusios lenteles su užrašu „Aš laisva!“. Deja, šioje minioje nebuvo svarbiausios merginos, kuriai Rybakas skyrė dainą „Fairytale“. Turbūt pirmoji vaikino meilė - smuikininkė, vardu Ingrid (21) (jaunuoliai draugavo prieš penkerius metus - aut. past.) - nepagalvojo, kad būtina pasidalyti pergalės džiaugsmu su Alexanderiu.


Įdomūs faktai apie Alexanderį Rybaką:


  • Nemėgsta alaus.
  • Iš rusų kalbos išvertus žodį „rybak“, reiškia „žvejys“.
  • Nuo penkerių metų groja smuiku ir pianinu, kuria muziką ir tekstus.
  • Dainuoti pradėjo 17 metų ir tik tam, kad labiau patiktų merginoms.
  • Savo 23-iąjį gimtadienį dainininkas šventė Maskvoje.
  • Talismanas - marškinių rankogalių sąsagos, kuriose pavaizduotas Alexanderio smuikas.
  • Po pergalės per spaudos konferenciją Rybakas atliko hitą „Fairytale“ užlipęs ant stalo.
  • Jis dievina V.A. Mocarto (1756-1791), „The Beatles“ (1960-1970) ir Stingo (57) muziką.
  • Iš karto po „Eurovizijos“ Alexanderis pasirašė 20 sutarčių.
  • Birželio 2 d. daugelyje šalių pasirodys Rybako albumas „Pasakos“.

Filipas Kirkorovas (42): laimėjo Haris Poteris!


Šis simpatiškas ir charizmatiškas vaikinukas užkariavo ne tik „Eurovizijos“ žiūrovų širdis, bet ir pelnė daugumos išlepintų Rusijos pramogų pasaulio žvaigždžių simpatijas. Rusija, kaip ir Lietuva bei dar 14 šalių, Alexanderiui Rybakui skyrė aukščiausią įvertinimą - po 12 balų! Kai paaiškėjo konkurso rezultatai, iš Rusijos estrados žvaigždės Filipo Kirkorovo lūpų išsprūdo frazė: „Laimėjo Haris Poteris iš pasakos! Ne veltui jis dainuoja apie pasaką!“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Patvirtinta: sulaikyti A.Paleckis, V.Ivanovas ir dar daugiau asmenų, galbūt šnipinėjusių Rusijos naudai

Gazas

15min studijoje – Dakare debiutuojantis Arūnas Gelažninkas ir komandos vadovas

Aktualu

Į Klaipėdos merus kandidatuojantis E.Masiulis: „Tie skersvėjai sudavė didelį smūgį“

Verslas

Absoliutus lošimų reklamos draudimas stumtų žiniasklaidą į nuostolius – Seime ieškoma sutarimo

Gyvenimas

Gudauskų sodyba per šventes virsta Kalėdų pasaka: užsiplieskia tūkstančiai lempučių

Verslas

Audrys Antanaitis: angliški įmonių pavadinimai sumažintų motyvaciją lietuvių kalbai

Vardai

Išrinkite įspūdingiausias 2018 metų garsių žmonių vestuves

„Eurolygos diena“: turkai prieš „Žalgirį“ mojuoja nauju koziriu (2/3)

Aktualu

Vėl meluoja: D.Trumpas buvo suraitęs parašą po dokumentu dėl dangoraižio Maskvoje projekto

Aktualu

Nelaimė restorane Kaune: puode užsidegus riebalams nukentėjo ir į ligoninę pristatyti du kinai

Verslas

Urėdų Kalėdos: vadovų puotos kaina – 338 eurai už asmenį

Vardai

Bankrutuojančios „Small Planet Airlines“ akcininkas Vytautas Kaikaris skiriasi su žmona Greta Vaitkute

Pasaulis kišenėje

Vytaras Radzevičius nerekomenduoja į Aliaską keliauti jauniems

Aktualu

Alisa Miniotaitė: Santykis – tai mūsų buveinė

Vardai

Kalėdinė Radistų dovana: nauja daina ir Niujorke su Egle Andreikaite nufilmuotas vaizdo klipas

Aktualu

Mikroinsultą patyrusį Seimo narį R.Šarknicką pirmiausia gydė aspirinu

Maistas

Šventiniam stalui – keptas kalakutas, žąsis, antis, o gal višta: didysis receptų rinkinys

Sportas

Cristiano Ronaldo parduoda savo trijų aukštų vilą

Verslas

Pirmosios Kalėdų dovanos: kainos 2019 metais augs triskart lėčiau nei atlyginimai

24sek

Kėdainių „Nevėžis“ išsiskyrė su treneriu Ramūnu Cvirka

Naujienos

Aktualu

Patvirtinta: sulaikyti A.Paleckis, V.Ivanovas ir dar daugiau asmenų, galbūt šnipinėjusių Rusijos naudai

Gazas

15min studijoje – Dakare debiutuojantis Arūnas Gelažninkas ir komandos vadovas

Aktualu

Į Klaipėdos merus kandidatuojantis E.Masiulis: „Tie skersvėjai sudavė didelį smūgį“

Verslas

Absoliutus lošimų reklamos draudimas stumtų žiniasklaidą į nuostolius – Seime ieškoma sutarimo

Gyvenimas

Gudauskų sodyba per šventes virsta Kalėdų pasaka: užsiplieskia tūkstančiai lempučių

Verslas

Audrys Antanaitis: angliški įmonių pavadinimai sumažintų motyvaciją lietuvių kalbai

Vardai

Išrinkite įspūdingiausias 2018 metų garsių žmonių vestuves

„Eurolygos diena“: turkai prieš „Žalgirį“ mojuoja nauju koziriu (2/3)

Aktualu

Vėl meluoja: D.Trumpas buvo suraitęs parašą po dokumentu dėl dangoraižio Maskvoje projekto

Aktualu

Nelaimė restorane Kaune: puode užsidegus riebalams nukentėjo ir į ligoninę pristatyti du kinai

Verslas

Urėdų Kalėdos: vadovų puotos kaina – 338 eurai už asmenį

Vardai

Bankrutuojančios „Small Planet Airlines“ akcininkas Vytautas Kaikaris skiriasi su žmona Greta Vaitkute

Pasaulis kišenėje

Vytaras Radzevičius nerekomenduoja į Aliaską keliauti jauniems

Aktualu

Alisa Miniotaitė: Santykis – tai mūsų buveinė

Vardai

Kalėdinė Radistų dovana: nauja daina ir Niujorke su Egle Andreikaite nufilmuotas vaizdo klipas

Aktualu

Mikroinsultą patyrusį Seimo narį R.Šarknicką pirmiausia gydė aspirinu

Maistas

Šventiniam stalui – keptas kalakutas, žąsis, antis, o gal višta: didysis receptų rinkinys

Sportas

Cristiano Ronaldo parduoda savo trijų aukštų vilą

Verslas

Pirmosios Kalėdų dovanos: kainos 2019 metais augs triskart lėčiau nei atlyginimai

24sek

Kėdainių „Nevėžis“ išsiskyrė su treneriu Ramūnu Cvirka

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką