Dabar populiaru
Publikuota: 2008 lapkričio 11d. 11:35

Gytis su Žvaguliu kapojasi teisme (papildyta 12.16 val.)

Direktorė I.Starošaitė kol kas nesutinka atverti piniginės.
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr. / Direktorė I.Starošaitė kol kas nesutinka atverti piniginės.

Buvę bičiuliai ir scenos partneriai Gytis Paškevičius bei Žilvinas Žvagulis susikirto dėl pinigų. Šiaulietis dainininkas 47 metų G.Paškevičius savo kolegą žemaitį 43 metų Ž.Žvagulį kaltina nesumokėjus pinigų už muzikos įrašus.

Ž.Žvagulis diriguoja muzikos įrašų kompaniją „Zuzi records“ valdančiai bendrovei „Naktinis angaras“. Jo žmona Irena Starošaitė pristatoma kaip įmonės direktorė, o Žilvinas – projekto vadovas.

Anot G.Paškevičiaus, „Zuzi records“ jam skolinga 50 tūkst. litų.

Skola susidarė pakartotinai išleidus jo albumą „20 dnei v Sankt-Peterburge - 2“. Taip pat Gytis skundžiasi negavęs atlyginimo už albume „Tikri vyrai. Geriausios vyrų dainos“ skambančius jo kūrinius.

Į teismą vyrai atsiuntė moteris

Tačiau šį antradienio rytą aršiai nusiteikę vyrai Vilniaus trečiajame apylinkės teisme akis į akį nesusitiko. Piniginių reikalų tvarkyti į teismą jie atsiuntė moteris. Parengiamajame posėdyje dalyvavo direktorė I.Starošaitė su advokate, o G.Paškevičiaus interesams atstovavo Renata Beržanskienė.

Scenoje klausytojams ir žiūrovams nuolat besišypsanti I.Starošaitė teisme parodė kitokį veidą. Papildomų komentarų prašantiems žurnalistams moteris pasiūlė „pasikalbėti tarpusavyje“, supyko ir dėl fotografavimo: „Fotosesijos neužsakinėjau!“Negalvojome, kad tai bus teismas, prisipažino I.Starošaitė.

Iš teismo medžiagos paaiškėjo, jog Gytis kantriai mėgino reikalauti pinigų be teismo, tačiau Žvagulis su Starošaite kolegos išgirsti nepanoro.

Posėdžio metu teisėja abiejų šalių klausė, ar jos mato galimybę baigti ginčą taikos sutartimi. „Mes iš karto turėjome tokį norą. Gal nelabai tinkamai Gyčiui atsakėme. Negalvojome, kad tai bus teismas“, - apgailestavo Ž.Žvagulio žmona.

Perbėgo juoda katė

Ž.Žvagulis anksčiau aiškindavo mokantis Gyčiui skatikus, nes didelę dalį uždarbio išleido kompaktinių plokštelių reklamai, tuo tarpu G.Paškevičius tokius argumentus vadino iš oro ištrauktomis nesąmonėmis.

Dainininkui paprašius, teismas jau padarė vieną G.Paškevičiui naudingą ėjimą – pasiūlė areštuoti „Naktinio angaro“ turtą iki teismo sprendimo. Gyčio ir Žilvino nesutarimai turėjo ir ankstesnių pasekmių – dar praėjusį pavasarį G.Paškevičius buvo išstumtas iš grupės „Tikri vyrai“. Spraga užpildyta prie Ž.Žvagulio ir Edmundo Kučinsko prisijungus Česlovui Gabaliui.

„Nesijaučiu blogai dėl to, kas atsitiko, ir nesijaudinu, kad tarp mūsų įvyko konfliktas, greičiau Žilvinui turėtų būti gaila ir gėda, nes jis mane apgavo“, - žurnalui „Žmonės“ yra sakęs G.Paškevičius. Savo ruožtu Ž.Žvagulis žurnalistams nieko nekomentuodavo, o tik siūlydavo palaukti, ką pasakys teismas.

Gytį norėtų matyti teisme (papildyta 12.16 val.)

Teisėja Alma Liuda Pilipaitienė posėdyje nedalyvavusį G.Paškevičių meiliai pavadino „ieškovu Gyčiu“, o Ž.Žvagulį ginančiai šaliai priekaištavo, jog vangiai buvo renkami teismui reikalingi dokumentai. Savo ruožtu „Naktinio angaro" advokatė Kristina Čeredničenkaitė aiškino, jog nuo 1999 metų kauptus popierius tikrai nebuvo lengva atrasti.

G.Paškevičiaus gynėja apgailestavo, kad ligšiol visai neturėjo progos susipažinti su sutartimis ir faktūromis, tačiau direktorė I.Starošaitė prieštaravo: „Dokumentai laikomi ofise. Dokumentus siuntinėjant ir nešiojant juos galima ir pamesti. Visi reikalai gali spręstis vietoje. Bet kada galima užeiti.“

I.Starošaitė prisipažino, jog apie tai, kad G.Paškevičius kreipėsi į teismą, sužinojo tik iš turto arešto.„Buvome nusiteikę geranoriškai. Mes visada nusiteikę taikiai susitaikyti“, - tikino Ž.Žvagulio žmona.

„Matau, kad šalys ketina pasinaudoti teismo pasiūlymu“, - optimistiškai kalbėjo teisėja A.L.Pilipaitienė. Tačiau taikos sutartis, panašu, galima tik tuo atveju, jei G.Paškevičius staiga sutiks, jog Ž.Žvagulio firma jam nieko neskolinga.

Kitas parengiamasis posėdis vyks po mėnesio. I.Starošaitė teismo prašė įpareigoti ieškovą Gytį asmeniškai dalyvauti posėdžiuose, nes jis geriausiai galėtų paaiškinti, kas buvo susitarta ir kiek pinigų už kūrybą jam yra sumokėta.

Teismuose – ir Mamontovas

Identišką bėdą šiomis dienomis sprendžia ir kitas populiarus atlikėjas Andrius Mamontovas, kuriam teisme teko kautis su įrašų kompanija „Bombos įrašai“. Bylos esmė – A.Mamontovas apkaltino kompaniją be honoraro prekiaujant jo dainomis, todėl pareikalavo jam sumokėti 130 tūkst. litų.

Pirmadienį vykusiame posėdyje pats dainininkas nedalyvavo, tačiau ginčo šalys jau yra sutarusios pasirašyti taikos sutartį. „Bombos“ atstovai surinko medžiagą, įrodančią, jog įrašų nebuvo parduota itin daug, tad kompensacijos dydis gerokai sumažėjo. A.Mamontovas sutiko, tad abiems pusėms belieka suraityti parašus ant taikos sutarties.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką