Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Knyga „Laiškai Sofijai“ įkvėps rašyti meilės laiškus

M.K.Čiurlionis su žmona Sofija
„Tauras Films“ archyvo nuotr. / M.K.Čiurlionis su žmona Sofija
Šaltinis: 15min
0
A A

Labai smalsu, truputį nepadoru ir nuodėminga skaityti kitų žmonių laiškus. Jaudina. Įdomu, o kaip myli kiti žmonės? Kokia jų meilė, kokia kančia, koks skausmas, kokie susidėlioja sakiniai, gražiausi žodžiai vienas kitam, švelnumas, aistra? Kaip savo meilės laiškus rašai tu? Ar jie šilti? Ar jie ilgi, nenutrūkstamų sakinių, eiliuoti, padriki? Koks gražiausias kada parašytas tavo laiškas? Kas jį įkvėpė?

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Visiškai netikėtai knygyne pamačiau „baltų lankų“ leidyklos išleistą knygą „Laiškai Sofijai“. Tai nebuvo norėta ar laukiama mano knyga, tačiau jau pats viršelis, iš kurio ramiai, užtikrintai, prigludę vienas prie kito žvelgė mylimieji – mane įtraukė. „Laiškai Sofijai“ – meilės laiškai, kuriuos vienas kitam rašė du jauni, talentingi kūrėjai – rašytoja, žurnalistė Sofija Kymantaitė ir menininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Vienas kitam, vienas apie kitą.

Skaičiau, o mane stebino toks neįtikėtinas švelnumas, toks tikrumas, tokia meilė, verti laišką po laiško ir atrodo, kad tavo skruostus glosto mylimasis! “Ir man net nuostabu, Zuliuk, iš kur Tu tokia turtinga, kad tiek gali man duoti beribės laimės?“ Panašu, kad judviejų meilė nebetilpo, kad privalėjo būti išrašyta, išsakyta, išlieta, kad širdis neplyštų iš tokio didelio, nesuprantamai jaudinančio pajutimo – „Bet Tu esi Toks nieko negalvojąs vėjavaikis ir tikriausiai nori, kad aš pasiusčiau iš laimės pertekliaus, Zosele Tikroji mano“.

Aš meilės laiškus rašau naktimis. Kartais juos palieku sau, kartais siunčiu vienas po kito, kad iškeliautų kartu su mano skausmais, išneštų visą mano ilgesį ir pasiilgimą. Juk tiesa, kad sunkiausi, jautriausi laiškai gimsta iš ilgesio, kai negali „nei pėdų, nei baltų delnų, nei suknelės krašto bučiuoti”. Laiškuose Sofijai labai daug ilgesio, ilgėjimosi. „Tik nesijuok, Mažutėle, atsimink, kad Kastukas visada visa siela yra prie Tavęs. Kartais aiškiai jaučiu, kad tą pačią akimirką ir Tu galvoji apie mane. Nuostabu tada. Išnyksta erdvė, laikas, ir toks ilgesys apima kaip jūra, kaip dangus didelis“.

Į ilgesio laiškus sudedi visus savo prisiminimus, kurie šildo („atsimeni, kaip šviesu buvo tada, kai rytą išsimaudžiusi su palaidiniu ėjai jūros krantu pas mane?”) ir ateities svajones, kuriomis nuoširdžiai tiki, taip save apgaudamas ir tverdamas išsiskyrimą („bus Kaukazas, Paryžius, fiordai ir viskas, ko tik manoji mažoji Zoselė užsigeis“). Ilgesio laiškuose sudėta visa tavo šviesi ateitis, visi planai, pasižadėjimai ir viltys. Ar tau teko rašyti tokius laiškus?

Skaityk šią knygą net jei nemėgsti pernelyg švelnių meilikavimų, jei sunku įsijausti į kitų žmonių jausmus, jei netiki meilės laiškais. „Laiškai Sofijai“ – meilės knyga, kurioje rasi savo situacijų, savo jausmų, savo meilės, kuri išmokys švelnumo ir jautrumo, naivumo ir vaikiškumo, ištars tūkstančius skirtingų žodžių, kuriais gali vadinti mylimąjį, įkvėps tave mylėti nuoširdžiai ir atvirai. Ir rašyti meilės laiškus.

„Rašyk man apie visas sagutes, kurios siuvamos į Tavo drabužius. Tu nežinai, kaip visa tai miela, kas Tavo arba liečia Tave“!

Parašyk komentarą Odetai jos tinklaraštyje www.zaidziameparyziu.lt

Komentarai
Temos Paryžius
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką