Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 18d. 14:32

Jelena Tulčina: „Persivalgymas – nuodėmė“

Foto naujienai: Jelena Tulčina: „Persivalgymas – nuodėmė“
zmones24.lt / Mariaus Žičiaus nuotrauka

„Liga yra blogis, kurį kuriame patys gyvendami ne taip, kaip turėtume. Beveik visi negalavimai atsiranda dėl netinkamos mitybos".

„Liga yra blogis, kurį kuriame patys gyvendami ne taip, kaip turėtume. Beveik visi negalavimai atsiranda dėl netinkamos mitybos", - patirtimi dalijasi Natūraliosios medicinos centro įkūrėja Jelena Tulčina.  


Buvote viena pirmųjų natūraliosios medicinos centro įkūrėjų. Esate drąsi moteris...


Žinote, kai degi idėja ir tiki tuo, ką darai, nejauti jokios baimės. Pagauna įkvėpimas. Tada negalvojau, kad gali nepasisekti. Viską pradėjau nuo nulio. Norėdama gyventi be vaistų, be operacijų (turėjau ginekologinių problemų), atradau natūraliąją mediciną. Pamaniau, jei padėjo man, galėtų padėti ir kitiems žmonėms susigrąžinti sveikatą.


Pati esate medikė. Nusivylėte tradicine medicina?


Jokiu būdu nenoriu nuvertinti tradicinės medicinos. Kai kuriais atvejais ji būna bejėgė, nes dažniausiai gydoma ne ligos priežastis, o jos simptomai. Trejus metus dirbau terapeute, dešimt metų - kardiologe... Po dvidešimties darbo metų nusivyliau taikomais gydymo metodais ir pasukau kitu keliu. Žinote, tiek metų mes, kardiologai, skyrėme pacientams vaistų, kurie vėliau buvo pripažinti žalingais ir uždrausti vartoti. Analginas dabar laikomas didžiausiu nuodu. Man pačiai tradicinė medicina nepadėjo visiškai pasveikti ir panaikinti ligos priežastis. Perspektyva visą likusį gyvenimą saujomis ryti piliules manęs neviliojo.   


Bet daugelis tradicinės medicinos atstovų kritikuoja jūsų gydymo metodus...


Nors dažnai nepelnytai esu puolama, tai, kad gyvuojame tiek metų, geriausias įrodymas, jog mūsų metodai veiksmingi. Be to, džiugu, kad šiais metais mūsų darbo rezultatai buvo įvertinti Lietuvos pramonininkų konfederacijos. Už nominaciją geriausias „Lietuvos metų gaminys 2008" aukso medalį mums įteikė prezidentas Valdas Adamkus. 

Pagal mūsų statistiką, apie devyniasdešimt procentų pacientų, kurie kruopščiai laikosi visų programos nurodymų, įveikia negalavimus, likusiems savijauta pagerėja.

Manau, mums reikėtų ne pyktis, o dirbti išvien su tradicinės medicinos specialistais. Štai Rusijoje žarnyno valymas seniai įteisintas ir taikomas ligoninėse.


Manote, viską lemia mityba?


Iš savo darbo praktikos galėčiau pasakyti, kad net aštuoniasdešimt procentų visų ligų lemia būtent netinkama mityba. Antroje vietoje - nervų sistema (psichinė bei emocinė savijauta, patiriamas stresas) ir stuburo struktūra. Taip, stuburo būklė labai svarbu, nes jei yra pažeidimų, iškrypimų, susidaro energiniai blokai. Kai energija negali laisvai tekėti, trinka ir kitos organizmo sistemos.

Kai prieš šešerius metus įsigiję įrangą pradėjome atlikti maisto toleravimo testus, pastebėjau, kad organizmas į netoleruojamus produktus reaguoja kaip į virusus, bakterijas ar vėžines ląsteles. Su jais kasdien kovodama imuninė sistema silpsta, o žmogus dažnai serga. 


Kokių produktų žmogaus organizmas netoleruoja dažniausiai?


Gyvulinės kilmės, ypač kiaulienos, pieno ir jo produktų. Taip pat kavos, šokolado, alkoholio. Toks maistas užteršia organizmą, žarnyne kaupiasi nesuvirškintos pūvančios maisto atliekos. O juk būtent iš storosios žarnos, apsukęs ratą, kraujas patenka į kitus organus. Kai jis „blogas", t. y. toksiškas, nuodijamas visas organizmas. Odos bėrimai, bronchinė astma, sąnarių skausmai, artritai, žvynelinė, energijos stoka, blogas kvapas iš burnos, sutrikęs virškinimas, užkietėję viduriai, nemiga ir kitos ligos - ženklas, kad netinkamai maitinamės ir būtina keisti gyvenimo būdą. Dabar atliekamą žarnyno valymą pavadinčiau tobula klizma, kuri buvo daroma dar Hipokrato laikais (šypsosi). 


Daugelis gydytojų teigia, jog žarnyno valymas kenkia organizmui...


Dažnai girdžiu absurdiškų kaltinimų, neva žarnyno valymas sunaikina gerąsias žarnyno bakterijas. Juokas ima. Daugiau žalos pridaro gydytojų lengva ranka skiriami antibiotikai, kurie visiškai sunaikina visą mikroflorą.

Kai atlikome tyrimus, paaiškėjo, kad daugelio (net 83 proc.) žmonių žarnyne dar prieš jo valymą nebuvo aptikta gerųjų žarnyno bakterijų. Dėl netinkamo maisto, antibiotikų, nuolatinio streso, organizmo užterštumo jos neišgyvena. Tai kaip galime pašalinti tai, ko nėra?! Priešingai, išvalius žarnyną, pakoregavus valgiaraštį, gerosios bakterijos ima sparčiai daugintis. Papildomai dar skiriame ir gerąsias bakterijas atkuriančių papildų.

Beje, maisto papildus reikia parinkti individualiai. Kartą norėjau gerti nakvišų aliejaus preparatų, tačiau atlikus Vega testą, paaiškėjo, kad jų visiškai netoleruoja inkstai. Būčiau sau tik pakenkusi.  


Ligų priežasčių reikia ieškoti kasdieniame valgiaraštyje?


Taip. Įprasti pamėgti produktai, be kurių neįsivaizduojame nė dienos, gali būti negalavimų priežastis. Jei paukščiai mistų tuo, ką mes valgome, jie gal ir gyventų, bet neskraidytų. Ar matėte nors vieną žinduolį, išskyrus jauniklius, kuris maitintųsi pienu? Daugelio suaugusių žmonių organizmas pieno produktų netoleruoja. Pienas būtinas tik krūtimi žindomiems kūdikiams. Mėsos užtenka valgyti dusyk per savaitę, o žuvies - trissyk ir tik po 120 gramų. Ne paslaptis, jog naminiai gyvuliai šeriami antibiotikai ir hormonais. Dideliais kiekiais valgydami mėsą darome sau meškos paslaugą. Žmogus iš prigimties yra žolėdis ir turi valgyti daug vaisių, daržovių ir kruopų.

Kaip kasdien nenešiojame išeiginių drabužių, taip negalima ištisai kimšti visko, ko tik užsigeidžiame. Mano vaikaitis, kuris su mama gyvena Amerikoje, sirgo dermatitu. Kai pritaikiau jam mitybą pagal maisto toleravimo testą, išnyko visi negalavimai. Nors jam - tik septyneri, žino, kad suvalgius netinkamų produktų jį vėl išbers, niežės odą. 


Į jus kreipiasi nemažai garsenybių?..


Pagal maisto toleravimo testą maitinasi daugelis garsių žmonių: N. Narmontaitė, K. Krysko, J. Ir Č. Norvaišos, kunigas R. Doveika, D. Teišerskytė, Erica Jennings su vyru ir kt.

Vienus į mūsų centrą atginė energijos stoka, prasta savijauta, kitus - noras atsikratyti nereikalingų kilogramų ar įvairių negalavimų.


Kai kurios garsenybės prisipažįsta, kad neturi valios atsispirti draudžiamiems produktams.


Atlikus žarnyno valymą, organizmas „nereikalauja" jam netinkančių produktų. Kurį laiką lieka tik psichologinė priklausomybė, nes akys mato. Po kelių mėnesių priprantama prie naujų mitybos įpročių. 

Manau, viską lemia motyvacija. Štai Karina Krysko griežtai laikosi valgiaraščio, nes ją kamuoja odos bėrimai, kurie pastebimi, be to, kenkia sceniniam įvaizdžiui. O Nijolė Pareigytė sako negalinti atsispirti draudžiamiems produktams, nes, išskyrus keletą nereikalingų kilogramų, neturi jokių rimtų nusiskundimų. Va, jeigu ją kamuotų žvynelinė ar kita liga, kuri trukdytų siekti karjeros, gadintų įvaizdį, manau, labai greitai rastų noro ir valios.    


O jūs pati ar maitinatės pagal maisto toleravimo testą?


Taip. Jau aštuonerius metus nevalgau mėsos, taip pat iš valgiaraščio išbraukiau miltinius patiekalus ir pieno produktus. Mano pusryčiai - vaisius arba stiklinė greipfrutų ar granatų sulčių. Per priešpiečius suvalgau obuolį. Pietums renkuosi burokėlių salotas ar troškintas daržoves. Retkarčiais suvalgau žuvies arba ryžių (niekada nemaišau angliavandenių su baltymais). Mano vakarienė - trinta daržovių sriuba, žinoma, be grietinės. Ypač mėgstu cukinijų, žiedinių kopūstų, brokolių, špinatų, morkų. Geriu daug vandens - per dieną ne mažiau kaip du litrus.

Antsvorio turėjau nuo vaikystės. Po maisto toleravimo testo, vien tik suderinus produktus ir išsivalius žarnyną, per du mėnesius savaime nukrito dešimt kilogramų. Vėl tilpau į 38 dydžio drabužius. Išvalius žarnyną ir vengiant netoleruotinų produktų, organizmas nustoja kaupti vandenį, nuslopsta alergiją sukeliantys uždegiminiai procesai ir savaime nukrinta svoris.


Ir niekada „nesugriešijate"?..


Nesu išimtis. Mano silpnoji vieta - saldumynai. Retsykiais, dažniausiai per šventes, suvalgau marmelado, zefyrą. Tačiau pats organizmas man neleidžia piktnaudžiauti skanėstais, nes iškart ima blogiau funkcionuoti inkstai: pabrinksta paakiai, paburksta kojos, rankos. Be to, stinga energijos, prastėja savijauta, nes kraujas darosi toksiškas.

Buvo laikas, kai žmogus be jokių testų žinodavo, ko reikia ir ko trūksta jo organizmui. Bet ilgainiui, piktnaudžiaujant nesveikais produktais, prie kurių priprantama it prie narkotikų, šis mechanizmas išsiderino. Vidinis balsas ima siųsti melagingus signalus, kad reikia saldumynų, bulvių traškučių, riebaus kepsnio, ledų, keptų bulvyčių ir kitokio nuodo.


Esate sveikuolė?


Nežinau, ar galiu save vadinti sveikuole, bet Totoriškių ežere, kuris yra prie pat namo, su hidrokostiumu maudausi, kol užšąla. Šalia nardo antys, plaukioja gulbės. Smagumėlis. Žiemą mėgstu apsitrinti kūną sniegu. Kasdien darau po dvidešimt penkis tibetiečių pratimus. Man to užtenka. Ypač mėgstu keliauti, būti gamtoje. Be abejo, privalau gerai atrodyti, gerai jaustis, nes turiu būti pavyzdys kitiems.

Užtat nekenčiu gaminti maisto. Laimė, to ir nereikia daryti. Gyvename su vyru dviese. Abi dukros jau suaugusios. Su vyru dažniausiai valgome restorane. Žinau keletą vietų, kur galima skaniai, sveikai ir nebrangiai pasistiprinti. Moterys, kurios savaitgaliais didžiuojasi šeimynai priruošusios po tris patiekalus, daro meškos paslaugą. Ne šiaip sau sakoma, kad persivalgymas - nuodėmė.


Nieko nekeistumėte savo gyvenime?


Po tiek metų darbo praktikos galiu drąsai pasakyti, kad einu teisingu keliu, kuriuo mane veda Dievas. Būtent likimo siųsti išbandymai privertė mane keistis, o vėliau ir padėti tą padaryti kitiems. Dešimt sėkmingų mūsų klinikos gyvavimo metų - gyvas įrodymas, kad einu teisingu keliu. Duodame žmogui „raktą" į sveiką gyvenimą, o tolesnė sėkmė jo paties rankose.

Temos: 1 Jelena Tulčina

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Turkmėnijos Stalinas savo šalį pavertė Šiaurės Korėja su pingvinais dykumoje

Verslas

2 tūkstančių eurų alga Vilniaus įmonėje – dar ne viskas: pirtis, robotas ir hobiai

Gyvenimas

Pasitikrinkite, ar neturite slaptos alergijos: tarp simptomų ir pilvo pūtimas, ir augantis svoris

24sek

Neskani pergalė: Šaras – apie konfliktą, neatleistinus dalykus ir neraminančias traumas

Aktualu

Apžvalgininkas R.Bogdanas: premjeras nesuvokia, kad jis nėra Venesuelos policijos generolas

Gyvenimas

Naujagimis ant Rūtos krūtinės liovėsi kvėpuoti: moteris niekada nepamirš gydytojos žodžių

Vitaminai sielai. J.Arlauskaitė-Jazzu atvirai apie skaudžiausias pamokas, moteriškumą ir meilę

Gazas

Kodėl automobilių gamintojai vengia išskirtinių durelių, primenančių lėktuvų gaubtus?

Aktualu

Savo bloge apie mitingą ir valdžią prabilusiam Varėnos mokytojui E.Nasevičiui – policijos įspėjimas

Interviu 24sek

Konflikto epicentre atsidūręs E.Ulanovas: „Tai juk „Rytas“ ir „Žalgiris“

Aktualu

Nufilmuota: paryčiais Kauno senamiestyje sudegintas „Mercedes-Benz“

Vardai

Jolitos Vaitkutės namuose sutvisko eglutė... iš 24 kg silkių: vėliau jų neišmetė – skyrė kilniam tikslui

24sek

Aistros Kaune: D.Suttono šou, masinis susistumdymas ir „Žalgirio“ pergalė

Vardai

Aktorė Severija Janušauskaitė Vokietijos GQ apdovanojimuose nuskynė Metų dainos laurus

Mokslas.IT

Artėja diena, kai mėsa bus pernelyg didelė prabanga – lietuvis jau augina jos pamainą

Aktualu

Vilniuje vyko masinis protestas „Paskutinis skambutis“: reikalavo pagarbos ir atšaukti etatinį apmokėjimą

Vardai

Eglė Malinauskaitė antrąkart išsiskyrė su Pauliumi Aršausku: „Noriu greičiau viską pamiršti“

Verslas

Politikai 15 metų tebesiginčija dėl naminukės legalizavimo

Sportas

Absoliutų lygos autsaiderį „Real“ palaužė vienu įvarčiu

24sek

M.Kalnietis tritaškiu išplėšė pergalę ASVEL ekipai

Naujienos

Aktualu

Turkmėnijos Stalinas savo šalį pavertė Šiaurės Korėja su pingvinais dykumoje

Aktualu

V.Šapoka priešinsis bet kokiam pinigų mokytojams didinimui

Verslas

2 tūkstančių eurų alga Vilniaus įmonėje – dar ne viskas: pirtis, robotas ir hobiai

Gyvenimas

Pasitikrinkite, ar neturite slaptos alergijos: tarp simptomų ir pilvo pūtimas, ir augantis svoris

24sek

Neskani pergalė: Šaras – apie konfliktą, neatleistinus dalykus ir neraminančias traumas

Aktualu

Apžvalgininkas R.Bogdanas: premjeras nesuvokia, kad jis nėra Venesuelos policijos generolas

Vitaminai sielai. J.Arlauskaitė-Jazzu atvirai apie skaudžiausias pamokas, moteriškumą ir meilę

Aktualu

Savo bloge apie mitingą ir valdžią prabilusiam Varėnos mokytojui E.Nasevičiui – policijos įspėjimas

Sportas

Audringas „Copa Libertadores“ finalas baigėsi „River Plate“ triumfu

Gyvenimas

Naujagimis ant Rūtos krūtinės liovėsi kvėpuoti: moteris niekada nepamirš gydytojos žodžių

Gazas

Kodėl automobilių gamintojai vengia išskirtinių durelių, primenančių lėktuvų gaubtus?

Interviu 24sek

Konflikto epicentre atsidūręs E.Ulanovas: „Tai juk „Rytas“ ir „Žalgiris“

Vardai

Jolitos Vaitkutės namuose sutvisko eglutė... iš 24 kg silkių: vėliau jų neišmetė – skyrė kilniam tikslui

24sek

Aistros Kaune: D.Suttono šou, masinis susistumdymas ir „Žalgirio“ pergalė

Vardai

Aktorė Severija Janušauskaitė Vokietijos GQ apdovanojimuose nuskynė Metų dainos laurus

Aktualu

Vilniuje vyko masinis protestas „Paskutinis skambutis“: reikalavo pagarbos ir atšaukti etatinį apmokėjimą

Vardai

Eglė Malinauskaitė antrąkart išsiskyrė su Pauliumi Aršausku: „Noriu greičiau viską pamiršti“

Aktualu

Nufilmuota: paryčiais Kauno senamiestyje sudegintas „Mercedes-Benz“

Mokslas.IT

Artėja diena, kai mėsa bus pernelyg didelė prabanga – lietuvis jau augina jos pamainą

24sek

Rezultatyvus M.Kuzminsko ir A.Gudaičio tandemas nukalė Milanui pergalę

Vardai

Ypatingos

07:15
07:03

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką