Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 13d. 16:20

Dalia Teišerskytė: „Lieknėjau, nes nebepažinau savęs...“

Foto naujienai: Dalia Teišerskytė: „Lieknėjau, nes nebepažinau savęs...“
zmones24.lt / T. Kapočiaus nuotr.

Poetė, žurnalistė, aktyvi visuomenės veikėja ponia Dalia Teišerskytė šiandien žavi kolegas ir artimuosius ne tik gražiais darbais, bet ir dailesnėmis kūno linijomis.

Poetė, žurnalistė, aktyvi visuomenės veikėja ponia Dalia Teišerskytė šiandien žavi kolegas ir artimuosius ne tik gražiais darbais, bet ir dailesnėmis kūno linijomis.


Kodėl nusprendėte patobulinti figūrą?


Iš tiesų tai padariau dėl dviejų priežasčių. Pirmoji - sveikata ir gydytojo rekomendacijos. Atlikusi tyrimus, sužinojau, kad mano kraujyje labai didelis cholesterolio kiekis, gydytojas patarė nevalgyti jokio riebaus maisto. Antroji priežastis labai moteriška. Eidama iš Seimo valgyklos, pažvelgiau į savo atvaizdą veidrodyje ir buvau nemaloniai nustebinta - išvydau ne judrią, energingą moterį, bet kažkokią matroną su atsikišusiu pilvu ir pasmukusiu užpakaliu.


Kaip manote, kodėl atsirado problemų dėl antsvorio?


Manau, kaltas sėslus gyvenimo būdas. Sėdžiu Seimo posėdžiuose, įvairiuose svarstymuose, konferencijoje, renginiuose, į kuriuos esu nuolat kviečiama. Kur nuvykstu, visur stalai nukrauti sumuštinukais, pyragaičiais ir kitais viliojančiais bei apetitą žadinančiais skanumynais. Tokių užkandus sotumo jausmo neatsiranda, todėl grįžusi į namus prieš naktį dar prisikirsdavau (šypsosi).


Ar sunku buvo laikytis dietos?


Labai sunki buvo pradžia. Net raminamuosius vaistus turėjau gerti, kad nebūčiau pikta ir irzli dėl nuolat juntamo alkio. Bet kai „įsibėgėjau", viskas tapo paprasta.


Kokių maisto produktų atsisakėte?


Beveik nevalgau mėsos. Tik kai labai pasiilgstu šio produkto, renkuosi liesą kalakutieną.


Kaip atrodo jūsų dienos valgiaraštis?


Rytą indelis jogurto, didelis puodelis kavos, labai saldžios su citrinos griežinėliu, pietums - stiklinė šviežiai spaustų obuolių arba apelsinų sulčių, o rimtai pavalgau kur nors mieste su draugėmis, nes jei gaminčiau namuose, labai prisiragaučiau...


Ar laikotės taisyklės nevalgyti po aštuonioliktos valandos vakaro?


Tikrai ne, taip baisiai nekamuoju savęs. Valgau tada, kai noriu, tiesiog po mažiau. Kartais net vėlai vakare, skaitydama puikų detektyvą, kramtau vytintas dešreles ar kremtu javainių paplotėlius.


Kaip dar save lepinate?


„Atradau" SPA procedūras. Gimtadienio proga pasidovanojau trijų dienų poilsį Druskininkų sanatorijose „Tulpė" ir „Karališkoji rezidencija" ir mėgavausi visomis procedūromis kūnui pamaloninti: masažais, pirtimis, įvairiomis kaukėmis, sportu bei baseinais.


Kodėl rinkotės Druskininkus?


Matote, kai jau nusirengti prieš žmones nejauku, o dar esi žinomas, norisi privatumo - Druskininkuose iš tiesų būna mažiau žmonių tiek baseinuose, tiek sporto salėje.


Daug sportuojate?


Ne, esu visiškai prieš sportą (šypsosi). Pripažįstu tik kūno kultūrą - tai tam tikra tinginio mankšta ryte: pasirąžymai, sprando, rankų, kojų pasukiojimas, dviračio mynimas...


Kaip artimieji reagavo į jūsų gyvenimo būdo pokyčius?


Iš pradžių visi, kas žinojo apie mano apetitą bei tai, kaip skaniai gaminu, niekaip negalėjo patikėti (šypsosi). Kai pradėjo matytis rezultatai, sveikino, nors buvo nepatenkinti, kad nustojau gaminti namuose.


Palikote namiškius likimo valiai?


Na, sūnūs jau savarankiški, turi savo šeimas. Tiesa, iš pradžių purkštavo, kad nebesu gera mama, nes iš darbo pietų turi važiuoti į miestą valgyti, o ne pas mane. Bet griežtai pasakiau, kad iki vasaros nebūsiu „gera mama" (šypsosi). O vyras - jau didelis berniukas, ne mano bėdos, ką jis valgys (juokiasi).


Jūs drauge jau daugiau nei trisdešimt metų. Gerai sutariate?


Svarbiausia yra pasitikėjimas. Mes abu turime savo gyvenimus, darbus, visuomeninę veiklą. Būtų neįmanoma gyventi kartu, jei ribotume vienas kitą, negerbtume privačios erdvės.


Nebijote, kad atitolsite, vyras susidomės kita?


Tiesą sakant, jau dabar esame šiek tiek atitolę. Juk aš dirbu Vilniuje, o jis Kaune drauge su sūnumis mūsų šeimos įmonėje. Kartais vyras pabamba, kad mažai matomės, bet esu apsupta jo dėmesio, jaučiu, kad pasiilgsta, todėl nekyla jokių nesklandumų. Be abejo, vyrams visada rūpi flirtas, jaunas kūnas ir panašiai, bet kur jis daugiau grįš, jei ne pas mane - abu geresnio varianto nerastume (šypsosi).


Drauge užauginote tris sūnus. Ar niekada nesvajojote apie dukterį?


Matote, su tais sūnumis labai įdomiai išėjo (juokiasi). Vienas sūnus iš vyro pirmosios santuokos, kitas - iš mano pirmosios santuokos, o trečias - bendras. Be abejo, labai norėjau dukters, bet dabar, galima sakyti, ją turiu. Tai sūnaus Lino žmona Lina. Jei jie susipyksta, tai, mano akimis, kaltas būna Linas ir jis gauna nuo manęs pylos (šypsosi).


Ar ji pirmoji ir pastebėjo, kad lieknėjate?


Atsisveikindamos apsikabinome ir ji pasakė: „Jau gana, daugiau nelieknėkite, nes neturėsiu ką apkabinti." Taip pat ir kolega Č. Juršėnas kviesdamas mane į savo kabinetą juokavo, kad turiu „ne ateiti, o atbėgti, nes esu labai liekna, ir prašė sustoti, nes galiu išgaruoti kaip eteris". Tada jau buvau numetusi dvidešimt du kilogramus, nors iš pradžių planavau tik dešimt kilogramų...


Sunku sustoti, kai matai tirpstančius kilogramus?


Tiesą pasakius, organizmas pats žino, kada sustoti. Nors valgau tą patį kaip ir dietos pradžioje, svoris jau nebekrinta.


Esate patenkinta dabartiniu savo svoriu?


Taip. Mano ūgis 1,74 m, o sveriu 72 kg. Nors pagal šiuolaikinius standartus tai per daug, aš labai kritiškai vertinu tuos standartus bei juos formuojančius žmones. Ypač pasipiktinau, kai garsus rusų dizaineris V. Zaicevas pareiškė, kad moteris turi būti tik pakabas drabužiams. Tai tiesiog dailiosios lyties įžeidimas -  juk pati gamta nustato grožio standartus.


Ką turite omenyje?


Tankūs antakiai gražu, nes jie surenka nuo kaktos srūvančius prakaito lašelius ir neleidžia jiems patekti į akis. Ilga nosis irgi gražu, nes ja sklisdamas oras spėja sušilti prieš patekdamas į plaučius. Pilna krūtinė ir platūs klubai gražu, nes tai rodo, kad moteris galės pagimdyti ir išmaitinti sveiką kūdikį. O liesos berniukiškos mergaitės, kurios laikomos grožio etalonais, dažnai turi rimtų sveikatos sutrikimų, galinčių baigtis net mirtimi...


Taip auklėjate savo anūkes?


Joms nuolat kartoju, kad nebūtų kaip kitos. Kaip tave iš minios išskirs patinkantis berniukas, jei būsi tokiomis pat plačiomis kelnėmis ir su tokia daugybe auskarų kaip šimtas kitų mergaičių? Būtina išsiskirti - ar raudonomis kojinėmis, ar pusiau skusta galva, ar netradiciniu požiūriu. Rusų poetė M. I. Cvetajeva yra labai taikliai pasakiusi: „Nebūk kaip visi, nes visi - tai niekas, taigi nebūk niekas..."


Ar dar randate laiko kūrybai?


Mažai... Neseniai išleidau sonetų vainiką „Atodūsiai". Dabar planuoju surinkti ir išleisti visus savo kūrinius, kuriuos parašiau Sibiro, tremties tema.


Iš ko semiatės įkvėpimo?

Iš laimės, nelaimės, nusivylimo, džiaugsmo, liūdesio, graudulio...


Dažnai verkiate?


Vienas labai protingas Druskininkų sanatorijos gydytojas man sakė, kad smegenys gyvena panašų gyvenimą kaip ir mūsų kūnas - maitinasi ir šalina netinkamas medžiagas. Pasak jo, besikaupianti siera mūsų ausyse yra smegenų išmatos, o ašaros - smegenų šlapimas... Todėl būtina paverkti ir ne taip jau retai.


O kaip vyrai, juk jie labai retai verkia?


Todėl jie ir miršta dažniau bei gyvena trumpiau (juokiasi).


Seime esate jau trečia kadencija. Kokia jūsų politinė misija?


Noriu kuo daugiau prisidėti prie Lietuvos kultūrinimo. Man labai pikta, kad liaudis yra „piginama", nes taip lengviau ją valdyti. Išaukštintas tik sportas, didžiulės lėšos skiriamos privačioms sportininkų mokykloms, o menininkai skursta. Kas iš to sporto, na, patriukšmavo, padaužė vitrinas ir rytojaus dieną pamiršo. Gėda, kai mūsų dailininkų šedevrų neįperka Lietuvos muziejai ir viską superka užsienio šalių menininkai. Dailininko vardas bus įrašytas į meno istoriją, bet neturėsime nė vieno jo kūrinio - liūdna realybė...


Ką tikitės nuveikti?


Tikiuosi, kad būsiu naudinga kultūros žmonėms, menininkams, kad galėsiu jiems padėti. Taip pat viliuosi, kad ir šią kadenciją, kaip ir ankstesnes, nenuvilsiu savo rinkėjų ir nepadarysiu gėdos nei sau, nei savo šeimai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Didžiojoje Britanijoje klesti „nusikalstamas turizmas“: nauji duomenys šokiruoja

Verslas

Gruzino katorga Lietuvoje: dirbo už „ačiū“, miegojo vilkike, prašė vandens ir duonos

24sek

Veteranų susirinkimas Prienuose: M.Lukauskis vėl suvienys jėgas su V.Šeškumi

Aktualu

V.Adamkus: Rusijos prezidento šokis su Austrijos užsienio reikalų ministre – Europos eižėjimo pradžia

Sportas

Dviratininkės V.Šumskytė ir A.Savičiūtė – Europos jaunių vicečempionės!

Aktualu

Trys lietuviai Šiaurės Airijoje nubausti už neteisėto įdarbinimo veiklą

Aktualu

Buvęs Donaldo Trumpo rinkimų kampanijos vadovas Paulas Manafortas pripažintas kaltu dėl mokesčių vengimo

Aktualu

Buvęs D.Trumpo patarėjas Michaelis Cohenas pripažintas kaltu dėl rinkimų kampanijos pažeidimų

Aktualu

Saulius Žukas: Kaip mokome skaityti. Darželis

Vardai

Itališka Karinos Jeremian šeimos šventė: sūnaus krikštatėviais tapo Martynas ir Viktorija Pociai

Aktualu

Čečėnija: išpuolius jau rengia užverbuoti 11-mečiai vaikai

24sek

NBA naujokų verdiktas – niekas netiki, kad Luka Dončičius dominuos už Atlanto

Aktualu

R.Šlepetys apie saugumą ant bėgių: „Įvertinkime: traukinio stabdymo kelias – 5 futbolo aikštės“

24sek

Broliai Lavrinovičiai atsisveikino su Panevėžiu: „Įsimylėjome šį miestą“

Vardai

Sudaužytų širdžių virpintojas „Rhye“ stebuklingu balsu užbūrė Vilniaus publiką

Aktualu

Lietuvoje viešėjęs hipių žvaigždė Fantuzzi: „Žmonijai reikia pasukti kita kryptimi – sugrįžti į širdį“

Vardai

Menininkas Donatas Dubauskas su valtorniste Greta į savo vestuves atriedėjo didžiaračiais dviračiais

Vardai

Milijonieriumi vadinęsis Aaronas Perezas už nepilnamečių pornografijos laikymą atsidūrė JAV kalėjime

Aktualu

VRK planuoja skelbti mažiau duomenų apie rinkimuose dalyvavusius kandidatus

Gyvenimas

Kodėl nieko neveikimas gali būti geriau už nuolatinį užimtumą?

Naujienos

Aktualu

Didžiojoje Britanijoje klesti „nusikalstamas turizmas“: nauji duomenys šokiruoja

Verslas

Gruzino katorga Lietuvoje: dirbo už „ačiū“, miegojo vilkike, prašė vandens ir duonos

24sek

Veteranų susirinkimas Prienuose: M.Lukauskis vėl suvienys jėgas su V.Šeškumi

Aktualu

V.Adamkus: Rusijos prezidento šokis su Austrijos užsienio reikalų ministre – Europos eižėjimo pradžia

Sportas

Dviratininkės V.Šumskytė ir A.Savičiūtė – Europos jaunių vicečempionės!

Aktualu

Trys lietuviai Šiaurės Airijoje nubausti už neteisėto įdarbinimo veiklą

Aktualu

Buvęs Donaldo Trumpo rinkimų kampanijos vadovas Paulas Manafortas pripažintas kaltu dėl mokesčių vengimo

Aktualu

Buvęs D.Trumpo patarėjas Michaelis Cohenas pripažintas kaltu dėl rinkimų kampanijos pažeidimų

Aktualu

Saulius Žukas: Kaip mokome skaityti. Darželis

Vardai

Itališka Karinos Jeremian šeimos šventė: sūnaus krikštatėviais tapo Martynas ir Viktorija Pociai

Aktualu

Čečėnija: išpuolius jau rengia užverbuoti 11-mečiai vaikai

24sek

NBA naujokų verdiktas – niekas netiki, kad Luka Dončičius dominuos už Atlanto

Aktualu

R.Šlepetys apie saugumą ant bėgių: „Įvertinkime: traukinio stabdymo kelias – 5 futbolo aikštės“

24sek

Broliai Lavrinovičiai atsisveikino su Panevėžiu: „Įsimylėjome šį miestą“

Vardai

Sudaužytų širdžių virpintojas „Rhye“ stebuklingu balsu užbūrė Vilniaus publiką

Aktualu

Lietuvoje viešėjęs hipių žvaigždė Fantuzzi: „Žmonijai reikia pasukti kita kryptimi – sugrįžti į širdį“

Vardai

Menininkas Donatas Dubauskas su valtorniste Greta į savo vestuves atriedėjo didžiaračiais dviračiais

Vardai

Milijonieriumi vadinęsis Aaronas Perezas už nepilnamečių pornografijos laikymą atsidūrė JAV kalėjime

Aktualu

VRK planuoja skelbti mažiau duomenų apie rinkimuose dalyvavusius kandidatus

Gyvenimas

Kodėl nieko neveikimas gali būti geriau už nuolatinį užimtumą?

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką