Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 15d. 14:37

Edvardas Eismontas A. Venckus. Žmogus, atradęs jaunystės eliksyrą

Foto naujienai: Edvardas Eismontas A. Venckus. Žmogus, atradęs jaunystės eliksyrą
zmones24.lt / Nuotrauka iš asmeninio albumo

Edvardas Eismontas A. Venckus žinomas ne tik kaip Šv. Kazimiero ordino įkūrėjas, kompozitorius bei populiarių dainų autorius, bet ir kaip fizikas, mokslininkas, kuriantis gydomąją muziką.

Edvardas Eismontas A. Venckus žinomas ne tik kaip Šv. Kazimiero ordino įkūrėjas, kompozitorius bei populiarių dainų autorius, bet ir kaip fizikas, mokslininkas, kuriantis gydomąją muziką. Kaip sako pats išradėjas, tai - netolimos ateities medicina.  


Kuriate gydomąją muziką. Kada ir kaip atradote stebuklingą garsų poveikį? 


Įvairios muzikos ir garsų poveikį augalams ir žmonėms stebiu labai seniai. Kaip mokslininkas ir fizikas tai pradėjau tyrinėti prieš dvidešimt metų. 

Turbūt pastebėjote, kad lyjant būna tylu, net norisi sudėti bluostą. Pasirodo, lietaus garsas turtingiausias ir labiausiai harmonizuojantis gamtoje. Jis ypač teigiamai veikia nervų sistemą, inkstus, prostatą. O moterims lengvina menopauzės simptomus. Visi natūralūs gamtos garsai, netgi perkūno griausmas mus veikia teigiamai.

Jau senovės Egipte, Indijoje ir Kinijoje išminčiai išmanė, kaip garsais diagnozuoti ligas. Pacientui užtekdavo ištarti kelis garsus, ir gydytojas nustatydavo diagnozę, o paskui gydydavo ligonį įvairiais garsais. Indijos žyniai sugebėdavo garsais prasiskverbti į žmogaus pasąmonės lygmenis ir pašalinti įvairius negalavimus.


Kaip veikia jūsų sukurta gydymo sistema?


Prieš pradėdamas kurti gydomąją meditacinę muziką, ilgai tyrinėjau garsus ir jų poveikį žmogaus organizmui. Sukūriau spektrografinės analizės metodą. Įrašius žmogaus balso virpesius, viso kūno fizinius ir psichosomatinius negalavimus galima diagnozuoti per keliolika minučių.

Pastebėjau, kad skirtingi muzikos garsai veikia negatyvias emocijas: pavydą, neapykantą, pyktį ir kt. Visos šios žinios paskatino mane ieškoti, kaip muzikos kūriniais būtų galima padėti žmogui. Sukūriau programą, gydančią žmogų virpesiais.


Taikydamas šiuolaikines technologijas, atgaivinote senovines gydymo technikas?


Galima sakyti, taip. Savo laboratorijoje tam tikslui naudoju naujausių technologijų prietaisus ir kompiuterines programas. Ne mažiau svarbu ir išlavinta intuicija, kuri padeda rasti tinkamiausią garsą, virpesį - raktą į žmogaus organizmą. Bendradarbiauju su profesionaliais medikais, garsiausiais pasaulio mokslininkais, dirbančiais garso analizės srityje.

Štai vienas žymus mokslininkas A. Tomatis, pasitelkęs garsų terapiją, prancūzui aktoriui G. Depardieu padėjo atsikratyti kalbos defekto, šveplumo.


Esate originalaus gydymo metodo išradėjas.


Mano sukurta diagnostinė metodika išties originali: į kompiuterinę programą įvedami žmogaus balso garsai - semos. Kiekvienas mūsų organas generuoja tam tikro dažnio akustinius virpesius ir turi ribinį dažnį. Pavyzdžiui, širdies ribinis dažnis yra 4,2-4,8 Hz, smegenų - 20-30 Hz. Jeigu žmogus negaluoja, dažnis ir amplitudė kinta ir tai matyti spektrogramoje kompiuterio ekrane. 


Tai ne tas pats, ką įprastai vadiname muzikos terapija?


Dabar yra jau ir nauja gydymo kryptis muzikos terapija. Tai sveikintinas reiškinys. Seniai ištirta, kad, pavyzdžiui, W. A. Mozarto muzika pagal poveikį žmogaus organizmui pati universaliausia.

Tik tenka apgailestauti, kad tos srities specialistai nėra gerai paruošti. Dažnas puikiai išmano apie muziką, bet beveik visai nieko nenutuokia apie garsą - pirminę jos sudedamąją dalį. Tik gerai išmanant apie garsą galima dirbti muzikos terapijos srityje. Lietuvoje puikus šios srities specialistas doc. Alvidas Remesa.


Turbūt yra garsų, kurie veikia priešingai, gali net susargdinti?


Taip. Ypač neigiamai veikia technikos keliamas triukšmas. Jo poveikį plačiau aprašiau savo darbe ir knygoje „Ekosistemos santykinis įvertinimas".

Šiuo metu pasaulyje kyla nauja problema - garso ekologija. Techninio garso, triukšmo įtaka bendrai žmogaus savijautai yra didžiulė. Aš gana ilgai dirbu techninio triukšmo, gamtos garsų ir muzikos analizės srityje. Tai vienas pirmųjų mano mokslinių darbų. Labiausiai mus neigiamai veikia infragarsinio dažnio, 500-650 Hz (veikiančio automobilio variklio gausmas ir kt.). Taip pat daugiau kaip 8 kHz akustinio dažnio virpesiai, jei visumos ir jo sudedamųjų dažnis nekinta laike ir yra gana didelio stiprumo.


Gal tyrinėjote ir mantrų garsų poveikį?


Taip. Mantrų garsai, tariami meldžiantis ar medituojant, turi teigiamą poveikį.


Viename interviu sakėte, jog savo metodu išsigydėte visus negalavimus...


Taip. Aš pats išbandžiau savo sukurtą gydymo virpesiais programą. Medikai buvo nustebę, kai per mėnesį išsigydžiau visus negalavimus. Atlikę tyrimus, jie pamatė, jog mano organai funkcionuoja kaip paauglio. Tai galima būtų pavadinti savotišku jaunystės eliksyru. Ir tai - joks stebuklas.


Esate išleidęs ne vieną kompaktinę plokštelę. Kaip gimsta gydomoji muzika?


Tokią muziką reikia kurti labai atsakingai. Kuriantysis turi puikiai išmanyti psichologiją, filosofiją, akustinę fiziką ir netgi metafiziką.

Daugiau nei dvidešimt metų rašau muziką, skirtą terapijai. Esu išleidęs aštuonis gydomosios muzikos CD ir vieną DVD. Daugelis puikiai žino mano „Ramybę ir viltį", „Okeaną", „Vis vitalis" ir kitus projektus. Mano gydomoji muzika klausoma nuo Australijos iki Amerikos. Išleistas ne vienas tiražas.

Šis sveikatos būklės diagnostikos metodas SBSA ir žmogaus sveikatos būklės atkūrimas pagal nuskaitytą ir regeneruotą akustinį kodą papildo naujausios medicinos pasiekimų galimybes. 


Gal jūsų vaikai paveldėjo tėčio talentus?


Turiu du vaikus. Sūnui - dvidešimt šešeri. Jis yra aukštos kvalifikacijos kompiuterinės įrangos specialistas, labai universalus. O dukrai - dvidešimt treji, Vilniaus universitete ji studijuoja žurnalistiką. Be abejo, abu susiję su muzika: dukra yra baigusi B. Dvariono mokyklą (vokalą), o sūnus groja „sunkiąją" muziką.


Turite mėlynojo kraujo. Ką jums reiškia sąsajos su kilmingais protėviais?


Lietuva turtinga garsių giminių. Sąsaja su kilmingais ir garsiais protėviais mane įpareigoja dirbti ir gyventi nedarant jiems gėdos.

Gimiau inteligentų šeimoje, senoje bajorų Eismontų, Venckų giminėje, kurioje buvo puoselėjama meilė savo tautai ir valstybei, dora, meilė ir etika.


Kaip prieš dešimt metų kilo mintis atkurti kadaise gyvavusį pasaulietinį Šv. Kazimiero ordiną?


Tai kažkas iš mūsų giminės turėjo atlikti. Sumanymas buvo kilęs vienam iš mano protėvių dar XVII amžiaus pabaigoje. Aš su grupe kilmingų ir kilnių Lietuvos žmonių 1999 metais tai pabaigiau.


Kokia Šv. Kazimiero ordino misija?


Mūsų ordinas vykdo didelius kultūrinius, istorijos paveldo ir mokslo projektus Lietuvoje ir užsienyje. Savaime aišku, neatsakome žmonėms ir ištikus bėdai.

Mūsų ordino veikla geriausiai atspindi mūsų šūkis Vivere bonum Faciendo! (Gyventi darant gera!). Privalome būti pavyzdžiu kitiems. Vaikai ir netgi tauta yra labai veikiama pavyzdžio. Tai gali būti asmenybė, reali idėja. Ar turi į ką lygiuotis mūsų tauta? Kaip pavyzdį norime pateikti princą Kazimierą - doros ir išminties pavyzdį, moralios politikos Rytų Europoje pradininką. Labai gabų žmogų, garsiausią lietuvį per visą istoriją.

Žmogus turi būti laisvas savo būtyje. Deja, taip nėra. Ir padėtis blogėja. Tūkstančiai vaikų nelanko mokyklos. Tai - sąšlavyno vaikai. Kai kurie badauja. O trečdalis žemių Lietuvoje nedirbama. Brūzgynai alina ne tik žemę, bet ir dvasią. Taip, pagaliau mes laisvi, bet laisvę reikia mokėti branginti. Turime skleisti tiesą, kuri padeda atrasti dvasios laisvę.


Į ordiną gali įstoti tik kilmingieji?


Tokią senas tradicijas turinčią organizaciją, kuri būtų pripažinta, gali įkurti tik kilmingieji. Pagal Ordino Statutą, eiliniu nariu gali tapti ir nekilmingas žmogus. Jam už nuopelnus gali būti suteiktas titulas, tarkim, riterio. Ordine yra kilimo pakopos. Kiekvienas narys gali kilti tobulindamas save ir padėdamas kitiems. Nuo junioro, kandidato, nario rėmėjo, nario, tikrojo nario iki damos ar riterio.


Ar jūsų ordinas turi ką nors bendra su masonų lože?


Šv. Kazimiero ordiną daugelis mato kaip Lietuvos ateities viziją. Mes tai suvokiame ir viską darome labai atsakingai. Su masonų lože nieko bendro neturime ir nenorime turėti. Iš principo, nes jų tikslai kiti. Aš pats esu Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos signataras, senatorius. 


Didžiausia gyvenimo vertybė jums?..


Dora, garbė, laisvė.


Domitės ezoterijos mokslu? Kas pastūmėjo suvokti, jog viskas aplinkui - ne vien materija?


Tik ribotas žmogus gali manyti, kad mus supanti aplinka yra tik tai, ką matome ar jaučiame. O ezoteriją vadinti mokslu nelabai linkęs. Tačiau neneigiu būties dualumo, pažįstu neeilinių žmonių, turinčių tam tikrų galių.


Turbūt užpyktumėte, jei jus pavadintų ekstrasensu, magu ar?..


Esu tradicinio mokslo atstovas. Kartu ir muzikas, kompozitorius. Teko studijuoti filosofiją, psichologiją ir dar daug ką... Esu normalus žmogus. Dirbantis, kuriantis. Su didele meile. Su didele atsakomybe.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Ant prekystalio – uždaromos mokyklos: vieną jų bandys parduoti jau 18-tą kartą

Gazas

Nauja tvarka tarpmiestiniuose autobusuose, kurią vairuotojas primins net tris kartus

Verslas

Ant biurų pastato stogo Vilniuje įrengė krepšinio aikštelę – taip motyvuoja darbuotojus

Vardai

Teismas pratęsė S.Grafininos nužudymu įtariamo N.Westo suėmimą

Aktualu

Pajuodusi Klaipėda: su kone 900 parašų klaipėdiečiai dėl „Klasco“ kreipėsi į prokuratūrą

Aktualu

Kaunietė – apie „nuotykius“ stringančiame moderniame lifte: kelia stresą vaikams

Gazas

Naftininkų smūgis elektromobilių pramonei: lobistai su EPA siūlo įšaldyti degalų taupymo standartus

Sportas

„Skrieja kamuolys“: LFF stadiono patogumai, Jose Mourinho godos ir CR7 debiutas „Juventus“

Aktualu

Panevėžyje į sustojusį automobilį rėžėsi nepilnametis motociklininkas

Vardai

Gintarė Karaliūnaitė gyvenimo įvykius įamžina tatuiruotėmis: per du mėnesius – penki piešiniai

Verslas

Prekybos centrai sutinka nedirbti per Velykas ir Kalėdas, sekmadieniais prekyba vyks

Vardai

K.Meschino širdį užkariavęs vaikinas – praeityje žinomo mafiozo R.Daškevičiaus sūnus

Nesuvokiamos prekių kainos Venesueloje

Kultūra

Vilniaus savivaldybė sulaukė daugiau nei 80 gyventojų siūlymų dėl Reformatų parko atnaujinimo projekto

Vardai

„Kitokių pasikalbėjimų“ vedėjo kėdę vietoje J.Jankevičiaus išbandys M.Katleris

Maistas

Gardūs ir purūs mieliniai blynai su obuoliais

Vardai

Ali ir Patricija Gadžijevai laukia šeimos pagausėjimo: „Meilė kuria stebuklus“

Skirtingos problemos lydi kiekvieną iš nagrinėtų savivaldybių, kuriuose savižudybių skaičius pernai išaugo. Po truputį vyksta pokyčiai, tačiau vis dar egzistuojanti stigma, baimė kreiptis pas specialistą ir alkoholis apsunkina suicidinėje rizikoje esančių žmonių gelbėjimą.
Aktualu

Savižudybių prevencija Lietuvoje (III): ko stinga Kaune, Telšiuose ir Tauragėje?

Aktualu

Rusija žada pirmoji neiškelti ginklų į kosmosą, ragina JAV į tai atsižvelgti

Aktualu

Išpuolį Londone įvykdęs vyras stojo prieš teismą

Naujienos

Verslas

Ant prekystalio – uždaromos mokyklos: vieną jų bandys parduoti jau 18-tą kartą

Gazas

Nauja tvarka tarpmiestiniuose autobusuose, kurią vairuotojas primins net tris kartus

Verslas

Ant biurų pastato stogo Vilniuje įrengė krepšinio aikštelę – taip motyvuoja darbuotojus

Vardai

Teismas pratęsė S.Grafininos nužudymu įtariamo N.Westo suėmimą

Aktualu

Pajuodusi Klaipėda: su kone 900 parašų klaipėdiečiai dėl „Klasco“ kreipėsi į prokuratūrą

Aktualu

Kaunietė – apie „nuotykius“ stringančiame moderniame lifte: kelia stresą vaikams

Gazas

Naftininkų smūgis elektromobilių pramonei: lobistai su EPA siūlo įšaldyti degalų taupymo standartus

Sportas

„Skrieja kamuolys“: LFF stadiono patogumai, Jose Mourinho godos ir CR7 debiutas „Juventus“

Verslas

15min atnaujina komandą: nauji komercijos ir rinkodaros vadovai

Aktualu

Panevėžyje į sustojusį automobilį rėžėsi nepilnametis motociklininkas

Vardai

Gintarė Karaliūnaitė gyvenimo įvykius įamžina tatuiruotėmis: per du mėnesius – penki piešiniai

Verslas

Prekybos centrai sutinka nedirbti per Velykas ir Kalėdas, sekmadieniais prekyba vyks

Nesuvokiamos prekių kainos Venesueloje

Vardai

K.Meschino širdį užkariavęs vaikinas – praeityje žinomo mafiozo R.Daškevičiaus sūnus

Kultūra

Vilniaus savivaldybė sulaukė daugiau nei 80 gyventojų siūlymų dėl Reformatų parko atnaujinimo projekto

Vardai

„Kitokių pasikalbėjimų“ vedėjo kėdę vietoje J.Jankevičiaus išbandys M.Katleris

Vardai

Ali ir Patricija Gadžijevai laukia šeimos pagausėjimo: „Meilė kuria stebuklus“

Maistas

Gardūs ir purūs mieliniai blynai su obuoliais

Skirtingos problemos lydi kiekvieną iš nagrinėtų savivaldybių, kuriuose savižudybių skaičius pernai išaugo. Po truputį vyksta pokyčiai, tačiau vis dar egzistuojanti stigma, baimė kreiptis pas specialistą ir alkoholis apsunkina suicidinėje rizikoje esančių žmonių gelbėjimą.
Aktualu

Savižudybių prevencija Lietuvoje (III): ko stinga Kaune, Telšiuose ir Tauragėje?

Aktualu

Rusija žada pirmoji neiškelti ginklų į kosmosą, ragina JAV į tai atsižvelgti

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką