Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 9d. 12:01

Courtney Love – moteris be stabdžių

Foto naujienai: Courtney Love – moteris be stabdžių
zmones24.lt / AOP nuotrauka

Bulvarinėje spaudoje savito pasaulio suvokimo dainininkė ir aktorė minima dėl neįprastų poelgių ir išsišokimų. Tačiau taip elgtis ją mokė gyvenimas...

Vardas, pavardė: Courtney Michelle Harrison. 

Gimimo data, vieta: 1964 07 09, San Franciskas,  Kalifornijos valstija, JAV. 44 m.

Šeima, kurioje gimė: mama Linda Carroll (65) - psichoterapeutė, tėvas Hankas Harisonas (67) - grupės „Grateful Dead" biografas ir technikas; abu tėvai - užkietėję hipiai.

Šeiminė padėtis: roko grupės „Nirvana" lyderio Kurto Cobaino (1967-1994) našlė, augina dukrą Frances Bean Cobain (16).

Pasiekimai: dainininkė, dainų autorė, prodiuserė; groja roko  grupėje „Hole"; nusifilmavo daugiau nei 20 filmų; už Altheos vaidmenį filme „Visuomenė prieš Larį Flintą" (1996) nominuota „Auksiniam gaubliui".


Bulvarinėje spaudoje savito pasaulio suvokimo dainininkė ir aktorė minima dėl neįprastų poelgių  ir išsišokimų. Tačiau taip elgtis ją mokė gyvenimas...


Vadindavo „apsimyžusia mergaite"


Mergaitė turėjo daugybę tėvų. Jos mama nuolat keitė vyrus. Pirmasis tėvas, ūsuotas hipis Hankas, nusprendė jai duoti Love (lietuvių k. „meilė") vardą. Ketverių metukų dukrą jis pavaišino LSD - tąkart vyras norėjo, kad mergytė „elgtųsi kaip gėlytė" ir „šoktų lyg pavasaris". Jos tėvų namuose nesibaigdavo linksmybės, buvo daug geriama. Mažajai Courtney sapnuodavosi skeletai, vaiduokliai, užnuodytas pienas ir pan. Kai jai suėjo septyneri, ji jau turėjo trečią tėtušį ir dvi tik ką gimusias sesutes. Dėl jų mergaitė jautėsi dar vienišesnė - juk į ją niekas nebekreipė dėmesio. Courtney raudojo paromis ir piešė baisius piešinius, kuriuose vaizdavo, kaip miršta sesutės. Mažylė įsivaizdavo, kad jei pašalintų seseris, ji susigrąžintų motinos meilę. Mokykloje Courtney vadino „apsimyžusia mergaite", mat  tėvams nė į galvą neateidavo mintis, kad reikia išskalbti mergaitės drabužėlius. Klasės draugai jos vengė, mokytojai stengėsi mergaitės nepastebėti, netgi motinai atrodė, kad Courtney viduje gyvena mažas piktas žvėriukas: mergaitė nekentė, kai ją kas nors liesdavo, ji galėjo pratrūkti be priežasties arba atsitverti tylos siena ir visą parą prasėdėti savo kambaryje.


Kai tėvai pabėgo į Naująją Zelandiją auginti avių, dukrą jie paliko globoti pažįstamai medicinos seseriai. Tačiau moteris neištvėrė mergaitės keisto būdo. 1975 m. šv. Kalėdas Courtney šventė su tėvais. Eilinį kartą patėvis Love pavaišino vynu. Alkoholis paskatino išsiveržti mergaitės viduje susikaupusioms nuoskaudoms ir neapykantai: ji ėmė rėkti ir keikti šeimos narius. Tą naktį mergaičiukė įsirangė pas motiną į lovą ir susirietė šalia jos, bet mama išspyrė dukrą iš lovos. Courtney nušliaužė išėjimo link, o ryte atsibudo avių garde - tą rytą  ji nubudo kur kas vyresnė, nei buvo vakar vakare, Love galvoje sukosi vienintelė mintis: „Dabar aš visiškai viena šiame pasaulyje. Mama niekuomet manęs nepamils."


Paskui paauglė gyveno pas gimines ir pažįstamus, kartais atsidurdavo internatuose, o už vagystę pateko į nepilnamečių koloniją. Kai mergaitę ištyrė kolonijos psichiatrai, labai aukšti Love intelekto testo rezultatai nustebino specialistus, ir jie pasirūpino, kad mergaitė būtų paleista anksčiau laiko. Ji mušėsi, daužė langus ir šlaistėsi su gatvės valkatomis, tai buvo sunki paauglė, tik jos IQ (160 balų!) buvo daug aukštesnis už vidutinį.


Karjera per lovą


Courtney kelias į roko pasaulį driekėsi per užkulisius, roko vakarėlius, muzikantų ir jų  apsaugos darbuotojų lovas. Staipydamasi prieš veidrodį, ji mėgdžiojo žinomas dainininkes, ryškiai rengtis mokėsi iš savo draugų transvestitų, o pinigų užsidirbdavo šokdama striptizą pigiuose klubuose. Būsima hitų karalienė dažė plaukus ir lūpas tamsiai mėlyna spalva, o akis ryškino anglies pieštuku. Courtney pirmąkart pasijuto patraukli - juk anksčiau jai tokia mintis net į galvą nešovė. Neapsieita be meilės romanų. Ją traukė nevykėliai. Courtney atrodė, kad gailėti yra mylėti! Aštuoniolikmetė  mergina tvirtai žinojo, kad ji išsikapstys iš pačios painiausios  situacijos, ir manė, jog būtina padėti mylimiems žmonėms, jei jau jie tokie nevykėliai. Gelbėdama vieną savo gerbėją iš milžiniškų skolų,  Courtney išskrido į Taivaną šokti striptizo. Ji uoliai siuntė uždirbtus pinigus mylimajam, o pati, neturėdama už ką grįžti namo, išvyko dirbti į Kiniją. Kai striptizo šokėjos gerbėjas Courtney davė 10 000 JAV dolerių (apie 24 000 litų) drabužiams, ji su pinigais akimirksniu nurūko į oro uostą ir grįžo į JAV.

Pagaliau jai nusišypsojo sėkmė. Courtney subūrė naują merginų roko grupę „Sugar Baby Dolls" , į kurią atkreipė dėmesį muzikinė JAV spauda. Courtney nusifilmavo kino juostose „Sid and Nancy" (1986) ir „Straight to Hell" (1987), ją pastebėjo ir  įtakingi kino kritikai. Courtney mėgavosi šlove, flirtavo su žurnalistais ir kolegomis muzikantais.


Gyvenimo meilė


 Kartą, tiesiog iš smalsumo, ji nuėjo į grupės „Nirvana" koncertą. Koncertas  jai nepatiko. Bare susitikus grupės lyderį Kurtą Cobainą, Love jam pareiškė, kad jis kuria šūdinas dainas. Kurtas buvo girtas, koncertas jį išsekino, o čia dar simpatiška mergina drebia į akis tokius dalykus! Jis nusikeikė, gurkštelėjo alaus iš Courtney bokalo ir nuvirto ant žemės. Courtney pradėjo rėkti. Tuomet Cobainas įsisiurbė į jos lūpas. „Aš tik tenorėjau, kad ji nutiltų", - vėliau paaiškino Kurtas. O draugams muzikantas prisipažino: „Iš tikrųjų aš norėjau su ja susipažinti." Beveik dvejus metus jie susitikdavo koncertuose, apsižodžiuodavo, kol vieną rytą, po audringo vakarėlio,  jiedu atsibudo Courtney lovoje. Mergina raudodama Kurto paklausė: „Ar aš tau tikrai patinku?" Kol Cobainas neišsiblaivęs galvojo, ką atsakyti, ji ir toliau dejavo: „Man atrodo, kad manęs niekas niekada nemylės." „Manęs irgi", - suburbėjo Kurtas. „Tikrai? Tuomet gerai", - atsiduso Courtney. Jie pažvelgė vienas kitam į akis ir nuo to laiko nebesiskyrė ilgiau nei kelioms savaitėms. Niekada. Iki pat mirties...


Love ir Cobainas susituokė po pusės metų ir pirmajame bendrame interviu niūriausias Amerikos dainininkas linksmai pareiškė: „Mane taip apakino meilė, kad kartais pamirštu, jog esu subūręs grupę. Dėl Courtney galėčiau ir dabar ją palikti." Netrukus moteris suprato, kodėl jos vyrą vadina nesveiku: kartais Kurtas panirdavo į depresiją ir neretai kartodavo, kad nusižudys. Ji suprato, jog kada nors taip ir įvyks: Cobaino sveikata buvo pašlijusi, be to, jis nė neketino skirtis su pikčiausiu savo  priešu - heroinu. Pora ėmė lauktis kūdikio. Tėvai bijojo, kad  vaikeliui gali turėti įtakos jų vartoti svaigalai. Tačiau muzikantams gimė sveika dukrytė, kurią laimingi tėvai dievino. Po mėnesio Kurtas vėl įniko į narkotikus. Courtney kovojo už savo meilę, kurios taip ilgai laukė. Deja, šią kovą ji pralaimėjo - apsvaigęs nuo narkotikų Kurtas nusišovė.


Ne tik įžymybės našlė


Agresyvus ir skandalingas Courtney įvaizdis, narkotikai, atimtos motinystės teisės, vyro mirtis neturėjo įtakos nei jos muzikinei, nei aktorės karjerai. Love albumas „Live Through This", išleistas praėjus savaitei po vyro mirties, tapo platininis. Nusifilmavus skandalingai pagarsėjusioje kino juostoje „Visuomenė prieš Larį Flintą", Love kino kritikai negailėjo liaupsių. Courtney mėgstami kičiniai drabužiai natūraliai dera prie  jos nesveiko gyvenimo būdo ir jokių ribų nepripažįstančios prigimties. Ji įrodė, kad yra ne tik buvusio „Nirvanos" lyderio našlė, bet ir nuo nieko nepriklausoma, talentinga žvaigždė.


Wendy O'Connor (62), Kurto Cobaino mama: ji - nugalėtoja iš prigimties


„Courtney turi viską, ko trūko Kurtui, o jis turėjo tai, ko taip visuomet  troško Courtney, t. y. didžiulį muzikinį talentą. Todėl jie taip stipriai mylėjo vienas kitą", - po Cobaino mirties kalbėjo Courtney anyta. Wendy neslepia, kad po sūnaus savižudybės  Love paniro į narkotikų liūną. Ji visiškai palūžo, ramybės ieškojo ir pas Dalai Lamą, ir pas Niujorko psichoterapeutus. „Gerai, kad Courtney pavyko išsikapstyti iš to pragaro. Visuomet žinojau, kad ji - stipri. Iš prigimties ji - nugalėtoja", - teigė Wendy O'Connor.


Įdomūs faktai:


  • Būdama nėščia, vartojo narkotikus.
  • Love negali lipti ant scenos neapsvaigusi nuo narkotikų ar alkoholio.
  • Iš muzikantės buvo atimtos motinystės teisės, bet ji susigrąžino teisę rūpintis dukra.
  • 36 metų Courtney persileido. Negimusio vaiko tėvas - nežinomas.
  • 2003 m. Love areštuota už tai, kad lėktuve sukėlė muštynes.
  • Buvo pasisamdžiusi apsaugos darbuotojus, kurie privalėjo ją saugoti nuo... narkotikų.
  • Love IQ -160 balų! Ji giriasi, kad per dieną perskaito daugiau knygos puslapių, nei suvartoja kalorijų.
Temos: 1 Courtney Love

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Premjero siekius domėtis prekybininkų sutartimis gali atvėsinti konkurencijos prievaizdai

Aktualu

Darbai Ramybės parke ir Kauko alėjoje: savivaldybė pripažįsta kauniečių užfiksuotą broką

Gazas

Seimo BMW ir „Volkswagen“ išpardavimas: su pasibaigusia technine apžiūra ir beveik 400 tūkst. km rida

Vardai

Itališka Karinos Jeremian šeimos šventė: sūnaus krikštatėviais tapo Martynas ir Viktorija Pociai

Aktualu

Prie Palangos kulkų suvarpyti verslininkai: su milijonais susijusi byla liko neatskleista

Gyvenimas

A.Kaluginas: „Buvo laikai – prisižiūrėję serialų apie vampyrus, jaunuoliai bučiuodavosi iki kraujo“

Aktualu

Kauno policija ieško prabangaus alkoholio mėgėjo: už du butelius nesumokėjo 9,4 tūkst. eurų

Vardai

Menininkas Donatas Dubauskas su valtorniste Greta į savo vestuves atriedėjo didžiaračiais dviračiais

24sek

Europos čempionatas Kaune: Vengrija – Lietuva

Maistas

Aronijų ir kriaušių pagardas – idealus ir prie sūrio, ir prie mėsos

Aktualu

Tarnybą policijoje iškeitė į gaisrų gesinimą: „Po reformos nebegali užtikrinti darbo kokybės“

Aktualu

„MG Baltic“ byla: kaltinamieji sako nesuprantantys visų kaltinimų, bet teisme kalbės

Mokslas.IT

Sovietų Sąjunga kūrė požeminį „Kurmį“, galintį JAV raketų bazėms suduoti branduolinį smūgį

Vardai

„Kings Of Leon“ lyderis ir „Victoria's Secret“ angelas laukia šeimos pagausėjimo

Kultūra

Marijos Kavtaradzės filmo „Išgyventi vasarą“ premjera įvyks Toronto kino festivalyje

Vardai

MTV žiūrovai nepatenkinti, kaip Madonna pagerbė mirusią Arethą Franklin: kalbėjo tik apie save

Vardai

Milijonieriumi vadinęsis Aaronas Perezas už nepilnamečių pornografijos laikymą atsidūrė JAV kalėjime

Aktualu

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas griežtai supliekė šalies sveikatos priežiūros sektorių

24sek

Juano Carloso Navarro marškinėliai kils į „Palau Blaugrana“ palubes

Gazas

Atnaujinta viena ilgiausių sostinės gatvių – Verkių gatve kasdien važiuoja apie 15 tūkst. vilniečių

Naujienos

Verslas

Premjero siekius domėtis prekybininkų sutartimis gali atvėsinti konkurencijos prievaizdai

Aktualu

Darbai Ramybės parke ir Kauko alėjoje: savivaldybė pripažįsta kauniečių užfiksuotą broką

Gazas

Seimo BMW ir „Volkswagen“ išpardavimas: su pasibaigusia technine apžiūra ir beveik 400 tūkst. km rida

Vardai

Itališka Karinos Jeremian šeimos šventė: sūnaus krikštatėviais tapo Martynas ir Viktorija Pociai

Aktualu

Prie Palangos kulkų suvarpyti verslininkai: su milijonais susijusi byla liko neatskleista

Gyvenimas

A.Kaluginas: „Buvo laikai – prisižiūrėję serialų apie vampyrus, jaunuoliai bučiuodavosi iki kraujo“

Aktualu

Kauno policija ieško prabangaus alkoholio mėgėjo: už du butelius nesumokėjo 9,4 tūkst. eurų

Vardai

Menininkas Donatas Dubauskas su valtorniste Greta į savo vestuves atriedėjo didžiaračiais dviračiais

24sek

Europos čempionatas Kaune: Vengrija – Lietuva

Maistas

Aronijų ir kriaušių pagardas – idealus ir prie sūrio, ir prie mėsos

Aktualu

Tarnybą policijoje iškeitė į gaisrų gesinimą: „Po reformos nebegali užtikrinti darbo kokybės“

Aktualu

„MG Baltic“ byla: kaltinamieji sako nesuprantantys visų kaltinimų, bet teisme kalbės

Mokslas.IT

Sovietų Sąjunga kūrė požeminį „Kurmį“, galintį JAV raketų bazėms suduoti branduolinį smūgį

Vardai

„Kings Of Leon“ lyderis ir „Victoria's Secret“ angelas laukia šeimos pagausėjimo

Kultūra

Marijos Kavtaradzės filmo „Išgyventi vasarą“ premjera įvyks Toronto kino festivalyje

Vardai

MTV žiūrovai nepatenkinti, kaip Madonna pagerbė mirusią Arethą Franklin: kalbėjo tik apie save

Vardai

Milijonieriumi vadinęsis Aaronas Perezas už nepilnamečių pornografijos laikymą atsidūrė JAV kalėjime

Aktualu

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas griežtai supliekė šalies sveikatos priežiūros sektorių

24sek

Juano Carloso Navarro marškinėliai kils į „Palau Blaugrana“ palubes

Gazas

Atnaujinta viena ilgiausių sostinės gatvių – Verkių gatve kasdien važiuoja apie 15 tūkst. vilniečių

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką