Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gabrielius Liaudanskas-Svaras dalyvaus „Misijoje Sibiras“

Foto naujienai: Gabrielius Liaudanskas-Svaras dalyvaus „Misijoje Sibiras“
zmones24.lt / Nuotrauka iš redakcijos archyvo
Šaltinis: 15min
0
A A

Grupės „G&G Sindikatas" vokalistas ir dainų kūrėjas Gabrielius Liaudanskas-Svaras į ekspediciją sako pasiimsiąs tik būtiniausius daiktus ir darbo įrankius.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Grupės „G&G Sindikatas" vokalistas ir dainų kūrėjas Gabrielius Liaudanskas-Svaras į ekspediciją sako pasiimsiąs tik būtiniausius daiktus ir darbo įrankius. „Juk ne žvejoti važiuosime, o tvarkyti ir pagerbti tremtyje užgesusių tėvynainių kapų."  


Keletas faktų


Gimė 1973 m. gruodžio 30 d.

Mokslai: Vilniaus universitete trejus metus studijavo teisę. Pedagoginiame universitete baigė socialinius mokslus. 

 Veikla: yra vienas iš grupės „G&G sindikatas" įkūrėjų, hiphopo stiliaus muzikos pradininkas Lietuvoje. Grupė išleido 5 albumus, pelnė ne vieną apdovanojimą.

Vedė TV laidą „Jeigu", dalyvauja įvairiuose socialiniuose projektuose, prodiusuoja, kuria muziką ir dainų tekstus.

Šeiminė padėtis: vedęs. Su žmona augina dukrą Dominyką (11 m.) ir sūnų Mykolą (4 m.).


Ar tiesa, kad vyksite į Sibirą tvarkyti tremtinių kapaviečių?


Tiesa, tik šįsyk su „Misijos Sibiras" ekspedicija trauksime ne į Sibirą, o į Vidurinę Aziją, Kazachiją. Puiku. Juolab kad Sibiro kraštuose esu jau buvęs, o Kazachstane dar neteko lankytis. Be to, kiekviena kelionė suteikia įdomios patirties.


Kaip kilo mintis dalyvauti ekspedicijoje?


Man pačiam tokia mintis nekilo. Pasiūlė organizatoriai, o tinklalapio „Delfi" skaitytojai išrinko. Ir man ši mintis patiko. Gera idėja. Ekspedicijos misija - ne lauktuvių ar suvenyrų nuvežti ten likusiems ir lietuvybę puoselėjantiems žmonėms, o pagerbti tremtinius, sutvarkyti jų amžinojo poilsio vietas. Išvyksime liepos aštuntą dieną, grįšime dvidešimt ketvirtąją.


Gal kas nors jūsų šeimoje ar giminėje yra patyręs tremtį?


Taip, yra. Bet vykstu su ekspedicija ne dėl asmeninių giminės nuoskaudų ar sentimentų. Kiek žinau, ten, kur vyksime, dar gyvena apie penkiasdešimt lietuvių kilmės šeimų. Manau, turėsime galimybę susitikti, pabendrauti. Po ekspedicijos ketinu kažkokiu būdu parašyti įspūdžius - tai, ką mačiau, ką patyriau.


Į ekspediciją „Misija Sibiras" vykstate iš idėjos?


Manau, patriotizmas yra ne išskirtinė, o natūrali normalių žmonių savybė. Ji būdinga kiekvienam iš mūsų, ir jaunimo yra labai daug patriotiškai nusiteikusio. Tik gaila, kad žmonės dažniausiai pastebi neigiamas tendencijas ir pro pirštus praleidžia tai, ką gero veikia ir kuo gyvena nemažai jaunosios kartos. Sąmoningai ar nesąmoningai akcentuojama tai, kas blogiausia. Galbūt todėl tas patriotizmas atrodo it koks fenomenas, retas reiškinys.


Ar žmona neprieštaravo, kad leisitės į tokią tolimą kelionę? Juk ten penkių žvaigždučių viešbučių nebus...


Nesu išlepęs, ir komfortas kelionėje man nebūtinas. Konservai, ant laužo virta košė ir šienas vietoje pagalvės - taip netgi smagiau. Mėgstu keliauti, tik gaila, kad netenka taip dažnai, kaip norėtųsi. Ir neįsivaizduoju poilsio penkių žvaigždučių viešbutyje, kai turi ištisas valandas gulėti paplūdimyje išvertęs bambą ir nieko neveikti.  

O žmona neprieštaravo šiai mano kelionei. Mūsų šeimoje viskas gerai. Ji žino, kad man to reikia, kad toks jau esu.


O koks esate?


Darau tai, kas man atrodo išties svarbu ir kas patinka. Gal todėl dažniausiai gyvenime man ir sekasi? Reikia gyventi taip, kaip nori. Tada esi tiesiog laimingas, nes tai suteikia kažkokią prasmę.    


Kaip jums tai pavyksta?


Tiesiog reikia ne kalbėti, o imti ir daryti. Ne mintyse, o realiai.    


Kodėl metėte teisės mokslus?


Man yra tekę susidurti su teisėsauga akis į akį ir pamatyti, jog teisybė ir teisingumas - ne tas pats. Tiesiog nusivyliau. Supratau, kad nenoriu būti tos netobulos sistemos dalis ir turėti su tuo ką nors bendra.


O kaip muzikinės grupės reikalai, kūryba?


Puikiai. Grojame, kuriame, neseniai išleidome naują albumą. Kas žino, gal ekspedicijoje gims ir ne vienos naujos dainos žodžiai...

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką