Dabar populiaru
Publikuota: 2008 gruodžio 1d. 15:00

Kastytis Kerbedis: Kerbedis buvo, yra ir bus

Foto naujienai: Kastytis Kerbedis: Kerbedis buvo, yra ir bus
zmones24.lt / Viganto Ovadnevo nuotrauka
Prikalbinti susitikti pokalbiui legendinį atlikėją Kastytį Kerbedį nebuvo labai lengva. Ne tik dėl to, kad šiuo metu vyras itin užsiėmęs.

Vardas, pavardė: Kastytis Kerbedis.

Gimimo data, vieta: 1963 05 23, Panevėžys.

Šeima, kurioje gimė: abu tėvai dirbo policijoje.

Šeiminė padėtis: vedęs, žmona - Aidą, turi tris vaikus: sūnus Tadą (25) ir Kasparą (15), dukrą Konstanciją (12).

Karjera: 30 metų scenoje dainuojantis atlikėjas, ypač išgarsėjo 1988 metais prestižiniame Jūrmalos festivalyje tapęs pirmuoju dainininku iš Lietuvos, pelniusiu laureato vardą ir namo parvežusiu trečiąją vietą.


Prikalbinti susitikti pokalbiui legendinį atlikėją Kastytį Kerbedį nebuvo labai lengva. Ne tik dėl to, kad šiuo metu vyras itin užsiėmęs - dainininkas nėra iš tų žmonių, lengvai dalijančių interviu į kairę ir į dešinę. Laimei, susitikimas įvyko. Per šį pokalbį Kastytis apie save pažėrė įdomių ir dar niekam nežinomų faktų.


Dvynių apsuptyje


Nors Kastyčiui Kerbedžiui tik 45 metai, tačiau jis neabejotinai yra viena iš ryškiausių žvaigždžių Lietuvos muzikos estradoje. Kai dainininkas užlipa ant scenos, nejučiomis nuo kėdžių pakyla net didžiausi snobai ir kartu dainuoja vos keletą kartų girdėtas dainas. Ar scenos grandas toks talentingas buvo jau vaikystėje ar tai paveldėjo iš tėvų?

„Gimiau Panevėžyje ir laikau save tikru šio miesto piliečiu. Mano šeima daugiavaikė ir labai įdomi: esame keturi vaikai - dvi dvynių poros. Aš turiu seserį dvynę ir dvynius brolius. Įdomu, kad mes su seserimi nepanašūs. Ji panaši į kitą dvynį brolį, o aš - į likusį“, - dar negirdėtus dalykus apie save pasakoja Kastytis.

Dainininko gimdytojai kadaise buvo milicininkai. Kastyčio tėvas net buvo Panevėžio milicijos viršininkas. „Todėl mes, visi vaikai, nuo mažų dienų buvome gana griežtai auklėjami, mokomi atsakomybės ir mums tikrai visko neleisdavo“, - tvirtina pašnekovas.


Ankstyva pirmoji meilė


Kastytis, paklaustas, koks buvo vaikystėje, susimąsto. „Negaliu pasakyti, kad buvau labai išdykęs, bet jei ką nors rimto iškrėsdavome, tėvai liepdavo gultis, mautis kelnes ir laukti, kol duos keletą kirčių. Aišku, dažniausiai mūsų nemušdavo, tačiau tėvai gerą valandą skaitydavo moralą“, - sako Kastytis Kerbedis.

Ar moralizuodavo dainininkui merginos? Vyras tikina, kad pirmoji meilė jį kankino dar penktoje klasėje, tada Kastytis buvo įsimylėjęs klasės draugę. „Ji buvo Panevėžio pirmojo sekretoriaus dukra ir buvome be galo įsimylėję. Viskas truko gal kokius trejus metus. Tada mes eidavome į teatrą, vaikščiodavome po parką. Meilė nutrūko man perėjus kitur mokytis“, - atvirai kalba muzikantas.


Koncertai nuo vaikystės


Kastytis sako, kad jo šeima gyveno pasiturinčiai - nebuvo pinigų nei per daug, nei per mažai. Tiesa, visais keturiais Kerbedžių vaikais daugiausia rūpinosi, auklėjo mama. „Kadangi tėtis daug laiko skyrė darbui, mama ėmėsi mūsų. Dėka jos nuo pirmos klasės visi buvome įtaisyti į muzikos mokyklą. Aš pradėjau mokytis groti smuiku, bet ištvėriau vos ketverius metus - man nepatiko“, - neslepia legendinis muzikantas. Nors smuikas Kastyčiui nebuvo prie širdies, muzikos jis neatsisakė. Būsimoji estrados žvaigždė visą laiką dainavo. „Namuose su broliais ir seserimi mes dažnai rengdavome koncertus tėvams, svečiams ir kaimynams. Todėl jau nuo vaikystės būdavo grand šou“, - šypteli vyras.


Atsivėrė galimybės


Paauglystėje Kastytis įstojo į Panevėžio konservatoriją, chorvedybos specialybę. Tačiau ir šioje mokymo įstaigoje teištvėrė tik trejus metus. „Man patarė daugiau nebesikankinti, esą užteks man tų mokslų. Tuo metu pradėjau koncertuoti įvairiuose estrados ansambliuose, dalyvaudavau restoranų naktinėse programose. Man tuo metu buvo keturiolika, gal penkiolika metų“, - prisimena muzikos scenos veteranas. Vėliau tėvas per pažintis įtaisė Kastytį į vieną iš penkių tuomečių estrados ansamblių. Dainininkas sako, kad nuo tada prasidėjo „baliai, festivaliai, šokiai ir estrada“. Tačiau jo dainavimą ansamblyje nutraukė privaloma karinė tarnyba, į kurią Kastytis buvo išsiųstas. Tiesa, ten jis irgi grojo vietos orkestre ir labai nuo muzikos neatitolo.

„Pirtis užsikūrė man grįžus iš armijos, t. y. 1986 metais. Po dvejų metų Jūrmalos festivalyje laimėjau trečiąją vietą, paskui įkūriau kelias muzikos grupes, prasidėjo gastrolės“, - į prisiminimus nugrimzta pašnekovas.


Pirmas vaikinas mieste


Prasidėjus sėkmingai Kastyčio karjerai, laimė nusišypsojo ir asmeniniame gyvenime. „Mano tėvai išvyko gyventi į Vilnių ir man atiteko milžiniškas keturių kambarių butas Panevėžio centre, nes mano broliai ir sesuo studijavo Klaipėdoje. Liaudiškai tariant, turėjau plotą ir ten buvo visko. Daugelis mieste mane vadino „pirmu bernu“, todėl ir merginų dėmesio netrūko“, - akim mirkteli panevėžietis. Vyras tikina, kad dažniausiai jo merginomis tapdavo kolegės iš restorano: šokėjos, dainininkės ar tiesiog draugių draugės.

Tiesa, viskas pasikeitė, kai Kastytis sutiko būsimą žmoną Aidą, su kuria susilaukė ir užaugino tris vaikus.


Mokėsi iš įrašų


Kai prakalbome apie Kastyčio scenos patirtį ir unikalius gabumus sukelti publikos audrą, pašnekovas ėmė kuklintis. „Nežinau, iš kur man tai duota... Pats kartais savęs to klausiu... Greičiausiai tai didelio darbo rezultatas. Mokydamasis konservatorijoje, aš po keturias valandas sėdėdavau prie pianino ir dainuodavau“, - prisipažįsta talentingas atlikėjas.

Didelę įtaką muzikantui darė jaunystėje žiūrėtos užsienio atlikėjų vaizdajuostės. „Chebra man atveždavo vaizdajuosčių, kurias žiūrėdavau per vienintelį tuo metu vaizdo grotuvą. Tiesa, mes žiūrėdavome ne filmus, o užsienio žvaigždžių koncertų įrašus“, - didžiuojasi pašnekovas.


Išsikapstė iš krizės


Kastyčio gyvenimas - tai tarsi amerikietiški kalneliai, kuriame būta visko. Pasak dainininko, kad žmogus įgytų gyvenimo patirties, jis turi išgyventi kuo daugiau įvairių situacijų. „Tai labai kieta patirtis. Panašiai buvo ir man. Manau, taip nutiko dėl to, kad Lietuvoje keitėsi visa santvarka - aš kalbu apie laiką po Nepriklausomybės atgavimo. Per šį laikotarpį daug draugų ir bičiulių tiesiog žlugo, buvo sunaikinti ir patys naikino save. Buvo baisių dalykų“, - atsidūsta Kastytis Kerbedis. Vyras sako, kad ir jis buvo įsuktas į sunkaus laikotarpio verpetą, tačiau džiaugiasi, jog jam ir jo artimiesiems pavyko išsikapstyti. „Žinoma, tai paveikė asmeninį gyvenimą ir darbą. Laimei, krizė truko vos vienerius metus, kuriuos iškentėję vėl kabinomės į gyvenimą“, - atvirai kalba pašnekovas.


Tylos įžadai


Paklaustas, ar gyvenime buvo dalykų, kuriuos jis mielai ištrintų, scenos veteranas nebuvo kalbus: „Yra tokių dalykų, bet apie tai aš nekalbėsiu. Tai per daug asmeniška.“

Yra ir daugiau temų, apie kurias Kastytis ne itin noriai kalba. Pokalbiui pasisukus apie artimuosius, atlikėjas tapo kategoriškas: „Daviau sau pažadą nekalbėti apie savo šeimą.“

Tačiau keletą dalykų vyras papasakojo. Pasirodo, jo vyriausias sūnus Tadas šiuo metu, kaip ir daugelis lietuvių, dirba Anglijoje. Pasak Kastyčio, vyriausiam jo vaikui ten sekasi puikiai. Jaunesnės atlikėjo atžalos seka tėčio pėdomis ir muzikuoja. „Jie lanko dabartinę Panevėžio muzikos konservatoriją, fortepijono klasę. Nuostabu, kad jie domisi muzika“, - šypteli panevėžietis.


Kurtų skandalus?


Šiuo metu Kastyčio širdis džiūgauja ne tik dėl sparčiai augančių vaikų, bet ir dėl muzikinės karjeros, mat šįmet vyras švenčia savo 30 metų sukaktį scenoje ir organizuoja išskirtinį „Karališką koncertų turą“. Įdomu sužinoti, kaip Kastyčiui pavyksta jau tiek metų būti scenoje ir nenusibosti žmonėms nekuriant specialių skandalų ar intrigų? „Nežinau, kaip elgčiausi, jei šiuo metu man būtų dvidešimt metų. Gal irgi nevengčiau skandaliukų... Aš nesutinku su kolegomis, kurie sako, kad anksčiau esą buvo sunkiau išpopuliarėti, nes viską reikėjo įrodyti tik balsu ir darbu. Nė velnio! Dabar irgi labai sunku“, - nuomonę išsako vyras.


Visas laikas - tik muzikai


Nors dabar Kastyčio visas dėmesys ir jėgos skiriamos tik jo jubiliejiniam turui po Lietuvą, dainininkas teigia, kad šiandien jo gyvenimo tempas daug lėtesnis. „Dabar aš neskubu. Mano įprasta diena yra tokia: atsikeliu, valandą mėgaujuosi kava, aišku, tą dieną koncertuoju, keliuosi vėlai - apie vidurdienį, paprastomis dienomis nubundu septintą valandą ryto, paskui žiūriu rytines laidas, CNN ir keletą rusiškų kanalų, - pasakoja Kastytis Kerbedis. - Paskui prausiuosi, geriu dar vieną puodelį kavos ir skubu į miestą tvarkyti reikalų. Vakarus dažniausiai leidžiu namuose. Nebesilankau klubuose, nedalyvauju tūsovkėse, nes man to nebereikia. Geriau jau renkuosi ramų pasisėdėjimą namuose“, - pokalbį baigia Kastytis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

02:37
01:14:11
00:36

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką