Dabar populiaru
Publikuota: 2008 gegužės 16d. 11:22

Donatas Katkus: „Mėgstu provokuoti“

Foto naujienai: Donatas Katkus: „Mėgstu provokuoti“
zmones24.lt / Foto naujienai: Donatas Katkus: „Mėgstu provokuoti“

„Nesibaidau jokių TV šou, nes taip mėginu prisidėti prie televizijos reitingo kėlimo“, – kaip visada šmaikštauja humoro jausmu trykštantis nusipelnęs dirigentas Donatas Katkus.

„Nesibaidau jokių TV šou, nes taip mėginu prisidėti prie televizijos reitingo kėlimo“, – kaip visada šmaikštauja humoro jausmu trykštantis nusipelnęs dirigentas Donatas Katkus, vienas iš „Žvaigždžių duetų“ komisijos narių.

Ką žymus ir nusipelnęs dirigentas, pedagogas, muzikologas, kultūros ir meno veikėjas veikia TV projekte „Žvaigždžių duetai“?
Geras klausimas. Ką gi ten veikia ponas D. Katkus? Pažiūrėkite televizorių ir po truputį imsite suprasti. Tai – smagus, daug nuoširdžių jausmų sukeliantis laisvalaikio leidimas: stebiesi lietuviško „popsinio“ dainavimo lygiu, dainininkų ir plačiosios Lietuvos televizijos žiūrovų skoniu. Visomis išgalėmis stengiesi prisidėti prie laidos reitingų kėlimo giliai ir prasmingai diskutuodamas su gerb. doc. V. Juozapaičiu, susigūždamas nuo veriančio rimtojo A. Ramanausko žvilgsnio. Ypač man patinka žiūrėti į vedėją Ingą.

Mėgstate adrenaliną, patinka išmėginti save įvairiose gyvenimo srityse?
Deja, esu senamadiškas, nors vyrai moteriškėja, vis dar vaikštau su kelnėmis (juokiasi). Išties nuolat ką nors veikiu: anądien visą valandą krapščiau nuo švarko (taip pat senamadiško) prilipusius kažkokius klijus.
Iš įvairių gyvenimo sričių esu neišbandęs tik dviejų: dar nenumiriau ir nebuvau Lietuvos prezidentu. Bet dar esu jaunas, viskas prieš akis... Pagrindiniai mano veiksmai labiausiai matomi viešose vietose. Ne veltui pagarsėjau...

Kodėl, jūsų galva, šviežiai keptos garsenybės taip sužvaigždėja? Ar jūs niekada nesirgote žvaigždžių liga?
Be abejo, šviežiai iškeptas daiktas geresnis negu jau šiek tiek sudžiūvęs. Bet neįsivaizduoju, kaip „kepiniai“, kuriuos kažkas padaro, gali susireikšminti. Dėl žmonių sužvaigždėjimo geriausiai galėtų pakomentuoti psichiatrai. Greičiausiai tai kokia nors nauja psichikos liga. Reikėtų aprašyti ir sistematizuoti jos simptomus, išsiaiškinti, ar tokius tipus reikia izoliuoti nuo aplinkinių. Tiesa, kartą buvau susitikęs tokią žavią žvaigždutę, bet pavyko neužsikrėsti... (juokiasi).

Kaip visur spėjate? Dabar daugelis veiklių žmonių juokauja, kad su antrosiomis pusėmis susitinka tik lovoje…
Na, čia tai taikliai pataikėte. Tokia realybė – įlipi į lovą ir imi ieškoti žmonos. Gerai, kad dar randi. Bet kad visur spėju, netiesa.

Ar lieka laiko asmeniniam gyvenimui? Turbūt nuvagiate laiko nuo miego?
Esu labai sąžiningas – nevagiu nei laiko, nei nekilnojamojo turto. O dėl asmeninio gyvenimo, tai jį pradedu gyventi vos pramerkęs akis. Ir gyvenu nesustodamas – stabdžiai neveikia. Reikėtų juos taisyti, nes tai kartais labai trukdo.

Muzika jums – pašaukimas ar?..
Muzika man – garsų menas. Stengiuosi su ja nesiskirti kasdien ir absoliučiai visur: taksi, kirpyklose, krautuvėse, net mūsų orkestro repeticijose. Mano žmona stebisi, kad aš dar vaikštau į koncertus. „Tėvai, turėk gėdos, ar tau neužtenka...“ – kartais ji švelniai papriekaištauja, o man nė motais.

Kada apsisprendėte gyvenimą susieti su muzika? Gal šeimoje būta muzikantų?
Pats neapsisprendžiau. Už mane nusprendė mamytė, kuri kadaise nuvedė mane į Kauno dešimtmetę muzikos mokyklą... O dėl muzikų šeimoje sklinda gandai, kad kažkoks prosenelis mokėjo groti kažkokiu instrumentu, bet dokumentų neišliko. Taip kad dūdos su visa žeme grąžinimo klausimas yra įstrigęs.
Vaikystėje dar svajojau būti kosmonautu. Pamenu, net parašiau eilėraštį apie Stalino saulę ir išsiunčiau į leidinį „Lietuvos pionierius“. Dėl didelių meninių trūkumų kūrinys nebuvo išspausdintas, taigi kosmonauto karjeros turėjau atsisakyti (juokiasi).

Kokio jūsų nepažįsta gerbėjai? Ar visada trykštate humoru, būnate geros nuotaikos?
Savo žmonai iki šiol kartoju: „Tu dar manęs nepažįsti!“ Namuose esu visiškai kitoks nei kitur: nusiimu ūsus, užsidedu plaukus... (kaip visada šmaikštauja).

Iš kur toks optimizmas? Išduokite geros nuotaikos receptą.
Optimizmo semiuosi iš laikraščių ir televizijos. Receptus rašo mūsų politikai, kuriuos veltui dalija visokiuose rinkiminiuose mitinguose. Taigi vien pasiklausius mūsų politikų optimizmas fontanais ima trykšti.

Kaip geriausiai atsipalaiduojate? Gal laisvalaikiu stveriate meškerę?..
Mėgstu žvejoti, bet... ne žuveles.

Rytą pradedate puodeliu kavos ar?..
Na, žinote, kavą gerti yra nesveika. Tiesa, sako, kad ji valo kepenis. Taigi kava reikėtų ne pradėti, o baigti dieną, jei kartais netyčia padaugintum (juokiasi). Kuo aš pradedu rytą, verčiau nutylėsiu.

Jei neklystu, nė vienas iš dviejų sūnų nepasekė jūsų pėdomis?
Vaikystėje muzikavo abu. Laurynas grojo fortepijonu, o Mykolas iki šeštos klasės griežė smuiku. Bet nesu despotas, leidau vaikams patiems pasirinkti gyvenimo kelią. Nors netapo muzikais, vakarais virtuvėje susėdę vakarojame, džiaugiamės vieni kitais ir muzikos garsais iki tol, kol vidurnaktį rėkdami neatlekia kaimynai.

Tokios meniškos sielos žmogus kaip jūs turėjote pamilti neeilinę moterį? Gal ji irgi muzikė?
Ačiu Dievui, žmona ne muzikė. Labai bijau konkurencijos šeimoje. O šiaip mano žmona – tikrai neeilinė, unikali moteris, kitos tokios pasaulyje nėra. Kaip šiandien prisimenu mūsų pažinties dieną: buvo ankstyvas ruduo, krito gelsvi klevų lapai. Prie Konservatorijos pastebėjau simpatišką panelę, na, ir...

Kai kurie meno žmonės prisipažįsta, kad net įkalti vinies nemoka. Gal jūs esate išimtis, šeimos žmogus?
„Apsiženijus“ neįmanoma nebūti šeimos žmogumi! Priverčia. Vinis kalu kaire ranka, o paskui tas skyles sienose uždangstau paveiksliukais. Elektros lemputes įsukti išmokau dar būdamas labai jaunas ir tuo labai didžiuojuosi. Iki šiol suku ir suku (šmaikštauja).

Viename TV projekte uždainavote repo stiliumi. Kaip šeima įvertino jūsų pasirodymą?
Visa šeima raudojo iš džiaugsmo. Sakė: „Pagaliau tas senelis susidirbo viešai.“ O man šiame pasirodyme labiau patiko V. Juozapaitis. Aukštas, su barzdele ir ūsiukais, o kai išsižioja...

O kokios muzikos pats klausotės?
Stengiuosi klausytis geros muzikos, bet kur tik apsisuksi, į ausis lenda visoks mėšlas.

Ar ponas Katkus mėgsta gaminti? Sakoma, vyrai – geriausi kulinarai?
Vyrai?! Ką jie gali pagaminti? Ot, mano mama tai gamino – tikra „smetanska“ kulinarė. Žinau, kad jos nepranoksiu, todėl stengiuosi prie puodų pernelyg nesiartinti. Kai vienoje kulinarijos laidoje pasidalijau savo gebėjimais, kartą viena ponia prisipažino, jog pagaminus pagal mano receptą visai šeimai susuko vidurius.

Gal esate sveikuolis, sportuojate, laikotės dietų?
Esu užkietėjęs sveikuolis, mėgstu bėgioti. Dabar, kai man įstatė geležinį sąnarį, nubėgu net dar daugiau negu iki šiol (nesuprasi, kalba rimtai ar juokauja).

Jūs gamtos apdovanotas įvairiais talentais, bet gal turite ir silpnybių?..
Turiu silpnybę politikams. Kai tik pamatau juos per televiziją, tai ir pasidaro silpna. Nuo šios silpnybės vartoju maisto papildus, stiprinančius smegenų veiklą. Kartais padeda (juokiasi).

Nebijote, jog Radžio senelis su visu čigonų taboru ateis keršyti, kad mokote jo vaikaitį, kaip reikia gerai dainuoti?..
Labai gerbiu Radžio senelį. Ypač taborą, jų niekieno nesaistomą laisvę. Ypač kad turi pinigų ir myli savo vaikaitį – Lietuvos TV žvaigždę, visų ponių numylėtinį. Kartą viena simpatiška senutė priėjusi gatvėje vožė man per galvą „ridikiuliu“ šaukdama: „Neskriauskite mūsų Radžiuko našlaitėlio!“ Labai geros širdies moteriškė.

Kaip manote, kodėl kai kurie žmonės tiesiog veržiasi į sceną neturėdami jokio talento?
Tegu sau lipa, vis tiek reikės kada nors nulipti. O talento Lietuvoje nereikia. Seimas ir Vyriausybė jį panaikino, ir gerai padarė, bus lengviau subalansuoti biudžetą. Reikia gerbti visus, kurie nieko nemoka, kaip sakė vienas politikas. Tik tokiu būdu sukursime visų žmonių lygybę. Visi bus ir prezidentais, ir Vilniaus savivaldybės kultūros komiteto vadovais, ir pasaulio čempionais. Lengvai, be talento ir, žinoma, be darbo. Bet nėra ko jaudintis, nes greitai Lietuvoje teliks trys darbo dienos per metus (juokiasi).


Turbūt nesate tradicinis lietuvis, kuris vakarus leidžia prie televizoriaus ekrano?
O kodėl nesu? Gal ir esu. Namie turiu krūvą televizorių, kai kurie net veikia. Vos įjungęs iškart išjungiu. Pasidžiaugiu akimirką, kokį grožį ir gėrį rodo, kad net kraujai tykšta, ir gana.

Su Vilniaus kvartetu esate įrašęs 30 plokštelių ir kompaktinių albumų, su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru – apie 35 kompaktinius albumus. Kokių turite naujų kūrybinių sumanymų?
Svajoju įrašyti 1432 kompaktinius albumus su Lietuvos žvaigždėmis ir paskleisti juos Kinijoje, Indijoje ir kitur. Paklausite, kodėl Indijoje? Kas gali uždrausti pasvajoti?! Be to, ten rinka didžiulė. Gal netyčia išpirks. Juk ten nėra Eurovizijos. Turėsime lėšų tautos namams.
Temos: 1 Donatas Katkus

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gazas

Dakaro išbandymus įveikę lietuviai triukšmingai pasitikti Vilniaus oro uoste

15min iš Paryžiaus Aktualu

Lietuvis „geltonųjų liemenių“ proteste vaišinosi ašarinėmis dujomis ir vos išvengė skriejančio butelio

Verslas

Lietuvoje gyvenantis iranietis kaltina „MoQ“ kūrėjus idėjos pasisavinimu, bet šie tai neigia

Pasaulis kišenėje

Lietuviai Egipte pamatė išskirtinį renginį – beduinų kupranugarių lenktynes

Sportas

Danas Rapšys greitas ir laimintis – du aukso medaliai per vieną dieną Belgijoje

24sek

Per gimtadienį raginimą trauktis išgirdęs D.Adomaitis: „Nemalonu“

Aktualu

Konkurentai korepetitorių verslui: vyresnių klasių mokiniai jaunesniems padeda mokytis be atlygio

Verslas

Lietuviai surūkė daugiau kontrabandinių cigarečių – valstybė prarado milijonus

Aktualu

N.Pelosi nelaukė D.Trumpo „kompromiso“ mainais į vyriausybės uždarymo nutraukimą – iškart jį atmetė

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2019 sausio 13 – 19d.)

Aktualu

Nesuvaldytas automobilis „Hyundai“ trenkėsi į stulpą: vairuotojas ir keleivis – apsvaigę

Vardai

Antroji „Eurovizijos“ atranka: lyderiai – scenos veteranas E.Lubys ir naujokė E.Gogolytė

Gyvenimas

Psichiatras papasakojo, kas vyksta hipnozės metu: ar įmanoma įteigti blogų dalykų

24sek

Po apgailėtino pasirodymo – ironiška D.Suttono žinutė

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Populistiniai žemų kainų valgymo ypatumai

Gyvenimas

R.Owensas savo kolekcijos modelius apavė M.Markle mėgiamos kompanijos sportbačiais

Aktualu

S.Karoso laidotuvės: „Lietuva brangi“ ir 18-mečio sūnaus įsipareigojimas: „Tėveli, pažadu nenuvilti“

24sek

Atsigavęs „Lietkabelis“ Vilniuje sudaužė sirgalių nušvilptą „Rytą“

Vardai

Iš sielvarto mirė mieliausiu pasaulyje šunimi tituluojamas Boo

24sek

Ir Ch.Krameris, ir sirgaliai po pralaimėjimo „Lietkabeliui“ pripažino: „Gėda!..“

Aktualu

Gdanskas atsisveikino su nužudytu meru P.Adamowicziumi: dukra paprašė saugoti iš dangaus

Vardai

Dueto „Lilas ir Innomine“ narys Konstantinas Kiveris susituokė su mylimąja Juste Mikelkevičiūte

Verslas

Nors imk ir suvalgyk: parduodamas namas, primenantis meduolinę pilį

Gyvenimas

Porų psichologė K.Bajoriūnienė: „Mes turime gebėti „išsirengti“, kad sukurtume artimą ryšį“

Pasaulis kišenėje

Kai gamta užhipnotizuoja: gražiausi Centrinės ir Pietų Amerikos nacionaliniai parkai

Naujienos

Gazas

Dakaro išbandymus įveikę lietuviai triukšmingai pasitikti Vilniaus oro uoste

15min iš Paryžiaus Aktualu

Lietuvis „geltonųjų liemenių“ proteste vaišinosi ašarinėmis dujomis ir vos išvengė skriejančio butelio

Verslas

Lietuvoje gyvenantis iranietis kaltina „MoQ“ kūrėjus idėjos pasisavinimu, bet šie tai neigia

Pasaulis kišenėje

Lietuviai Egipte pamatė išskirtinį renginį – beduinų kupranugarių lenktynes

Sportas

Danas Rapšys greitas ir laimintis – du aukso medaliai per vieną dieną Belgijoje

24sek

Per gimtadienį raginimą trauktis išgirdęs D.Adomaitis: „Nemalonu“

Verslas

Nors imk ir suvalgyk: parduodamas namas, primenantis meduolinę pilį

Gyvenimas

Porų psichologė K.Bajoriūnienė: „Mes turime gebėti „išsirengti“, kad sukurtume artimą ryšį“

Pasaulis kišenėje

Kai gamta užhipnotizuoja: gražiausi Centrinės ir Pietų Amerikos nacionaliniai parkai

15min iš Dakaro Gazas

Naujas Benedikto Vanago planas: Dakaro „Hilux“ skraidinamas lėktuvu, bet nebūtinai į Lietuvą

Mokslas.IT

9 žmonėms nebereikalingos kūno dalys

Kultūra

Rašytojai vargsta su „Obuoliu“, bet direktorius atkerta, kad skundžiasi nepopuliarūs autoriai

Sportas

Londono derbyje „Arsenal“ patiesė „Chelsea“ ekipą

Vardai

Žvaigždės pasidavė 10 metų iššūkio manijai: vieni iš pokyčių pasijuokė, kiti nė kiek nepasikeitė

Aktualu

A.Lukašenka: mes kada nors melsimės, kad Ukrainoje būtų NATO

Sportas

Devynis įvarčius varžovams atseikėjęs PSG pakartojo klubo rekordą

Kultūra

Vyriškumas nuo 1990-ųjų iki dabar: taisosi sovietmečiu užprogramuota krizė?

15min iš Berlyno Verslas

Perpus kritusią apyvartą lietuvių aludariai bandys atsigriebti eksportuodami mieles į Ameriką

Gazas

Kelininkai: keliuose yra slidžių ruožų, naktį snigs

Aktualu

Vis daugiau grasinimų sulaukiantys antstoliai savo apsauga turi rūpintis patys

Vardai

Šviesiaplauke tapusi Palmira Kelertienė: „Vyrai pasidarė mandagesni, paslaugesni“

Gyvenimas

A.Varnos karjera Londone – nuo garsenybių vairuotojo iki brangaus fotografo: kodėl grįžo į Lietuvą?

Vardai

Ramūnas ir Justina Rudokai paskutinę akimirką buvo priversti praleisti apdovanojimus: „Buvo ašarų“

Maistas

Cinamonu ir kardamonu kvepiantys kepiniai: 12 užburiančių receptų

24sek

Graikų žiniasklaida: lietuviai išmokę ištverti visas 40 minučių, o „Žalgiris“ – tikra komanda 

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

03:15
00:21
20:23

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką