Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Christopheris Reeve’as (1952–2004) – plieninis žmogus

Foto naujienai: Christopheris Reeve’as (1952–2004) – plieninis žmogus
zmones24.lt / Bulls nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Net tie, kurie nemėgsta komiksų ir nesidomi filmais apie superherojus, puikiai žino amerikiečių aktorių, superherojumi tapusiu ir gyvenime...

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Pilnas vardas: Christopheris D'Olieris Reeve'as.

Gimimo data, vieta: 1952 09 25, Niujorkas, JAV.

Šeima kurioje gimė: tėvas Franklinas D'Olieris Reeve'as buvo mokytojas, poetas ir rašytojas, mama Barbara Pitney Lamb - žurnalistė; turėjo brolį Benjaminą (55).

Šeiminė padėtis: buvo dukart vedęs; su pirmąja žmona Gae Exton (55) susilaukė dviejų atžalų - Matthew Extono Reeve'o (29) ir Alexandros Exton Reeve (25); su antrąja žmona dainininke Dana Morosini (1961-2006) susilaukė sūnaus Williamo Ellioto Reeve'o (14).

Pasiekimai: pagerbtas kaip vienas iš labiausia pasižymėjusių Amerikos jaunuolių; ne kartą nominuotas „Emmy" už vaidmenis filmuose, XX a. supermeno simbolis.


Net tie, kurie nemėgsta komiksų ir nesidomi filmais apie superherojus, puikiai žino amerikiečių aktorių, superherojumi tapusiu ir gyvenime: „Iš pradžių mūsų svajonės atrodo neįmanomos, paskui neįtikėtinos, bet kai sutelkiame visas jėgas, jos tampa neišvengiamos..."

 

Šlovės link


Christopheris buvo mažai kam žinomas aktorius, kartais vaidindavęs teatre bei atlikdavęs epizodinius vaidmenis filmuose, tačiau jo pasirodymas didžiajame ekrane 1978-aisiais pelnė milijonų gerbėjų meilę ir simpatijas. Daugiau nei iš 200 kandidatų atrinktas aktorius gavo supermeno vaidmenį, iš esmės pakeitusį jo gyvenimą. Dailaus kūno sudėjimo, skaisčiai mėlynų akių, aukšto ūgio Christopheris tapo populiariausiu komiksų herojumi. Kino juosta „Supermenas" sulaukė neįtikėtinos šlovės ir vietoj planuotos vienos dalies iš viso  buvo sukurtos keturios šio filmo dalys. Nors aktorius iš pradžių nebuvo itin raumeningas vyras, pasiūlymą po supermeno kostiumu dėvėti jų imitaciją Christopheris kategoriškai atmetė. Po dviejų mėnesių milžiniškų fizinių pastangų ir prižiūrimas vieno garsaus sunkumų kilnotojo aktorius tapo raumeningu vyru. Rytą Reeve'as pradėdavo krosu, vėliau keletą valandų praleisdavo treniruoklių salėje, pusantros valandos šokinėdavo ant batuto ir laikėsi griežtos baltymų dietos. Vaidindamas kitose „Supermeno" dalyse, Christopheris galėjo pasigirti dar įspūdingesne išvaizda ir didžiuotis tapęs daugelio režisierių taikiniu.


Meilė


Christopheris buvo dukart vedęs. Su pirmąja žmona Gae Exton (55) jiedu susilaukė dviejų atžalų, tačiau ištikimybės įžadai buvo sulaužyti. Po skyrybų prabėgus penkiems mėnesiams, Reeve'as lankėsi vieno kabareto koncerte, kuriame iš karto pastebėjo simpatišką dainininkę Daną Morosini (1961-2006). Įdomu, kas tąsyk apžavėjo vyrą, ar jos nuostabus balsas, ar daili išvaizda ar tiesiog nuojauta, kad sutiko tą vienintelę? Šią atsitiktinę pažintį vainikavo vestuvės. Po daugelio metų Christopheris suprato, kad santuoka su Dana buvo lemtinga. 1992-aisiais porai gimė sūnus Williamas Elliotas, gyvenimą užpildęs laimės akimirkomis. Šeima stengėsi kuo daugiau laiko praleisti kartu, vienas kitu labai rūpinosi ir mylėjo. „Aš mačiau, kaip jiems manęs reikia, kaip jie nori būti su manimi ir kokie mes laimingi kartu", - sakė aktorius.


Supermenas invalido vežimėlyje


Kartais gyvenimas būna negailestingas... Po vieno nelaimingo atsitikimo Christopherio gyvenimas apvirto aukštyn kojomis. Sulaukęs 38-erių, aktorius itin susidomėjo žirgais. Keisčiausia, kad iš pradžių Reeve'as buvo alergiškas šiems gyvūnams ir kiekvienąkart, norėdamas pajodinėti, turėdavo išgerti dozę antihistamino. Deja, ši aktoriaus aistra žirgams ilgai netruko. Per vienas varžybas įvyko skaudi nelaimė - Christopheris nukrito nuo žirgo ir stipriai susižalojo. Liudininkų teigimu, gyvūnas išsigando jojimo kelyje staiga iššokusio kiškio (kiti tvirtina, jog ten buvo tiesiog šešėlis) ir, stojęs piestu, iš balno išmetę jojiką. Lūžus stuburo slanksteliams, Christopheris buvo paralyžiuotas nuo kaklo ir liko prikaustytas prie invalido vežimėlio. Jis nebejudino nei rankų, nei kojų, kūnas tapo nejautrus, o vyro kvėpavimą palaikė specialus aparatas. Tik medikų dėka tą nelaimingą dieną Reeve'as liko gyvas - vos kelios uždelstos minutės (atvykus medikams, aktorius jau nebekvėpavo - aut. past.) ir jo gyvybė būtų užgesusi. Tačiau Christopheris nepalūžo, priešingai - jis kovojo su savo negalia ir iš visų jėgų stengėsi padėti tokio pat likimo žmonėms.

Supermeną vaidinęs Reeve'as dalyvavo įvairiose neįgaliesiems skirtose kampanijose, negailėdavo pinigų moksliniams tyrimams, ėmėsi iniciatyvos embrioninių ląstelių tyrimams įteisinti. Kartą vyras prisipažino, kad iškart po nelaimės galvojo apie savižudybę, tačiau mintys apie žmoną ir vaikus neleido Christopheriui pasiduoti - jis pasiryžo išlikti stiprus ir susitaikyti su skaudžiu likimu. Jėgų aktoriui įkvėpdavo dažnai prisimenami Danos žodžiai: „Aš tave palaikysiu, kad ir ką tu nuspręstumei, nes tai yra tavo gyvenimas ir tu priimi sprendimus. Tačiau noriu, jog žinotumei, kad ir kas nutiktų, aš visuomet būsiu su tavimi. Tu vis dar esi tas pats Christopheris, kurį aš pamilau."

Prabėgus trejiems metams po nelaimės, Christopheris pamažu pradėjo judinti galūnes, o po eksperimentinės operacijos galėjo pats kvėpuoti, netgi ėmė svajoti apie galimybę pakilti iš invalido vežimėlio. Tačiau labiausiai Reeve'as džiaugėsi tuo, kad vėl gali jausti mylimų žmonių apkabinimus: „Jausti švelniausius prisilietimus yra likimo dovana."


Gyvenimo kelio pabaiga


Po traumos pradėjęs atsigauti aktorius sugrįžo į profesinį gyvenimą. Sukūrė vieną televizijos serialą, kuriame pats vaidino, netgi pelnė apdovanojimą už vaidmenį Alfredo Hichcocko filme „Rear Window". Christopheris nerimavo, kad negali judėti, kad didžiajam ekranui jis nereikalingas ir sulauks nemažai kritikos, tačiau gerbėjai puikiai įvertino aktoriaus talentą. „Ribos yra tik tos, kurias pats nusibrėži", - mėgo sakyti Reeve'as.


Nors atsirado vis daugiau tikinčiųjų laiminga šio aktoriaus gyvenimo istorijos pabaiga, tačiau 2004-aisiais Christopherį Reeve'ą ištiko širdies smūgis, po kurio jis nebeatsigavo. Dėl negyjančios nuospaudos atsivėrė žaizda, įvyko kraujo užkrėtimas ir nieko nebebuvo galima padaryti. Po vyro mirties Dana išplatino oficialų raštą, kuriame dėkojo visiems Christopherio gerbėjams už palaikymą, gydytojams už pastangas gelbėjant jo gyvybę. Netekus mylimojo, Reeve'o žmona visą savo laiką skyrė 1999-aisiais įkurtam labdaros fondui (kovodami už žmones, patyrusius stuburo traumą, Dana su Christopheriu tapo drąsos simboliais). Tačiau po devynerių besąlygiško atsidavimo sutuoktiniui metų, našle tapusiai Danai likimas nepagailėjo dar kelių smūgių. Nuo kiaušidžių vėžio mirė jos motina, o Danai gydytojai nustatė plaučių vėžį. Nors dažniausiai šia liga serga rūkantieji, Morosini niekada nerūkė. 2006 m. Dana paliko šį pasaulį, našlaičiu liko vienintelis jos ir Christopherio sūnus Williamas, kuriam dabar 14 metų.


Įdomūs faktai:


 1. Sulaukęs ketverių, Christopheris gyveno tik su mama, nes tėvai išsiskyrė.
 2. Mokydamasis mokykloje, ji su aktoriumi Robinu Williamsu (57) buvo kambario draugai.
 3. Dvidešimtmetis Christopher gavo piloto licenciją ir vienas lėktuvu skrido Atlantą.
 4. Be jodinėjimo, Reeve'as dievino nardymą ir slidinėjimą.
 5. Turi savo žvaigždę Holivudo žvaigždžių alėjoje.
 6. Suparalyžiuotas aktorius išmoko dirbti kompiuteriu - burnoje laikydamas valdymą.
 7. Likimo ironija: prieš nelaimingą atsitikimą, Christopheris vaidino paralyžiuotą herojų.
 8. Reeve'as buvo aukščiausias (193 cm) iš penkių supermeną vaidinusių aktorių.
 9. Svarbiausio popkultūros didvyrio rinkimuose Christopheris užėmė 3-iąją vietą.

Citatos:

 1. „Nors aš netikiu Dievu, tačiau elgiuosi taip, lyg jis būtų ir mane stebėtų."
 2. „Reikia išmokti duoti daugiau, o ne imti."
 3. „Nepasiduoti. Neprarasti vilties. Neparduoti savęs."
 4. „Savo negaliai aš neleidžiu kontroliuoti mano gyvenimo."
 5. „Herojus - paprastas žmogus, kuris randa jėgų atkakliai siekti tikslo nepaisydamas net didžiausių kliūčių."
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką