Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 6d. 11:07

Egzotiškoji Afrikos dainininkė Cesaria Evora atvyksta į Vilnių

Foto naujienai: Egzotiškoji Afrikos dainininkė Cesaria Evora atvyksta į Vilnių
zmones24.lt / Foto naujienai: Egzotiškoji Afrikos dainininkė Cesaria Evora atvyksta į Vilnių

Portugalų ir kreolų kraujo turinčią Cesaria Evora, užsienio žiniasklaidos dar vadinamą „juodąja Edita Piaf", išgarsino mornos - dainos, kuriose į visumą susilieja Vakarų Afrikos ritmai, brazilų melodijos, portugalų fadai ir anglų jūreivių dainos.

Garsiausių pasaulyje koncertų salių viešnia Cesaria Evora atvyksta į Lietuvą. Nepakartojamo temperamento dainininkė mūsų šalyje surengs vienintelį pasirodymą, kuris lapkričio 25 d. įvyks „Utenos pramogų arenoje" Vilniuje.


Portugalų ir kreolų kraujo turinčią Cesaria Evora, užsienio žiniasklaidos dar vadinamą „juodąja Edita Piaf", išgarsino mornos - dainos, kuriose į visumą susilieja Vakarų Afrikos ritmai, brazilų melodijos, portugalų fadai ir anglų jūreivių dainos. Mornos atliekamos gitara, fortepijonu, smuiku ir altu.  


Didžiojoje scenoje Cesaria Evora debiutavo 1988 metais būdama 47-erių. Nepaisant garbaus amžiaus, dainininkė iš karto pelnė kritikų ir muzikos mylėtojų simpatijas. Netrukus „basakoje deive" žurnalistų pakrikštytos Cesaria Evora albumas „Miss Perfumado" Europoje buvo parduotas auksiniu tiražu. Žaibiškai išgarsėjusi dainininkė didžiojo pripažinimo sulaukė 2003 m., kai jos albumas „Voz´DAmor" (lt. „Meilės balsas") buvo įvertintas prestižiniu „Grammy" apdovanojimu.


Tais pačiais metais Cesaria Evora surengė pirmąsias pasaulines gastroles, kurios buvo ypatingai sėkmingos - į atlikėjos koncertus buvo išpirkti visi bilietai. Nuo tada atlikėja kasmet rengia koncertinius turus, kurių metu koncertuoja ne tik svarbiausiose pasaulio scenose, bet ir nuošaliausiuose pasaulio kampeliuose. Dainininkė yra išleidusi 10 studijinių albumų, iš kurių naujausias - „Rogamar" (liet. „Malda jūrai") - pasirodė prieš trejus metus. Cesaria Evora kūryba yra įvertinta net 6 „Grammy", „World Music" ir daugybe kitų apdovanojimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką