Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 27d. 14:01

Gražuolės karūna – raktas į sėkmę?

Foto naujienai: Gražuolės karūna – raktas į sėkmę?
zmones24.lt / Nuotrauka iš redakcijos archyvo

„Mis Lietuva 2008" Gabrielė Martirosianaitė linkusi teigiamai vertinti grožio konkursus. „Mis Lietuva 1995" Gabrielė Bartkutė sako esanti labai nutolusi nuo sąvokos „grožio konkursas".

Gabrielė Martirosianaitė: „Grožio konkursai turi daugiau privalumų"


„Mis Lietuva 2008" Gabrielė Martirosianaitė linkusi teigiamai vertinti grožio konkursus. „Turbūt kiekvienai merginai dalyvavimas tokiame konkurse suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, ryžto, drąsos priimti gyvenimo iššūkius, - mintija tituluota gražuolė. - Scenoje konkuruodama su daugybe puikios išvaizdos merginų sustiprėji dvasiškai, pradedi save labiau vertinti."

Gabrielė pripažįsta, kad pralaimėjusios konkursą merginos gali ir smarkiai nusivilti savimi: „Bėda ta, kad daugelis per daug tikisi. Svarbiausia - ne nusiteikti laimėti, o dalyvauti ir puikiai leisti laiką įdomiame renginyje. Jei nesitikėsi laimėti, nebus ir nusivylimo ašarų, pykčio, pavydo ir kitų neigiamų emocijų. Nereikia į grožio konkursą žiūrėti kaip į šviesesnės ateities trampliną."

Pati Gabrielė sako nėkart nepasinaudojusi gražuolės titulu siekdama sau naudos. „Mis Lietuva" konkursas turi savo idėją ir misiją, - pasakoja mergina. - Nugalėtojai suteikiamos teisės ir privilegijos daryti visuomenei naudingus darbus, atstovauti šaliai bei skleisti grožį ir gėrį visiems aplinkiniams. Šis konkursas - tai ne žingsnis siekiant populiarumo, darbo televizijoje ar galimybė kas mėnesį matyti savo atvaizdą ant žurnalų viršelių..."

Paklausta, ar sutiktų dar kartą dalyvauti tokiame grožio konkurse, Gabrielė sako, kad labai ilgai svarstytų. „Ir pirmą kartą dalyvaudama turėjau „perlipti per save", stigo pasitikėjimo savimi, - atvirauja mergina. - Dabar tikriausiai svarstyčiau dar ilgiau nei pirmą kartą, nes tokiems konkursams ruoštis reikia energijos ir labai daug laiko. Bet niekada negali žinoti, tad nesakau nei „taip", nei „ne."


Gabrielė Bartkutė: „Dabar neįžvelgiu nieko gera"


„Mis Lietuva 1995" Gabrielė Bartkutė sako esanti labai nutolusi nuo sąvokos „grožio konkursas", ką jau kalbėti apie pačius konkursus ar dalyvavimą juose: „Abejoju, ar grožio konkursai gali suteikti jaunoms mergaitėms kokių nors teigiamų dalykų. Juk tokie konkursai labai paviršutiniški. Vidinis merginos pasaulis niekam neįdomus, ką jau kalbėti apie pasaulėžiūrą ar apskritai mąstymą..."

O kodėl gi pati prieš keturiolika metų ryžosi dalyvauti „Mis Lietuva" rinkimuose? „Tai tebuvo pokštas, spontaniškas nuotykis, avantiūra, kuriai dėl man pačiai dabar nesuvokiamų priežasčių kadaise ryžausi, - atvirauja Gabrielė. - Gražuolės karūnos nevertinu kaip reikšmingo pasiekimo. Buvo toks laikas, kai net gailėjausi, jog laimėjau šį konkursą. „Mis Lietuva" titulo nebranginu, vertinu tai kaip paprasčiausią patirtį, tiesą sakant, net nežinau, kur dulka manoji karūna..."

Kita vertus, nors Gabrielė ir labai skeptiškai vertina grožio konkursus, sakyti, kad nė už ką nedalyvautų jokiame konkurse, neskuba. „Žmogaus gyvenimas vingiuoja neprognozuojamais vingiais. Niekada negali žinoti, kokios mintys tave vieną dieną aplankys... - šypsosi jauna moteris. - Viena yra tikra: šiandien tikrai nedalyvaučiau."


Sandra Chlevickaitė: „Dalyvauti grožio konkurse - tikras iššūkis"


„Mis Lietuva 1996" Sandra Chlevickaitė gražiausios šalies merginos karūna pasipuošė būdama vos šešiolikos. „Buvau jauniausia konkurso dalyvė ir laimėjau. Įsivaizduokite, kokia atsakomybė ir dėmesys prislėgė paauglės pečius, - prisimena moteris. - Tikriausiai laimėtas titulas man padėjo greičiau užaugti ir pažinti suaugusiųjų pasaulį, kuris stebino ir neteisybėmis, ir žiaurumu."

Paklausta, ką gera ar bloga jai davė šis grožio konkursas, Sandra kaip didžiausią privalumą išskiria išsiugdytą stiprybę. „Laimėjusi tokį konkursą, pradėjau labiau pasitikėti savimi, įgijau daug drąsos ir gebėjimo nepasiduoti likimo smūgiams, priimti visus iššūkius, dalyvauti įvairioje veikloje nebijodama suklysti ar blogai pasirodyti, - grožio konkursų teigiamybes vardija Sandra. - Bet yra ir kita pusė - blogoji - gyvenimas tarsi po didinamuoju stiklu, nuolat viešinamos tavo asmeninio gyvenimo smulkmenos, dirbtini ir tikri skandalai, ramybės stygius..."

Ar sutiktų dar kartą dalyvauti grožio konkurse, Sandra sako nežinanti. „Reikėtų labai gerai pagalvoti, ką man duotų tokio pobūdžio konkursas. Dabar man svarbiausia - šeima ir namai", - šypsosi moteris.


Jurgita Jurkutė „Grožio konkursai - visuomeninė ir asmeninė nauda"


„Mis Lietuva 2007" Jurgita Jurkutė visada didžiavosi ir didžiuosis prieš dvejus metus laimėtu gražiausios šalies merginos titulu. „Mis Lietuva" karūna man atvėrė labai daug galimybių, - džiaugiasi gražuolė. - Atstovavau Lietuvai „Mis Pasaulis" rinkimuose - tai neįkainojama ir nepamirštama patirtis. Tapusi „Mis Lietuva", galėjau įgyvendinti vieną didžiausių savo svajonių - padėti žmonėms, kurie rūpinasi, kad vaikai, neturintys tėvelių, galėtų augti šeimose."

Jurgita nepamiršta ir asmeninės naudos, kurią suteikė šis grožio konkursas. „Laimėtas titulas man atvėrė daug durų, įgyvendinau seną svajonę - paragauti aktorės duonos, - šypsosi mergina. - Taip pat susiradau daug draugų, pažinau daug žmonių, kuriuos anksčiau matydavau tik televizoriaus ekrane..."

Paklausta, ar sutiktų dar kartą dalyvauti tokiame konkurse, Jurgita nedvejoja. „Jeigu konkursas vyktų tokiu pat realybės šou principu, tikrai sutikčiau, - teigia gražuolė. - Taip vertinamas ne tik tavo išorinis grožis, bet ir protas, talentas, charakterio savybės, gebėjimas išsisukti iš keblių situacijų ir t. t. Juk esi stebima daugybės žmonių. Laimėjusi „Mis Lietuva" titulą, labiausiai džiaugiausi tuo, kad taip nusprendė ne tik komisija, bet ir žiūrovai. Jie balsavo už mane, todėl tapau ir „Mis Publika". Prisipažinsiu, eidama į konkursą, svajojau tik apie šį titulą..."
Vaida Grikštaitė: „Senatvėje bus ką prisiminti"


„Mis Lietuva 2002" sako niekada nesigailėjusi, kad dalyvavo grožio konkurse, ir nori patarti visoms jaunoms merginoms sekti jos pėdomis. „Kiekviena mergina nuo pat vaikystės svajoja būti princesė. „Mis Lietuva" konkurso karūna šią svajonę įgyvendina visu šimtu procentų, - šypsosi tituluota gražuolė. - Visoms merginoms, jei tik yra galimybių, patariu išbandyti jėgas visuose konkursuose."

O ką gero davė „Mis Lietuva" rinkimai? Pasak Vaidos, jai, buvusiai kompleksuotai paauglei, šis renginys suteikė jausmą, kad ji gali pasiekti bet ką: „Būdama aštuoniolikos ar devyniolikos metų laimėjau „Mis Klaipėda", „Mis Business", „Mis Lietuva", turėjau galimybę dalyvauti „Mis Pasaulis" rinkimuose. Už tai organizatoriams dar ir šiandien esu nepaprastai dėkinga. Dalyvavimas pasaulinio lygio konkursuose - neįkainojama patirtis ir įspūdžiai, kuriuos prisiminsiu visą likusį gyvenimą."

Vaida neatsisakytų dalyvauti grožio konkurse ir dar kartą. „Kadangi dabar mano pavardė baigiasi „-ienė", galiu dalyvauti tik „Misis Lietuva" rinkimuose, - šypsosi moteris. - Bet visoms jaunoms mergaitėms patariu nepraleisti progos dalyvauti konkursuose. Nebūtinai grožio, juk galima rinktis meno, talento, rašinio ir pan. Tai suteikia pasitikėjimo savimi, o ir senatvėje bus ką prisiminti ir vaikaičiams papasakoti."

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Žemės ūkio ministerijos darbuotojai šimtmetį atšventė su šokiais ir alkoholiu

Lapkričio TOP 13: knygų antplūdis artėjant šventėms.

Aktualu

Avarijoje prie Balėnų kaimo aštuonmetį mirtinai sužalojo Mažeikių tarybos narys Sigitas Kaktys

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“ premjera: tokių Monikų dar nematėte – iš baimės net drebėjo rankos

Erikos istorija

Aktualu

Avarijos remontuojamame Panevėžio aplinkkelyje tęsiasi: į žiedo vidurį įlėkė lenkas ir latvis

Aktualu

Suprasti akimirksniu: 15min atsako į svarbiausius klausimus apie prezidento rinkimus

Sportas

Tautų lyga: Kroatijos rinktinė išplėšė fantastišką pergalę prieš Ispaniją

Verslas

Lietuvio emigracija Suomijoje truko pusdienį: darbdavys mini „netipinę situaciją“

N-18 Aktualu

Lukiškių prižiūrėtojus fekalijomis apipylęs žudikas žagintojas pats tapo nukentėjusiuoju

Aktualu

Koks „Brexito“ likimas palankiausias Didžiosios Britanijos lietuviams?

Gazas

Kodėl žmonės XIX a. taip bijojo greičio: mitai apie iškritusias gimdas ir ištirpusius kūnus

24sek

K.Pangosas: apie svarbiausią Šaro pamoką, nustebinusius katalonus ir stiprų „Žalgirį“

Aktualu

Theresa May atmeta galimybę rengti antrą referendumą dėl „Brexit“

24sek

Antanas Guoga apie „Ryto“ skandalus: „Praeities šešėliai persekioja klubą“

Vardai

Iglė per gimtadienį scenoje sulaukusi 4 kilogramus sveriančio S.Prūsaičio siurprizo neteko žado

Vardai

Internete žaibiškai pasklidusi parodija Karolinos Meschino nė kiek neįžeidė: „Nauda abipusė“

Sportas

Anglijos rinktinė sutriuškino JAV ir atsisveikino su legendiniu Wayne'u Rooney

Gyvenimas

Gatvės fotografo V.Alesiaus patarimai mėgstantiems darytis asmenukes

15min eksperimentas Gazas

15min/Gazas patikrino: ką naktį mato vairuotojas, jei pėsčiasis eina su „tautine apranga“

Naujienos

Aktualu

Žemės ūkio ministerijos darbuotojai šimtmetį atšventė su šokiais ir alkoholiu

Lapkričio TOP 13: knygų antplūdis artėjant šventėms.

Aktualu

Avarijoje prie Balėnų kaimo aštuonmetį mirtinai sužalojo Mažeikių tarybos narys Sigitas Kaktys

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“ premjera: tokių Monikų dar nematėte – iš baimės net drebėjo rankos

Erikos istorija

Aktualu

Avarijos remontuojamame Panevėžio aplinkkelyje tęsiasi: į žiedo vidurį įlėkė lenkas ir latvis

Aktualu

Suprasti akimirksniu: 15min atsako į svarbiausius klausimus apie prezidento rinkimus

Sportas

Tautų lyga: Kroatijos rinktinė išplėšė fantastišką pergalę prieš Ispaniją

Verslas

Lietuvio emigracija Suomijoje truko pusdienį: darbdavys mini „netipinę situaciją“

N-18 Aktualu

Lukiškių prižiūrėtojus fekalijomis apipylęs žudikas žagintojas pats tapo nukentėjusiuoju

Aktualu

Koks „Brexito“ likimas palankiausias Didžiosios Britanijos lietuviams?

Gazas

Kodėl žmonės XIX a. taip bijojo greičio: mitai apie iškritusias gimdas ir ištirpusius kūnus

24sek

K.Pangosas: apie svarbiausią Šaro pamoką, nustebinusius katalonus ir stiprų „Žalgirį“

Aktualu

Theresa May atmeta galimybę rengti antrą referendumą dėl „Brexit“

24sek

Antanas Guoga apie „Ryto“ skandalus: „Praeities šešėliai persekioja klubą“

Vardai

Iglė per gimtadienį scenoje sulaukusi 4 kilogramus sveriančio S.Prūsaičio siurprizo neteko žado

Vardai

Internete žaibiškai pasklidusi parodija Karolinos Meschino nė kiek neįžeidė: „Nauda abipusė“

Sportas

Anglijos rinktinė sutriuškino JAV ir atsisveikino su legendiniu Wayne'u Rooney

Gyvenimas

Gatvės fotografo V.Alesiaus patarimai mėgstantiems darytis asmenukes

15min eksperimentas Gazas

15min/Gazas patikrino: ką naktį mato vairuotojas, jei pėsčiasis eina su „tautine apranga“

Vardai

Ypatingos

07:22
06:20

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką