Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 3d. 15:34

Kostas Smoriginas: operacija – laimingas atsitiktinumas

Foto naujienai: Kostas Smoriginas: operacija – laimingas atsitiktinumas
zmones24.lt / Gretos Skaraitienės nuotrauka

Rudenį insultą patyręs žinomas dainininkas, aktorius ir režisierius Kostas Smoriginas neseniai grįžo iš Izraelio, kur jam buvo atlikta sudėtinga kraujagyslių operacija.

Vardas, pavardė:  Kostas Smoriginas.

Gimimo data, vieta:  1953 04 22, Kaunas. 55 m.

Šeima, kurioje gimė:  tėtis Kostas dirbo „Žalgirio" irklavimo mokyklos ūkvedžiu, mama Galina prižiūrėjo namų ūkį.

Šeiminė padėtis: vedęs, žmona Dalia Brenciūtė (50) - aktorė; sūnus Kostas - operos dainininkas; turi du anūkus - Godą (5) ir Kostą (1).

Išsilavinimas:  1975 m. baigė aktorinį meistriškumą Lietuvos konservatorijoje (dabar - Lietuvos muzikos ir teatro akademija).

Pasiekimai: aktorius, režisierius ir dainininkas; nuo 1974 m. (su nedidele pertrauka - aut. past.) stato spektaklius ir vaidina Jaunimo teatre; šiuo metu dar dirba ir „Domino" teatre; 1995 m. su aktoriais Sauliumi Bareikiu ir Olegu Ditkovskiu subūrė „Aktorių trio", koncertavo Lietuvoje ir užsienyje, išleido keletą albumų; 2000 m. rengė solinius koncertus, išleido kelias kompaktines plokšteles. 

Apdovanojimai:  2000 m. K. Smorigino sukurtas Makbeto vaidmuo to paties pavadinimo spektaklyje (rež. Eimuntas Nekrošius - aut. past.) apdovanotas „Kristoforu"; 2001 m. įteikta  Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.


Rudenį insultą patyręs žinomas dainininkas, aktorius ir režisierius Kostas Smoriginas neseniai grįžo iš Izraelio, kur jam buvo atlikta sudėtinga kraujagyslių operacija. Garsenybė sako, kad jaučiasi puikiai ir darbų apleisti nesiruošia.


Jaučiasi geriau


Kostas neslepia, kad be bičiulių paramos ir palaikymo nebūtų ryžęsis rizikingai operacijai. Jis ypač dėkingas jį operavusiems žydų kilmės medikams Michailui Šemešui, Badriui Šaronui ir Eduardui Šifrinui, kurie ne tik sėkmingai jį operavo, bet ir suteikė didžiules nuolaidas už gydymo paslaugas. Aktorius už paramą jaučiasi skolingas ir „Domino" teatrui, kuriame pastaruoju metu daugiausia dirba kaip aktorius ir kaip režisierius.

Operacija buvo sėkminga ir Kostas dabar džiaugiasi pagerėjusia savijauta: „Normaliai dirbu, normaliai mąstau. Nieko bloga su mano atmintimi nenutiko. Pasmakrė nejautri, nes buvo paliesti nervai. Tačiau iš esmės jaučiuosi gerai. Žinoma, jau nebesu toks, koks buvau prieš insultą. Reikia į gyvenimą grįžti ir fizine prasme. Kai prasidės tikras pavasaris, mėginsiu sportuoti. Gydytojai liepia bent tris kartus per savaitę pasivaikščioti iki prakaito."

Į darbus aktorius pasinėrė tik grįžęs iš Izraelio - jau kitą dieną po kelionės vaidino paties režisuotame „Melo detektoriuje", netrukus ėmė organizuoti koncertą-akciją Kauno „Žalgirio" komandai paremti. Šiuo metu kuria dainas pagal poeto Rimvydo Stankevičiaus sukurtas eiles. Mažinti krūvio aktorius specialiai neketina. Nebent krizė jo dienotvarkę pakoreguotų. „Dirbti turi tol, kol jauti kontaktą su žiūrovais, kol esi reikalingas. Sakote, reikia saugoti sveikatą? Tai ką, vaikščioti dabar kaip kokiam kiaušiniui?" - kalba žinomas aktorius.


Stengiasi nesijaudinti


Po insulto aktorius stengiasi valdyti nervus ir mažiau jaudintis. „Kaip sako jaunimas, dėl nieko nesiparinu. Jeigu kažko nespėju, atidedu rytdienai", - sako jis.

Tel Avive atliktą kaklo kraujagyslių operaciją aktorius vadina laimingu atsitiktinumu, nes po reabilitacijos Palangoje jautėsi pakankamai gerai ir apie chirurginius problemos sprendimo metodus nė negalvojo. „Žinojau, kad kairėje pusėje kraujagyslė užakusi 99 procentus. Tačiau maniau, kad bent dešinėje kaklo pusėje viskas yra gerai. Gal neišgirdau, ką man sakė gydytojai čia, Lietuvoje. O gal jie apie tai nutylėjo?" - svarsto aktorius ir dainininkas.

Kostas bičiulių medikų iš Tel Avivo įkalbėtas ryžosi vykti į Izraelį. Po kelių tyrimų paaiškėjo, kad dešinėje pusėje kraujagyslė taip pat užakusi, tik ne taip aklinai kaip kairėje. „Bičiuliai patarė tučtuojau operuotis. Aš pasimečiau, nes nebuvau tam nusiteikęs. Dalios šalia nebuvo, o ir apie pinigus pradėjau galvoti. Bet jie man vis kartojo, kad esu jaunas žmogus ir turiu grįžti į gyvenimą. Baisu buvo ir dėl to, jog gydytojai sumanė operuoti kraujagyslę būtent kairiojoje pusėje. Sužinojęs naujienas net užsirūkiau, nors prieš tai du mėnesius cigarečių neliečiau", - pasakoja K. Smoriginas.


Rizikinga operacija


Nors gydytojai bijojo rizikuoti (insultas bet kada galėjo pasikartoti - aut. past.), Kostas paprašė, kad operacija vyktų po mėnesio, nes Lietuvoje jo laukė daugybė iš anksto suplanuotų darbų. 

„Vasario 12 dieną grįžau į Izraelį, o 15-ąją jau gulėjau ant operacinio stalo, - pasakoja garsenybė. - Operacija truko pusantros valandos. Ilgiausiai užtruko prisikasti iki to taip vadinamo „cholesterolinio kamščio". Paskui man gydytojai parodė tai, ką ištraukė - tokį keistos spalvos mažojo pirštelio dydžio žarnoką." Per operaciją Kostas buvo sąmoningas - jam buvo atlikta tik vietinė narkozė. Kamščiui ištraukti gydytojai turėjo tik tiek laiko, kiek smegenys gali išbūti be deguonies - maždaug tris minutes.

Kostas nemano, kad dėl ligos kaltas jo gyvenimo būdas. „Manau, kad visa tai - genetika. Gal insulto būčiau išvengęs, jei nuo jaunystės būčiau vartojęs vaistus? Niekada nepiktnaudžiavau lašiniais, vėdarais ar karkomis, bet esu gurmanas. Dažniausiai tai, kas skanu, turi daug cholesterolio", - šypsodamasis dėsto jis.


Didžiuojasi sūnumi


Aktoriaus ir dainininko prašau papasakoti, kaip sekasi jo sūnui Kostui, kuris pasirinko operos solisto kelią ir šiuo metu stažuojasi Londone, Kovent Gardeno operos teatre. Antrąją šeimą su smuikininke Dainora sukūręs perspektyvus baritonas ten pernai susilaukė sūnaus, kurį pavadino Kostu. Jis jau ketvirtasis Kostas Smoriginų giminėje - tokiu vardu pavadintas ir jo prosenelis - aktoriaus Kosto Smorigino tėtis. 

Kostą itin džiugina sėkminga sūnaus karjera. Kostas Smoriginas jaunesnysis neseniai dalyvavo atrankoje Metropoliteno operos teatre, Niujorke, yra pasirašęs sutarčių 2010-2011 metams su San Francisko, Londono operos teatrais. Neseniai su žmona Dalia Kostas aplankė sūnų Londone. „Pakrikštijome anūką ir dar Giacomo Puccini „Turandot"  žiūrėjome. Ten Kostas dainuoja nedidelę, tačiau gana svarbią Mandarino partiją. Su juo dainavo tokios žvaigždės, kad man, jas pamačius, net ausys atlėpo", - įspūdžiais dalijosi aktorius ir režisierius, su sūnumi dažniausiai bendraujantis internete. 

Kostas džiaugiasi, kad bent vyresniąją anūkėlę Godą gali matyti dažnai, mat ji su mama Rasa gyvena Vilniuje. Jis neslepia, kad tiek jam, tiek žmonai palaikyti ryšius su sūnaus dukra iš pirmos santuokos labai svarbu. Anūkė taip pat labai mėgsta jų su Dalia draugiją. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Kaip paauglių mergaičių susirašinėjimo grupė Rusijoje tapo FST taikiniu?

N-18 Aktualu

Stovykloje advokato galbūt tvirkintos mažametės draugė atskleidė, kas dėjosi mergaičių kambaryje

Aktualu

Į avariją Molėtų rajone pateko penki šauktiniai, vienas nuo patirtų sužalojimų mirė

Sportas

Dirbtinis futbolas: natūralios vejos nebus ir Nacionaliniame stadione

24sek

Simas Buterlevičius keliasi į Kėdainius

Gyvenimas

Ar knygų skaitymas autobuse gali kenkti mūsų akims?

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyviai Jagminai sukūrė net 50 metrų gėlyną

Sportas

„Manchester City“ žvaigždė ilgam iškrito iš rikiuotės

Aktualu

Saudo Arabija skyrė 100 mln. dolerių šiaurės rytų Sirijos stabilizavimui

Aktualu

Po susidūrimo su stirna Kupiškio rajone apvirto „Toyota“: du žmonės sužeisti, vienas – mirė

Pasaulis kišenėje

Perpildytame Palangos paplūdimyje vos spėjo dalinti baudas už alkoholį ir čeburekus

Aktualu

Ieškomas Evaldas Sorokas: atskrido iš Oslo į Vilniaus oro uostą ir dingo

Sportas

Per Čempionų lygos burtus nualpo moteris

Gyvenimas

Paauglėms stovyklą organizuojanti Ieva: „Jei nori būti laiminga, turi priimti save, kokia esi“

Verslas

Pajuodusi Klaipėda: „KLASCO“ vadovai sako, kad gulasi ir keliasi su šia problema

Aktualu

M.Salvini kritikuojamas už šventinę vakarienę Genujos viaduko griūties dieną

Aktualu

V.Putino dalyvavimas Austrijos ministrės vestuvėse išprovokavo politinį ginčą

Aktualu

Buvę CŽV vadovai paskelbė beprecedentį prezidento D.Trumpo pasmerkimą

24sek

Į Pasvalį atkeliauja „Warriors“ aprangą vilkėjęs aukštaūgis

Verslas

„Užupio monstro“ architektui dėl šiurkščių pažeidimų panaikintas atestato galiojimas

Naujienos

Aktualu

Kaip paauglių mergaičių susirašinėjimo grupė Rusijoje tapo FST taikiniu?

N-18 Aktualu

Stovykloje advokato galbūt tvirkintos mažametės draugė atskleidė, kas dėjosi mergaičių kambaryje

Aktualu

Į avariją Molėtų rajone pateko penki šauktiniai, vienas nuo patirtų sužalojimų mirė

Gyvenimas

Mokytojos lenktynės su liga: sukaupiau paskutines jėgas ir nušliaužiau iki automobilio

Kultūra

Naujoje A.Anušausko knygoje – neskelbti faktai apie A.Ramanauską-Vanagą

Aktualu

Prezidentė Dalia Grybauskaitė skelbia dirbanti be poilsio: ką ji veikia?

Vardai

Sauliaus Prūsaičio koncertą Karklėje vainikavo masinės maudynės: į jūrą atlikėjas nėrė su kostiumu

Verslas

Siūlo nesitikėti, kad už drabužius mokėsime tiek pat, kiek ispanai

Vardai

Karklės festivalio aidai: pramogautojai liko be agurkų ir maišų užkasto alkoholio

Ar gerai žinote, kaip saugiai elgtis geležinkelyje?

Pasaulis kišenėje

Lietuviai parasparnių maršrutinių skrydžių čempionatą surengė Ukrainos kalnuose

Vardai

Šokėja Eglė Straleckaitė-Daugėlė su vyru išgyvena santuokos krizę

Aktualu

Lietuviški patiekalai, kurie nuo senų laikų buvo populiariausi užsienio šalių virtuvėse

24sek

Brolių Lavrinovičių komandos paieškų istorijoje – svarbus posūkis

Į pajūrį grįžusi saulė pritraukė būrį paplūdimio lankytojų

Vardai

Po skyrybų šokėjas D.Žebrauskas-Skruzdėliukas verčia naują lapą, tik planus dar stabdo traumos

Kultūra

E.Vėlyvis apie šou bažnyčioje: jei ne šis performansas, vargu ar viešumoje būtume pamatę tiek trydos

Sportas

Dirbtinis futbolas: natūralios vejos nebus ir Nacionaliniame stadione

24sek

Simas Buterlevičius keliasi į Kėdainius

Gyvenimas

Ar knygų skaitymas autobuse gali kenkti mūsų akims?

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką