Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Mamontovas: kurgi jis padėjo tą nelemtą statulėlę?!

Foto naujienai: Andrius Mamontovas: kurgi jis padėjo tą nelemtą statulėlę?!
zmones24.lt / Gedmanto Kropio nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Kurį laiką po didžiulio skandalo tylėjęs dainininkas „Privatu!“ atskleidė ne tik priežastis, privertusias atsikratyti gauto apdovanojimo, bet ir vietą, kurioje galima rasti prieštaringą gerbėjų reakciją sukėlusią statulėlę.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!
Vardas, pavardė: Andrius Mamontovas.
Gimimo data, vieta: 1967 08 23, Vilnius. 42 m.
Šeima, kurioje gimė: tėtis Viktoras Mamontovas (mirė 2005 m. kovo 5 dieną) – medicinos profesorius, mama Margarita Mamontovienė – gydytoja, ilgametė Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto praktinio mokymo skyriaus vedėja.
Šeiminė padėtis: vedęs; su žmona Inga augina dukrą Viktoriją ir sūnų Andrių.
Pasiekimai: žinomas dainininkas, dainų autorius ir aktorius; 1983 m. su klasės draugais, mokydamasis Antakalnio 18-oje vidurinėje mokykloje, įkūrė vieną garsiausių šalies grupių „Foje“, su kuria išleido keliolika populiarių albumų ir pelnė daugybę svarbių apdovanojimų; 1997 m. iširus grupei „Foje“, tęsia sėkmingą solinę karjerą; paskutinį albumą „Geltona. Žalia. Raudona“ išleido 2008 m. pavasarį; vienas iš roko operos „Tadas Blinda“ autorių; nusifilmavo populiariuose lietuviškuose filmuose „Kažkas Atsitiko“ (1987) „Parodų rūmai“ (1988) ir „Nereikalingi žmonės“ (2007); pastarajam filmui sukūrė garso takelį, kuris Šanchajaus kino festivalyje jam pelnė apdovanojimą; 1996 m. teatro režisierius Eimuntas Nekrošius pakvietė Andrių Mamontovą atlikti pagrindinį vaidmenį „Hamlete“; spektaklis buvo parodytas daugybėje pasaulio šalių ir pelnė ne vieną svarų apdovanojimą, taip pat ir auksinį Dauguviečio auskarą už pagrindinį vaidmenį.

Kurį laiką po didžiulio skandalo tylėjęs dainininkas „Privatu!“ atskleidė ne tik priežastis, privertusias atsikratyti gauto apdovanojimo, bet ir vietą, kurioje galima rasti prieštaringą gerbėjų reakciją sukėlusią statulėlę.

Filmukas, kuriame pirštinėta ranka paleidžia į upę radijo stoties „Radiocentras“ įsteigtų „Apdo 2009“ statulėlę su užrašu „Metų dainininkas Andrius Mamontovas“, interneto platybėse sulaukė tūkstančius komentarų. Vieni gerbėjai šiuo atlikėjo poelgiu piktinosi, antri gyrė, o treti netgi pamanė, kad Andrius taip reklamuoja reitingus praradusią radijo stotį. Kadangi atlikėjas šia tema nedaugžodžiavo, statulėlės istorija virto tikru detektyvu. „Radiocentro“ atstovai netruko pateikti savo versiją – esą atlikėjas statulėlės neišmetė, o daug aistrų sukėlęs filmukas – viso labo jo bičiulio sukurtas vaizdo montažas. O kokia yra Andriaus, t. y. tikroji, versija?

Pasipelnė iš jo gerbėjų


„Taip, ta juoda ranka filmuke yra mano (juokiasi). Taip, tai yra tikras apdovanojimas, krentantis į tikrą upę. Galiu pasakyti, kurioje vietoje jo reikėtų ieškoti – apdovanojimas guli Neries upės dugne, po Valakampių tiltu. Į vandenį jį paleidau maždaug ties ketvirtu stulpu skaičiuojant nuo Antakalnio pusės. Tiesa, srovė jį turėjo panešti šiek tiek po tiltu. Tai informacija narams, jeigu kas sugalvotų apdovanojimą ištraukti“, – šmaikštauja Andrius. Jis neabejoja, kad dabar ši į antkapį panaši statulėlė turi ypatingą vertę. Andrius juokauja, kad kada nors jai galbūt atsiras vietos Valdovų rūmų ekspozicijoje.

Priežasčių, kodėl Andrius taip pasielgė su apdovanojimu, ne viena. Jis teigia, kad radijo stoties atstovai, eteryje groję vienų atlikėjų dainas, o apdovanojimus įteikę kitiems, pasielgė negarbingai visų muzikantų atžvilgiu. „Radiocentrui“ reikėjo pirmiausia pakeisti savo grojaraštį, o tik paskui apdovanoti. Nes dabar išėjo visiška nesąmonė“, – įsitikinęs atlikėjas.

Nors Andrius gavo apdovanojimą, minėtos radijo stoties grojamiausių metų dainų šimtuke nėra nė vienos jo dainos. „Radiocentras“ atsisakė groti netgi kūrinį „Geltona. Žalia. Raudona“, kurį noriai transliavo kitos radijo stotys. Tai dar viena iš priežasčių, leidžiančių Andriui nesijausti kaltam prieš gerbėjus, kurie už jį balsavo. „Radijo stotis mano dainų beveik negrojo, o paskui pasinaudojo mano vardu traukdama pinigus iš balsavusių gerbėjų. Šitie apdovanojimai buvo banali radijo stoties reklaminė akcija“, – atvirai piktinosi atlikėjas.

Ką galvoja kultūros ministras?


Šiuo metu Andrius labai pasinėręs į „Gatvės muzikos dienos“ organizacinius reikalus, mat neseniai paaiškėjo, kad šis renginys išbrauktas iš „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ (VEKS) programos. „Gatvės muzikos diena“ – vienas iš masiškiausių, smagiausių, bet tuo pačiu ir vienas pigiausių renginių. Iš viso VEKS buvo skirta 25 mln. litų. Renginiai, kurie liko programoje, berods telpa į 24 mln. 964 tūkst. litų sąmatą. Reiškia, pinigų liko lygiai tiek, kiek „Gatvės muzikos dienai“ užtektų – daugiau kaip 30 000 litų. Kai ėmiau domėtis, kodėl taip nutiko, man buvo paaiškinta, kad tai – kultūros ministro sprendimas. Norėčiau sužinoti, kokiais kriterijais jis rėmėsi“, – kalba atlikėjas. Nepaisant to, jau tradiciniu tapęs festivalis įvyks – Andrius prasitarė, kad reikiamą finansavimą šventė jau turi.

Dainininkas save ir šeimą išlaiko kurdamas dainas ir rengdamas gyvus pasirodymus. „Praėjusiais metais su grupe surengėme apie 50 koncertų Lietuvoje ir užsienyje. Manau, tai pakankamai didelis skaičius restoranuose ir privačiuose vakarėliuose nekoncertuojančiam atlikėjui. Be to, mano dainas groja radijo stotys. Tai irgi atneša tam tikrą uždarbį“, – sako atlikėjas.

Dar vienas Andriaus pajamų šaltinis – teatras. Jau 12 metų atlikėjas vaidina pagrindinį vaidmenį režisieriaus Eimunto Nekrošiaus pastatytame „Hamlete“. Paradoksalu, tačiau šis spektaklis pastaruoju metu dažniausiai rodomas ne Lietuvos, o užsienio scenose. „Šio spektaklio sąmata labai didelė. Net jeigu susirenka pilna salė, neretai nutinka, kad spektaklis vos atsiperka“, – paaiškina Andrius, Danijos princą Hamletą įkūnijęs jau 181 kartą.

Dirba su žmona

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, Andrius – ne tik atlikėjas, aktorius, bet ir… nuosavos leidybos kompanijos direktorius. „Mono stereo įrašuose“ dirba ir atlikėjo žmona Inga – tvarko finansinius reikalus. „Ji buhalteriją išmano puikiai, nes yra profesionali ekonomistė. Be to, ji daug metų vadovavo restoranui „Ritos slėptuvė“, kuris priklausė Ritai Dapkutei. Esame puikus duetas – širdis ir smegenys. Galima sakyti, kad mes ne dirbame, o tiesiog gyvename sau“, – šypteli dainininkas. Muzikantas džiaugiasi, kad abu su žmona dabar gali daugiau laiko praleisti su vaikais – dukra Viktorija ir sūnumi Andriumi, juk įstaigos „ofisas“ – jų namai. Vyrą džiugina, kad dukrelė noriai mokosi skambinti gitara. Tiesa, gitaros paslapčių pats nemoko – Viktorija lanko pamokas pas žinomą gitaristą. Anksčiau nuo kompiuterio neatsitraukdavusį mažąjį Andriuką dainininkas džiaugiasi užkrėtęs knygų skaitymo virusu.

Viešąją įstaigą „Mono stereo įrašai“ įkūręs dainininkas, praeityje padėjęs išgarsėti ne vienam atlikėjui ir grupei, ketina apsiriboti tik savo įrašų leidyba. „Manau, kad kiekvienas tikras atlikėjas ar grupė tikslo turi siekti patys, be niekieno pagalbos, – sako atlikėjas. – Aš visada mielai pasidalysiu patirtimi, bet darbą žmogus turi atlikti pats, o ne koks „stebuklingas prodiuseris“.“

Artimiausiuose atlikėjo planuose – DVD albumas, kuriame bus įamžintos praėjusiais metų pabaigoje Čikagoje vykusio koncerto akimirkos. „Koncerto įrašas labai kokybiškas, nes išsinuomojome profesionalią garso techniką ir nusisamdėme gerus specialistus“, – pasakojo jis. Neseniai leidybos teises į „Foje“ įrašus iš „Bomba records“ atgavęs atlikėjas žada perleisti senus albumus. Jau seniai jo galvoje kirba mintis išleisti ir „Foje“ vaizdo klipų rinkinį. Naujų jo dainų gerbėjams teks palaukti – Andrius prisipažįsta neskubantis jų įrašinėti.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką