Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 2d. 14:32

Deivis: tai tik kvailas atsitiktinumas!

Foto naujienai: Deivis: tai tik kvailas atsitiktinumas!
zmones24.lt / Jono Staselio nuotrauka

„Tikrai galiu visus užtikrinti, kad daina „Lietuva“ nėra plagiatas – tai nuoširdus mano kūrybos rezultatas“, – nuo praėjusio pirmadienio nenustoja tikinti dainininkas Deivis.

„Tikrai galiu visus užtikrinti, kad daina „Lietuva“ nėra plagiatas – tai nuoširdus mano kūrybos rezultatas“, – nuo praėjusio pirmadienio nenustoja tikinti dainininkas Deivis (28), savaitės pradžioje pirmą kartą per karjerą sulaukęs rimtų kaltinimų kūrinio vagyste. Atrankinį „Dainų dainos“ turą su patriotiniu kūriniu „Lietuva“ laimėjęs dainininkas susiklosčiusią padėtį vadina atsitiktinumu.

Kalbama, kad lietuviškos dainos konkursui Deivio pasiūlytas kūrinys be galo primena dar 1988 metais pirmąkart nuskambėjusios grupės „The La’s“ dainą „There She Goes“. Beje, vėliau šį hitu tapusį kūrinį yra perdainavusios grupės „Sixpence None the Richer“, „The Wombats“, „The Boo Radleys“ ir net pats Robbie Williamsas. Nejaugi pagundai neatsispyrė ir Deivis?
Dar pirmadienį išplatintose Lietuvos autorių teisių gynėjų asociacijos agentūros (LATGA-A) eksperto išvadose paskelbta, kad nors abu kūriniai stilistiškai panašūs, kompoziciniu požiūriu tai – du skirtingi muzikos kūriniai. Nepaisant to, LATGA-A generalinio direktoriaus Edmundo Vaitekūno pozicija šiuo klausimu griežta: „Toks kūrinys, kuris buvo pristatytas konkurse, ne tik negali pretenduoti į jokius apdovanojimus, bet ir skambėti viešai...“ Nesutikęs su agentūros vadovo išvadomis, Deivis vėl kreipėsi į muzikos ekspertus ir paprašė dar kartą išnagrinėti dainas.

Panašu, neketini nuleisti rankų... Kaip tau pačiam atrodo ši situacija?

Viskas atrodo labai paprastai: atsitiko taip, kaip atsitiko. Parašiau kūrinį, kuris yra labai panašus į kažkokį kitą. Į kūrinį, kurį kažkada kažkur esu girdėjęs, bet kurio nei pavadinimo, nei kas jį dainuoja, iki pirmadienio net nežinojau.
Visa tai tik kvailas atsitiktinumas! Toks dalykas mano gyvenime nutiko pirmą kartą…

Daugelį metų sukiesi muzikos pasaulyje. Manai, tokie atsitiktinumai įmanomi?


Pasirodo, taip, jie įmanomi, nors, žinau, tuo be galo sunku patikėti. Net neneigiu, kad mano daina labai panaši į „There She Goes“, – kai ją išgirdau, buvau šokiruotas, niekaip negalėjau patikėti, kad taip yra išties.
Kadangi buvau priverstas knaisiotis smulkmenose, nepatingėjau ir užrašiau ne tik savo, bet ir tos dainos natas, akordus. Dabar lieka ieškoti kūrinių panašumų ir skirtumų.

O kiek jų pats matai?


Dviejose eilutėse išties yra panašumų.

Panašumų ar sutapimų?


Panašumų.
Esu baigęs Stasio Šimkaus konservatoriją, Teatro ir muzikos akademiją, tad jei jau būtų nutikusi tokia didelė nelaimė, kad būčiau priverstas kopijuoti kūrinį, tikrai tai padaryčiau taip, kad niekas niekada to nesuprastų. Nesu toks didelis idiotas, kad dainą „vienas prie vieno“ kopijuočiau.
Eisiu iki galo, nes žinau, kad dainos nevogiau, tik tiek, jog įrodyti nekaltumą yra kur kas sunkiau nei kitiems įrodyti mano kaltę. Bet kokiu atveju pats paprašiau atlikti kūrinių ekspertizę ir padariau tai dėl tų žmonių, kurie už mane balsavo.

Dėl tų, kurie už tavo dainą visuose Lietuvos miestuose atidavė po dvylika balų?


Ne tik dėl tų dvylikos balų… Žmonės balsavo, leido pinigus, nes manimi tikėjo. Esu kaltinamas plagijavimu, todėl nieko labiau nenoriu, kaip įrodyti, kad taip nėra.

Tačiau LATGA-A vadovas kitokios nuomonės…

Dar pirmadienį gautoje ekspertų išvadoje juodu ant balto parašyta, kad „Lietuva“ ir „There She Goes“ yra du skirtingi kūriniai. O dėl to, ką pasakė Edmundas Vaitekūnas… Nelabai galiu komentuoti komentarų. Tai jo nuomonė, emocija, o vienintelis dokumentas, kurį kol kas turiu, sako visai ką kita.

Jei atvirai, tiesioginiame eteryje išgirdusi tavo atliekamą dainą tą pačią akimirką pamaniau, jog priedainio eilutes jau esu kažkur girdėjusi, ir tam, kad tai pastebėtum, nebūtina turėti muzikinį išsilavinimą…


Labai gaila, kad niekas man to nepasakė iki tiesioginio eterio, o juk dainos klausėsi LRT komisija, ji skambėjo trijose repeticijose... Man tikrai nebūtų buvę sunku pakeisti vieną natą. Galėčiau tai ir dabar padaryti, bet čia jau kalbama apie šiokius tokius principus.

Kreipeisi į LATGA-A prašydamas sudaryti dar vieną ekspertų komisiją, kuri dar kartą nustatytų, nuplagijuota „Lietuva“ ar ne. Kas bus, jei išvados vis dėlto bus ne tavo naudai?


Bus labai skaudu. Daina „Lietuva“ – patriotinė, todėl, patikėkite, niekada tokiai nedrįsčiau naudoti svetimos melodijos. Tai daina apie mano šalį, todėl taip šlykščiai pasielgti tikrai negalėčiau. Esu patriotas, ir tai prieštarautų visiems mano įsitikinimams. Kad ir kokios būtų galutinės išvados ar sprendimai, esu švarus ir prieš save, ir prieš savo klausytojus, ir prieš Dievą.
Kas žino, ar diskusijos būtų vykusios taip audringai, jei mano daina būtų užėmusi, pavyzdžiui, paskutinę vietą?

Įtari klastą?

Nežinau, bet man atrodo, kad viskas daroma labai tikslingai.

Kokiu tikslu?! Kad nepatektum į tolesnį turą, nelaimėtum?


Gal kad aš nepatekčiau, o gal kad kažkas kitas vietoj manęs patektų… Pažiūrėk, juk žmonės nepatingėjo, sumontavo dainas – aš tuo tikrai neužsiimčiau.

Jei LATGA-A vadovai lieptų dainoje šį bei tą pakeisti, keistum?

Nežinau – tai jau būtų kraštutinis žingsnis, ir ne todėl, kad tai padaryti man būtų sunku. Jei pakeisčiau nors vieną natą, tarsi prisipažinčiau: „Taip, esu kaltas, prisidirbau…“ Nesu prisidirbęs, bet kol kas nesu tikras, ar man pavyks tai įrodyti.

O jei žiūrovai nuspręstų, kad „Lietuva“ – daina, verta atstovauti mūsų šaliai „Eurovizijos“ konkurse? Maskvoje, manau, įrodyti, kad ji nenuplagijuota, būtų dar sunkiau…


Pirmiau susitvarkykime čia, Lietuvoje, o paskui pažiūrėsime…

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką