Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 4d. 14:26

Eglė Mickevičienė: kelti pavydo scenas... negražu

Foto naujienai: Eglė Mickevičienė: kelti pavydo scenas... negražu
zmones24.lt / Gedmanto Kropio nuotrauka

„Netinkamas dabar metas tokiems interviu..." - lėtai taria stilistė Eglė Mickevičienė (40). - Jaučiuosi, tarsi prie kokios ribos priėjusi, lyg kryžkelėje..."

„Netinkamas dabar metas tokiems interviu..." - lėtai taria stilistė Eglė Mickevičienė (40). - Jaučiuosi, tarsi prie kokios ribos priėjusi, lyg kryžkelėje..." Žavi, protinga, originali ir drąsi keturių vaikų mama buvo gardžiausias kąsnelis žurnalistams. Ji ir pati mielai pasakodavo apie save, šeimą. Tik apie vyrą bendraamžį Džiugą Mickevičių buvo davusi žodį nekalbėti. Nelaužyti pažado Eglė stengiasi ir dabar, net matydama, kad vyras nė kiek nesislapstydamas į viešus renginius vaikšto su jauna blondine manekene.


Sakai, dabar netinkamas metas interviu. O kas vyksta tavo gyvenime?


Tiesiog nesijaučiu padariusi ką nors naujo, įdomaus. Rutina, ir tiek: reikia užauginti vaikus, išsaugoti jiems šeimos modelį, kad pagal pavyzdį galėtų auginti savo vaikus. Norisi, kad būtų protingi ir laimingi. Jeigu mano vaikų vaikystė bus nelaiminga, ką jie galės duoti savo vaikams? Tai, ką gavau iš savo tėvų - meilę, tradicijas, - iki šiol man yra brangiausia. Vis dėlto turime gyventi taip, kad neskriaustume vaikų nedėmesingumu. Dabar esu labai dėkinga savo tėvams, kad kartais net versdavo mane rytais keltis ir eiti į bažnyčią. Suprantu, kodėl to reikėjo. Dabar su savo vaikais stengiuosi kiekvieną sekmadienį į ją nueiti. Didesniuosius sūnus ne visada pasiseka išsitempti, nes jiems daugiau įtakos turi tėvas. O mergytėms - aš didesnis autoritetas. Būna, kad po kokio šeštadieninio renginio vėlai atsigulu, o sekmadienį devintą ryto jau reikia būti bažnyčioje. Tada dukrų atsiprašinėju, kad nepajėgsiu atsikelti, ir jaučiuosi baisiai kalta. Dukrytės taip pasižiūri... Viena iš mergaičių net įkalbinėja mane giedoti bažnyčios chore. Žinau, kad jos būtų labai laimingos... Turbūt reikėtų dėl jų tai padaryti...


Bet juk vaikai laimingi, kai laimingi jų tėvai. O tu dabar neatrodai labai laiminga.


Aš vaikams nerodau savo nuotaikos ir ne nuotaikos ar neigiamų emocijų. Vaikai neturi to matyti. Be to, nėra čia ko savęs gailėti: rankytės, kojytės yra, ir puiku. Draugų turiu. Turiu gražius vaikus. (Pauzė.) Vis dar turiu vyrą, kuris... Nežinau, kaip baigti sakinį...


...kuris turbūt elgiasi ne visai tinkamai, viešuose renginiuose pasirodydamas su mergina...


Jeigu jį kuo nors kaltinčiau ar įtarinėčiau, ir mane būtų galima apkaltinti, kad esu prasta mama, nes dirbu šou pasaulyje, nuolat sukuosi vakarėliuose, o vaikai turbūt vieni namuose sėdi... Ne, manau, Džiugas elgiasi tinkamai. Ir visos kalbos apie kažkokią merginą... man labai keistos. Jis saugo savo reputaciją, yra labai geras tėvas. Džiugas turi daug pažįstamų merginų. Lygiai taip pat ir aš turiu daug draugų. Bet tai nereiškia, kad tie žmonės - būtinai tik meilužiai ar meilužės. Manau, jeigu Džiugas nuspręstų palikti šeimą dėl moters, ji turėtų būti graži, protinga ir nepriekaištingos reputacijos, nes jis labai griežtas ir sau, ir aplinkiniams.


Tarkime, kuri nors iš tavo draugių atsidurtų panašioje padėtyje. Kaip patartum jai elgtis, reaguoti?


Patarčiau nereaguoti. Ir elgtis taip, kad nenukentėtų vaikai. O kelti pavydo scenas, kabintis kam nors į plaukus... beprasmiška, negražu.


Kita kaip tik sakytų, kad už SAVO reikia dantimis ir nagais kovoti.


Barniai, balso kėlimas - visiška beprasmybė. Išlietas pyktis paskui tau grįš dvigubai. Jeigu vyras nesmurtauja, išlaiko vaikus, jis yra nuostabus.


Tiek iš jo tereikia?


Jausmai ateina, išeina ir vėl pareina... Jie - kaip katinas, vaikšto patys sau.


O gal vis dėlto meilei praėjus geriausias ir sąžiningiausias sprendimas - skyrybos?


Ne visada. Kai yra vaikų, pirmiausia reikėtų rūpintis jų dvasiniu komfortu. O kai vaikai užaugę, kai jūsų nesieja jokie susitarimai ir į tą žmogų nebegali žiūrėti, tada, aišku, geriausia gražiai, nedraskant vienas kitam akių skirtis. Bet kol vaikai nedideli, tėvai privalo būti už juos atsakingi.


Kaip manai, kokio amžiaus vaiko jau netraumuotų tėvų skyrybos?


Nėra tokio amžiaus. Galbūt, kai vaikas užauga ir sukuria savo šeimą... O kol gyvena su tėvais, kol kas vakarą grįžta į jų namus, tol jo saugumą reikia išlaikyti.


Vis dėlto kada nors gyvenime esi galvojusi apie skyrybas?


Kartą esu... Kiekvienam svarbu, kad šalia esantis artimas žmogus jį suprastų. Kai vienu momentu pajutau, kad manęs visiškai niekas nepalaiko, buvo labai sunku. Jaučiausi lyg vienišas karys karo lauke... Nuolat gindavau silpnuosius. Bet atėjo laikas, kai pati nebegalėjau apsiginti: puolimas vyko iš visų pusių ir manęs niekas nepalaikė. Tada galvojau apie skyrybas. Bet tai buvo labiau vidinis mano monologas. Paskui vis dėlto supratau, kad jeigu jau Dievas davė krūvą vaikų, turi gerai sutarti su tuo žmogumi, kuris taip pat yra už juos atsakingas. Turite būti komanda.


Esi pasakojusi, kad tavo atsiradimas LNK televizijos vinjetėse, o paskui ir daugelyje TV laidų bei žurnalų gerokai pakeitė gyvenimą. Ar iki tol jauteisi uždaryta auksiniame narvelyje?


Ne, vienintelis tabu man buvo šeimos viešinimas. Daviau žodį, kad netrauksiu vyro į viešumą, nes jis to nenori. Aš pasifotografuodavau žurnalams, pasirodydavau kokiuose renginiuose, bet kai apie mane ėmė rašyti daug, nuolat ir dažnai - visiškas nesąmones, vyrui tai tapo nepriimtina. O nepaklusniuosius baudžia: staiga tau pasako, kad nuo šiol nebeturi nei draugų, nei paramos ir jeigu turi savo tikslų, užsidirbk jiems pati. Kita vertus, iš to buvo ir naudos: atsisijojo palaižūnai ir išnaudotojai, liko tik tikrieji draugai. Kitiems, pasirodo, buvau reikalinga tik kaip turtinga verslininko žmona, kuri gali savo vyro bare pavaišinti kokteiliu, savo mašina nuvežti ar parvežti, palinksminti, sušelpti... Pasirodo, buvau susidėjusi su visišku popsu (juokiasi).


Na, gudri dėl patogaus ir gero gyvenimo vėl taptų pavyzdinga šeimos moterimi ir vyrui nebeprieštarautų...


Vis dėlto aš jau esu susiformavusi asmenybė, turiu charakterį, pomėgių. Negalėčiau pareiti nuleidusi galvą. Aišku, tada pajutau, kaip sunkiai uždirbami pinigai (juokiasi). Iš tikrųjų ilgą laiką buvau tėvelio, paskui ir vyro lepūnėlė. Kol maždaug trisdešimt septynerių tapau maištininke... Teko išmokti kabintis į gyvenimą, susidurti su niūria realybe. Kita vertus, ne kiekvienas sulaukęs tokio amžiaus gali pasigirti nauja pradžia.


Kuo dabar užpildytos tavo dienos?


Dirbu kaip vizažistė, kuriu aksesuarus, turiu kelis klientus, su kuriais kaip stilistė pasivaikštau po parduotuves. Mano valandos įkainotos tam tikra suma, bet niekada nebuvau brangininkė. Apskritai būna, kad klientai vaišina pietumis, dovanoja dovanas ir man net nepatogu paskui imti pinigus už darbą. Kartais mes daugiau užsiplepame, negu renkame drabužius. Aš ir pati tų valandų neskaičiuočiau, jeigu nereikėtų sukti galvos, už ką gyventi.


Vien parinkti drabužius nepakanka? Stilistas turi atlikti ir asmeninio psichologo vaidmenį?


Tikrai taip. Aš ne tik parenku drabužius, bet ir šukuoseną, makiažą, visą žmogaus stilių pakoreguoju. Bet jeigu keiti stilių, turi bent šiek tiek patobulinti ir vidinį pasaulį. Išorė tik atspindi vidų, todėl ją pirmiausia ir reikėtų pradėti keisti. Jeigu nori stilisto pagalbos, turi išklausyti ir jo patarimų dėl charakterio, elgsenos, bendravimo. Ne vieną klientą esu net pas dantų gydytoją užrašiusi. Matyt, žmonės manimi pasitiki, nes išpasakoja visas asmeninio gyvenimo paslaptis. Aš - gera klausytoja, ne iš mandagumo klausausi: man iš tiesų įdomūs kitų gyvenimai, džiaugiuosi, jei galiu patarti, padėti.


O kaip pagal išvaizdą apibūdintum save?


Aš - bohema (šypsosi). Nereikia ir psichologo, vien pažiūrėjus matyti, kad aš - išprotėjęs meno žmogus. Mėgstu keistis, kartais net šokiruoti! Keičiuosi kartu su metų laikais, kas tris mėnesius - nesinori atrodyti vienodai. Tik labai kompleksuoti žmonės pasirenka vieną stilių ir niekur nuo jo nenukrypsta. Juk metams bėgant keičiasi net charakteris, kaipgi gali nesikeisti drabužiai ir stiliai? Tiesa, šiek tiek nusvilau, todėl nusprendžiau atrodyti kiek kukliau.


Ką reiškia „nusvilau"?


Aš labai linksmai žiūrėjau į gyvenimą, mėgau juokauti... ypač interviu metu... Bet mūsų žmonės ne itin supranta humorą ir per aštriai į viską reaguoja. Prisijuokavau... Ir be gydytojo pažymos daug kam esu tiesiog beprotė. Kita vertus, tai nėra blogas vaidmuo, nes bepročiams atleidžiamos nuodėmės, jie gali neatsakyti už netyčia išsprūdusius žodžius, jiems - lengviau gyventi.


Fotografavaisi nuoga, nusprendei tapti dainininke, rengiesi provokuojamai ir itin jaunatviškai... Man vis atrodo, kad savo išvaizda ir elgesiu bandai įrodyti, jog amžius neturi jokios reikšmės. Kita vertus, gana skaudžiai reaguoji, kad tau - jau keturiasdešimt...


Lietuva - stereotipų šalis, žmonės sukaustyti. Mėginau juos laužyti, bet... Kai prisimenu, kad man - keturiasdešimt, pasijuokiu, ir tiek. Tarsi keturiasdešimt - ne man. Kai reikia pildyti kokius nors dokumentus, būtinai supainioju: vietoj 1968 gimimo metų parašau 1986-uosius. Paskui nubraukiu, taisau... Kas čia tokio, kad sumaišau (juokiasi)? Niekada nedraugavau su skaičiais. Labiausiai reikia susikaupti, kai turiu iš eilės surašyti vaikų gimimo datas: vyriausiam sūnui jau devyniolika, kitam - aštuoniolika, dukrytėms - dešimt ir aštuoneri...


Ar jautiesi pakankamai užsigrūdinusi? Viena likusi neprapultum?


Jeigu neskaudėtų galvos dėl vaikų, tikrai neprapulčiau. Tačiau jaučiu didžiulę atsakomybę dėl jų.

Aš nežinau, kas bus rytoj. Gyvenimas toks spalvingas ir taip mėgsta staigmenas, kad nieko negali planuoti ir tikėtis. Svarbiausia - pozityvus mąstymas. Visiems draugams patardavau nebijoti savo svajonių ir gražių minčių. O neseniai pati apsižiūrėjau, kad tokia apsileidusi kaip dabar dar niekada gyvenime nebuvau: nebesportuoju, nevaikštau į soliariumą, retai žiūriu į veidrodį... Moteriai tai - labai blogai. Nuo šios dienos viskas bus kitaip. Pažadu.

Temos: 1 Grožis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Patikrinta 15min Verslas

Tiesa ar melas? „Maxima“ vadovė K.Meidė: „Maisto kainos per 4 metus išaugo 5,3 proc.“

Aktualu

Seimui nepakanka balsų rasti valstybės pinigų LSDDP veiklai finansuoti

Vardai

Premjera 15min studijoje: Dominyko Vaitiekūno alter ego Vitalijus Špokaitis pristato klipą „Aš“

Verslas

Stasys Jakeliūnas: Krizės priežasčių tyrimas – ne keršto akcija, o būdas pasiruošti ateičiai

primena Aktualu

Pasakyta/padaryta: Kuo baigėsi bandymai išskaidrinti kalinių maitinimo viešuosius pirkimus

Vardai

Laimai Mertinienei – 59-eri: „Metai buvo sunkūs ir liūdni, bet kad verkčiau – to nebus“

Aktualu

Po STT išvadų Seimas sustabdė su atliekų deginimo jėgainėmis susijusio įstatymo priėmimą

Neįtikėtinas gamtos kūrinys – Antilopės kanjonas JAV

24sek

10 didžiausių LKL sezono intrigų

Aktualu

Į teismą atvesdintas nužudymu įtariamas kaunietis: auką subadė parduotuvėje

Pasaulis kišenėje

Tyrinėtojai po Duisburgu atrado apleistus nacių tunelius

Vardai

Praėjus 10 metų po pirmų vestuvių, Stano antrą kartą vedė savo trijų vaikų mamą Indrę Stavickienę

Aktualu

Nauji požeminiai konteineriai Vilniuje: bus patogu ar drums gyventojų ramybę?

Aktualu

M.Majauskas skundžiamas etikos sargams: S.Jakeliūnas įsitikinęs – priekabiavimo skandalas nesibaigė

Aktualu

Vytautas Plečkaitis: Kada kris Vokietijos kanclerės A.Merkel Vyriausybė?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius atsisveikino su Lietuva

Vardai

Buvęs Karolinos Liukaitytės gyvenimo draugas Arnas Jurskis: „Nė vienos skyrybos nėra malonios“

Aktualu

Liudas Mažylis su TS-LKD dalyvaus rinkimuose į EP

Vardai

Prancūzijos ambasadoriaus atsisveikinimo vakare – svečių padėka už „protokolo laužymą“

Aktualu

Agnė Širinskienė Gabrielių Landsbergį kaltina politine korupcija

Naujienos

Patikrinta 15min Verslas

Tiesa ar melas? „Maxima“ vadovė K.Meidė: „Maisto kainos per 4 metus išaugo 5,3 proc.“

Popiežiaus vizitas Aktualu

15min paaiškina: kodėl popiežius viso vizito po Baltijos šalis metu nakvoja Lietuvoje?

Gazas

„Dakaro 2019“ aistros: Benediktas Vanagas tvirtina, kad neturės milžiniškos persvaros

Aktualu

Seimas sukūrė laikinąją komisiją – jai vadovaus Agnė Širinskienė

Verslas

Išeitinių banga rugpjūtį lėmė didžiausias išmokas darbuotojams

Vardai

Atlikėja G.Karaliūnaitė ir vėl laisva: teismas padėjo tašką jos trečiųjų skyrybų byloje

Aktualu

Privataus namo kieme Kaune atsivėrė smegduobė: vos nepasiglemžė automobilio

Aktualu

„Valstiečiams“ nepavyko įteikti dovanos „Tvarkai ir teisingumui“

Aktualu

Seimui nepakanka balsų rasti valstybės pinigų LSDDP veiklai finansuoti

Vardai

Praėjus 10 metų po pirmų vestuvių, Stano antrąkart vedė savo trijų vaikų mamą Indrę Stavickienę

Verslas

Stasys Jakeliūnas: Krizės priežasčių tyrimas – ne keršto akcija, o būdas pasiruošti ateičiai

Vardai

Laimai Mertinienei – 59-eri: „Metai buvo sunkūs ir liūdni, bet kad verkčiau – to nebus“

Pasaulis kišenėje

Tyrinėtojai po Duisburgu atrado apleistus nacių tunelius

Vardai

Po 8 metų pertraukos ant parketo grįžo atlikėja Irma Jurgelevičiūtė: „Šokis man lyg meditacija“

primena Aktualu

Pasakyta/padaryta: Kuo baigėsi bandymai išskaidrinti kalinių maitinimo viešuosius pirkimus

Aktualu

Į teismą atvesdintas nužudymu įtariamas kaunietis: auką subadė parduotuvėje

Aktualu

Vytautas Plečkaitis: Kada kris Vokietijos kanclerės A.Merkel Vyriausybė?

Vardai

Premjera 15min studijoje: Dominyko Vaitiekūno alter ego Vitalijus Špokaitis pristato klipą „Aš“

Sportas

Andrius Gudžius – pretendentas tapti geriausiu metų Europos lengvaatlečiu

Vardai

Buvęs Karolinos Liukaitytės gyvenimo draugas Arnas Jurskis: „Nė vienos skyrybos nėra malonios“

Vardai

Daugiau vandens

Ginekologė pataria

Video

00:55
04:15
01:29

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką